بهترین و قشنگ ترین مطالب روز ایران اینجاست
تفاوت نمودار حسابی و نمودار لگاریتمی در بورس
پنج شنبه 31 فروردين 1401 ساعت 23:57 | بازدید : 244 | نویسنده : علی | ( نظرات )

نمودار لگاریتمی در بورس

نمودار لگاریتمی در بورس

 

 

 

نمودارهای مقیاس حسابی (خطی) و مقیاس لگاریتمی

نمودارهای تحلیل تکنیکال دارای دو محور می باشند: محور x (افقی) برای نمایش زمان و محور y (عمودی) برای نمایش قیمت است. تفسیر و تحلیل نمودار سهام بسته به نوع مقیاس قیمت مورد استفاده در هنگام مشاهده نمودار ، می تواند در بین معامله گران مختلف متفاوت باشد، بیشتر نرم افزارهای تحلیل تکنیکی می توانند سبک های مختلف نمودار را به نمایش بگذارند. محور y (عمودی) که نشان دهنده تغییرات قیمت سهام است، دارای دو مقیاس قیمت می باشد که در تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می گیرد این مقیاس ها عبارتند از:

۱- مقیاس خطی (حسابی) – نمودار خطی نشان دهنده قیمت در محور y (عمودی ) با استفاده از فاصله مساوی بین قیمت های تعیین شده است. نمودارهای خطی مقادیر مطلق را نشان می دهند و تغییرات قیمت آن بصورت عددی محاسبه می شود.

۲- مقیاس لگاریتمی (درصدی) – نمودار لگاریتمی که به آن log نیز گفته می شود، فاصله قیمت را در محور عمودی یا y وابسته به درصد تغییرات قیمت است.

 

نمودار لگاریتمی در بورس

نمودار مقیاس لگاریتمی در مقابل نمودارمقیاس حسابی (خطی): تفاوت چیست؟

برای درک بهتر این دو مقیاس قیمت به مثال ذیل توجه نمایید:

شخص الف سهام شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) را به قیمت ۱۰۰ تومان خرید می نماید و بعداز مدتی، قیمت سهام افزایش پیدا کرده و روی قیمت ۳۰۰ تومان اقدام به فروش می کند.

اکنون برای تغییرات قیمت این مثال ۲ روش محاسبه وجود دارد:

۱- حسابی (عددی): از لحاظ عددی قیمت سهام ۲۰۰ تومان افزایش داشته است  (۲۰۰ = ۱۰۰ – ۳۰۰)

۲- درصدی : از لحاظ درصدی قیمت سهام ۲۰۰ درصد افزایش داشته است.

شخص ب همان سهام شرکت ملی صنایع مس ایران (فملی) را در قیمت ۳۰۰ تومان خرید می نماید و بعد از مدتی روی قیمت ۵۰۰ تومان اقدام به فروش می کند.

محاسبه تغیبرات قیمت:

۱-حسابی ( عددی ) : از لحاظ عددی قیمت سهام ۲۰۰ تومان افزایش داشته است  (۲۰۰ = ۳۰۰ – ۵۰۰)

۲-درصدی : از لحاظ درصدی قیمت سهام ۶۶ درصد افزایش داشته است.

نکته مهم این است که هر دو معامله گر قیمت سهامشان به میزان ۲۰۰ تومان افزایش داشته که در محاسبه عددی شرایط کاملا یکسان است اما از لحاظ کسب سود یا بازدهی شرایط کاملا متفاوت می باشد شخص الف سودی معادل ۲۰۰ درصد به دست آورده یعنی سرمایه او ۳ برابر شده است در صورتی که شخص ب سودی معادل ۶۶ درصد بدست آورده است.

 

کدام مقیاس برای تحلیل استفاده شود؟

با توجه به مثال بالا متوجه می شویم که در نمودار مقیاس حسابی (خطی) میزان حرکت واقعی امواج مشخص نیست و اگر بخواهیم نمودار را با واقعیات بازار تطابق دهیم باید تغییرات قیمت بصورت درصدی محاسبه شود و روی نمودارها اعمال شود. هرگاه در امواج، حرکتی سریع و پرشتاب مشاهده کردید که این تغییرات قیمت بیش از ۱۰۰ درصد باشد باید برای تحلیل از نمودار مقیاس لگاریتمی استفاده شود در واقع برای تحلیل بازه های زمانی میان مدت و بلند مدت باید از نمودار مقیاس لگاریتمی استفاده کنید اما دقت شود که در بازه های زمانی کوتاه مدت و کوچک که درصد تغییرات قیمت معمولا زیر ۱۰۰ درصد می باشد اختلاف بین قیمت ها چندان زیاد نیست بنابراین نمودار مقیاس لگاریتمی با حسابی اختلاف چندانی نخواهد داشت و در این صورت استفاده از نمودار مقیاس حسابی مشکلی برای تحلیل و ترسیم ابزارها ایجاد نخواهد کرد.

ابزار فیبوناچی و مقیاس لگاریتمی

یکی از ابزارهای کاربردی در تحلیل تکنیکال ابزارهای فیبوناچی قیمت است که معامله گران برای بدست آوردن نقاط حمایتی و پیداکردن اهداف قیمتی از این ابزار مهم استفاده می نمایند. همان گونه که گفته شد برای تغییرات قیمت بالای ۱۰۰درصد و نمودارهای میان مدت به بالا باید از نمودار مقیاس لگاریتمی استفاده شود بیشتر نرم افزارهای تحلیلی که ابزار فیبوناچی را در منوی ابزارهای خود قرار داده اند محاسبات این ابزار کاملا بصورت حسابی برنامه نویسی شده است و زمانی که شما نمودار را در حالت مقیاس لگاریتمی قرار می دهید ابزار فیبوناچی نمی تواند به صورت درصدی بازگشت قیمت را محاسبه کند و چیزی که نمایش می دهد کاملا بصورت حسابی است.

در نرم افزار تحلیلی متاتریدر۵ ابزار فیبوناچی این نرم افزار قابلیت محاسبه فیبوناچی بصورت درصدی در نمودار مقیاس لگاریتمی را دارد و در نمودار مقیاس حسابی هم بصورت حسابی محاسبه می کند.

در مثال زیر تفاوت محاسبه فیبوناچی در نمودار مقیاس حسابی و نمودار مقیاس لگاریتمی در نرم افزار متاتریدر۵ کاملا مشهود است.


موضوعات مرتبط: سرمایه گذاری , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


معرفی خوراکی محبوب اسپانیا و تور اروپا نوروز 1402
چهار شنبه 31 فروردين 1401 ساعت 1:38 | بازدید : 257 | نویسنده : علی | ( نظرات )

 

خوراکی محبوب اسپانیا

 

اسپانیا یکی از معروف ترین کشورهای مدیترانه ای و جزو کشورهای محبوب گردشگران است. شهرهایی مانند مادرید و بارسلون برای افرادی که در پی آشنایی بیشتر با فرهنگ اسپانیا هستند، بسیار ایده آل است و گردشگرانی هم که در پی سپری کردن ساعاتی آرامش بخش هستند، به خارج از شهر می فرایند. یکی از کارهایی که هر گردشگری در سفر به اسپانیا باید انجام دهد، امتحان کردن غذاهای خیابانی اسپانیا است. با مجله گردشگری دورونزدیک همراه باشید تا با غذاهای خیابانی اسپانیا بیشتر آشنا شوید. بلیط هواپیما را مقرون به صرفه بخرید.

غذاهای خیابانی اسپانیا خوراکی محبوب اسپانیا 

بوکادیلو Bocadillo

این غذا نوعی ساندویچ است که با یک نوع نان اسپانیایی با طعم شیرین تهیه می گردد. بسیار از تاپاس بارها و رستوران های اسپانیا این ساندویچ را سرو می نمایند. بیشتر مردم اسپانیا بوکادیلو را به عنوان ناهار می خورند. خردل، سس گوجه فرنگی و سس مایونز از چاشنی هایی هستند که با این غذا سرو می شوند. درواقع این غذا با هر چاشنی و نوشیدنی خوشمزه است. غذای سنتی پرتغال

پاتاتاس براواس Patatas Bravas

پاتاتاس براواس درواقع ورژن اسپانیاییِ سیب زمینی سرخ نموده است. این سیب زمینی ها در روغن داغ سرخ می شوند و با پنیر و انواع چاشنی های تند سرو می شوند. این غذا قیمت مناسبی دارد و کاملا سیر نماینده است. این غذا در اسپانیا بسیار معروف است و اگر به این کشور سر می زنید باید حتما یک بار این غذا را امتحان کنید.

چوروس Churros

چوروس یکی از شیرینی های پرطرفدار در سراسر جهان است. جالب است بدانید که چوروس یکی از شیرینی هایی است اسپانیا به دیگر کشورها صادر می نماید. ممکن است در سفر به اسپانیا هیجان خاصی برای امتحان کردن چوروس نداشته باشید زیرا این شیرینی ها اکنون در تمام کشورهای جهان هواداران خاص خود را دارند. در دکه های غذاهای خیابانی اسپانیا می توانید انواع چوروس را با شکلات آب شده پیدا کنید. درواقع خوردن چوروس در خیابان های اسپانیا که به نوعی زادگاه این شیرینی هستند لطف دیگری دارد. غذاهای سنتی ایتالیایی

 

تور اروپا نوروز 1402

تور اروپا نوروز 1402

 

تور ارزان اروپا

همان طور که می دانید کشورهایی اروپایی ورود گردشگران ایرانی به مرزهای آبی و خاکی خود را منوط و محدود به دریافت ویزا و یا همان روادید کرده اند که از قضا دریافت این ویزا کار چندان راحتی نیست و ممکن است حتی تا چندین ماه هم به طول بی انجامد و البته نا گفته نماند که می توانید برای دستیابی به ویزا اروپا به صورت آسان تمامی مراحل اخذ ویزا را به کارشناسان و متخصصان حرفه ای ما بسپارید و در ضمن بد نیست بدانید که به دلیل فاصله بسیار زیاد کشورهایی اروپایی مانند فرانسه و یا اتریش به کشورمان ایران می توانیم تور اروپا را در ردیف تورهای گران قیمت قرار دهیم که البته شاید این امر چندان برای بعضی از افراد علاقه مند خوشایند نباشد و همین عاملی شود برای فراموشی سفر به این قاره و کشورهای زیبایش اما اگر شما هم جز افرادی هستید که آروزی سفر به این قاره را دارید و دوست دارید تا از کشورهای زیبا و تماشایی آن دیدن کنید آژانس ما برای شما عزیزان یک خبر بسیار مسرت بخش و شادی آور دارد و آن هم این است که افراد می توانند از طریق خرید تور ارزان اروپا این آژانس به صورت کم هزینه تر و مقرون به صرفه تری به سفر رویایی خود دست پیدا کنند و البته نا گفته نماند که افراد علاقه مند می توانند برای این سفر از هتل های با کیفیت اما ارزان تری استفاده کنند و پروازهایی را مد نظر قرار دهند که هزینه های کمتری را از افراد علاقه مند دریافت می کنند و در ضمن بازهم مانند سایر تورها سفر در فصلی که گردشگر کمتری به سراغ سفر می رود هم پا برجا است ولی با تمامی مواردی که گفته شد تنها راه ارزان سفر کردن به این قاره همین تور اروپا نوروز 1402 خواهد بود . 


موضوعات مرتبط: سفر , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


تور اروپا تابستان 1401 و آشنایی با آن
دو شنبه 29 فروردين 1401 ساعت 23:45 | بازدید : 302 | نویسنده : علی | ( نظرات )

تور اروپا تابستان 1401

 

اروپا یکی از قاره‌های پرتکاپو، توریستی با فرهنگ غنی و هتل‌های لوکس و اقامتگاه‌های ارزان و به‌صرفه در بین گردشگران برای یک سفر بی‌نظیر، شناخته شده است که با آب‌وهوای فوق‌العاده‌اش، سالانه میزبان تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان است.

با وجود قرن‌ها تاریخ و ادبیات قوی و افسانه‌ای، تور اروپا گردی سال‌هاست که دوست داران فرهنگ، طبیعت و تاریخ را به خود جذب می‌کند. قدم زدن در شهرهای این قاره همانند دیدن تاریخ زنده است که قدمت بعضی سازه‌هایی که در تور ارزان اروپا با آن مواجه می‌شوید، به ۲۰۰۰ سال قبل برمی‌گردد.

یک روز گردش شما در هر شهر اروپایی می‌تواند شامل دیدن کارهای هنری در موزه‌ها، خرید کردن، بازدید از ساختمان‌های معروف، خوردن غذاهای لذیذ، دیدن معماری قرون وسطایی و حتی استراحت باشد.

پیاده‌روی و شهرگردی از جذاب‌ترین کارهایی است که شما می‌توانید در ارزانترین تور اروپا انجام دهید. موسیقی، فیلم، غذا، نوشیدنی، مد و غیره در اروپا فستیوال‌های مختلفی دارند که احتمال هم‌زمان شدن تور اروپا گردی شما با این فستیوال‌های جذاب زیاد است.

درواقع در گردونه‌ی سفر، به همان میزان که گردشگران اروپایی علاقه‌مند به دیدن مکان‌های توریستی آسیا هستند، گردشگران آسیایی آرزوی دیدن برج ایفل، برج پیزا، شهر بوداپست و ... را در خیال می‌پرورانند.

از دیگر جاذبه‌های تور اروپا گردی به موارد زیر نیز می‌توان اشاره کرد:

- کلیسای زیبای ساگرادا در بارسلونا

- برج ایفل فرانسه

- واتیکان در رم

- کلوسئوم در رم

- موزه بریتیش در انگلستان

- استون هنج در انگلیس

- باغات گل هلند

- کاخ کرملین مسکو

- کوه‌های آلپ

- آکروپولیس آتن

- کلیسای نوتردام پاریس

- معبد پانتئون یونان

- کاخ الحمرا در اسپانیا

- دروازه آزادی فرانسه

- دهکده هابیت‌ها در ایرلند

 

تور اروپا ارزان

قیمت تور اروپا از تهران به عوامل مختلفی مانند بلیط هواپیما، درجه‌ی هتل و نوع خدماتی که ارائه می‌دهند، ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی، لیدر فارسی‌زبان، گشت شهری، ارائه‌ی سیم کارت، وعده‌های غذایی و غیره بستگی دارد.

سایت امید پرواز تلاش کرده است با ارائه‌ی منتخب تور اروپایی ارزان و به‌صرفه و امکان جست‌وجوی سریع در آپشن‌های سایت ازجمله زمان و مدت اقامت، پرواز، هتل و سایر خدمات مانند گشت شهری، ترانسفر فرودگاهی، بیمه مسافرتی و غیره انتخاب خوب و مناسبی را در اختیار شما قرار دهد.

همه‌ی شهرهای اروپا دیدنی و زیباست اما طبق آمارهایی که از سوی سازمان جهانی سفر و گردشگری یونسکو و وب‌سایت‌های معتبر در زمینه صنعت گردشگری اعلام شده است، کشورهای مجارستان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، سوئیس، اتریش، یونان، بلغارستان و گرجستان در صدر لیست انتخاب گردشگران خارجی برای سفر به قاره‌ی اروپا است.

در همه‌ی کشورهای اروپایی با مراکز خرید و فروشگاه‌های مجهز روبه‌رو هستید که دست شما را برای انتخاب بهترین برندها و مراکز خرید باز گذاشته است که بهترین این مراکز خرید عبارت‌اند از:

- پاریس (Lafayette) گالری لافایت

- خیابان نوفل‌لوشاتو در پاریس

- میلان (Vittorio) گالری ویتوریو

- لندن (Harrods) هارودس

- دپارتمان استور برلین آلمان

- لاس آرنا در بارسلونا

- مرکز خرید کانیون ترکیه

 

قیمت تور اروپا

تور اروپا تابستان 1401  قیمت‌های مختلفی دارد و شما می‌توانید از طریق خدماتی که سایت امید پرواز به شما ارائه می‌دهد و بررسی قیمت تور اروپا ارزان و به‌صرفه، چند کشور معروف توریستی اروپا را در یک نگاه ملاحظه کنید و از جزئیاتی که تور ارزان اروپا عرضه می‌کند آشنا شوید تا انتخاب دقیق و مناسبی برای خود داشته باشید.

در ارزانترین تور اروپا وجود چارتر در مسیر و کاهش هزینه‌ها با میزان استقبال مخاطبین و گردشگران رابطه‌ی مستقیمی دارد و ازاین‌جهت تورهای هوایی اروپا از تهران در تمام فصول سال وجود دارد.

برای ورود به ۲۶ کشور قاره‌ی اروپا، مسافر نیاز به ویزای شینگن دارد. ویزای شینگن حاصل یک معاهده است که سران این ۲۶ کشور اروپایی با یکدیگر بسته‌اند تا مسافران خارجی بتوانند با اخذ آن به‌راحتی به تمام کشورهای عضو شینگن سفر کنند.

در کشورهای اروپایی به‌راحتی و با استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی و به‌خصوص مترو می‌توانید درون‌شهری، بین‌شهری و حتی بین کشورهای همسایه و حوزه‌ی شینگن سفر کنید که این خود از جاذبه‌های گردشگری تور اروپا نیز محسوب می‌شود.

 

تور اروپا تابستان 1401


موضوعات مرتبط: سفر , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


انواع سقف سبک در سازه های مختلف و نکات اجرایی آن ها
دو شنبه 29 فروردين 1401 ساعت 20:33 | بازدید : 405 | نویسنده : علی | ( نظرات )

انواع سقف سبک در سازه های مختلف 

به گزارش روابط عمومی سقف از جمله مهم ترین قسمت های ساختمان است که به روش های مختلف اجرا می شود. این بخش از بنا باید از مقاومت لازم در برابر نیروهای وارده برخوردار باشد تا دچار آسیب نگردد. سیستم های متفاوتی برای اجرای سقف توسط مهندسین و سازندگان به کار برده می شود.

سقف دال بتنی

دال بتنی ضخامتی بین ۱۰ الی ۵۰ سانتی‌متر دارد و در سقف طبقات اجرا می شود. وزن سقف دال بتنی بالا است و اجرای آن در مقایسه با سایر سقف ها هزینه بردار است. از مزایای این نوع سقف می توان به مقاومت بالا در برابر لرزش های ناشی از زلزله، عمر طولانی، مقاومت صوتی و حرارتی و صرفه جویی در مصالح اشاره نمود.

سیستم دال بتنی در ساختمان هایی که بسیار حائز اهمیت هستند اجرا می شود. برای مثال بناهایی که در مراکز صنعتی بزرگ ساخته می شوند دارای سقف دال بتنی هستند. این نوع سقف از بتن و آرماتور تشکیل شده و اکثر مهندسین در طرح ها و نقشه های خود این سقف را استفاده می نمایند. منظور از دال در این سقف ها، قسمتی از سازه است که از بتن و فولاد به صورت یکپارچه ساخته می شود.

سقف دال بتنی

تیرچه بلوک

سقف تیرچه بلوک از جمله رایج ترین انواع سقف است که در آن تیرچه ها نقش تیر فرعی را داشته و فاصله بین آنها با بلوک پر می شود. در این سقف بلوک ها نقش سازه ای ندارند. در ساختمان های اسکلت فلزی، بتنی و آجری از این نوع سقف استفاده می شود. سقف تیرچه بلوک وزن سبکی دارد و در برابر نیروهای افقی از مقاومت لازم برخوردار است.

در اجرای این سقف به جک های زیر سقفی نیاز نیست و سقف و اسکلت آن به صورت یکپارچه خواهند بود. استفاده از بلوک به جای بتن کششی این سقف را به سقفی مقرون بصرفه تبدیل نموده که استفاده از آن روز به روز در حال گسترش است.

سقف تیرچه بلوک

سقف سبک چیست؟

سقف عرشه فولای با استفاده از ورق های گالوانیزه ذوزنقه ای شکل ساخته می شود و اجزای آن شامل ورق گالوانیزه، فلاشینگ، گل میخ، میلگرد و بتن می باشد. این سقف وزن بسیار سبکی دارد و اجرای آن از نظر اقتصادی مقرون بصرفه است. با استفاده از این سیستم می توان سقف گذاری و بتن ریزی را همزمان در تمام طبقات انجام داد.

سقف عرشه فولادی را می توان جایگزینی مناسب برای سقف های تیرچه بلوک در نظر گرفت. از مزایای این سقف سبک می توان به ایمنی حین کار اشاره نمود زیرا بعد از اتصال ورق های گالوانیزه به سازه، سطحی یکپارچه ایجاد می شود که کارگران با خیالی آسوده می توانند بر روی آن کار کنند.

 

سقف عرشه فولادی

مراحل اجرای سقف عرشه فولادی

نحوه اجرای سقف عرشه فولادی به ترتیب شامل مراحل نورد سرد ورق های فولادی، انتقال ورقه های فولادی به محل انجام پروژه، نصب ورق های فولادی، ثابت کردن ورق های فولادی، نصب گل میخ، میلگرد گذاری و بتن ریزی می باشد.

انواع عرشه فولادی

انواع مختلفی از عرشه فولادی در بازار موجود می باشد. برای مثال می توان به عرشه فولادی های کامپوزیتی، عرشه های دهانه بلند و عرشه های سلولی اشاره کرد.

نقش گلمیخ در سقف عرشه فولادی

استفاده از گلمیخ در قسمت هایی که عرشه فولادی بر روی تیر های سازه قرار می گیرد، مهم می باشد. نصب گلمیخ ها توسط دستگاه جوش قوس الکتریکی صورت می گیرد.

معایب سقف عرشه فولادی

در قسمت ابتدایی به بیان مزایای سقف عرشه فولادی پرداخته شد. ساخت سقف عرشه فولادی معایبی نیز به همراه دارد. برای مثال اجرای سقف عرشه فولادی، نیاز به تمهیدات ویژه ای می باشد. از این رو می توان گفت اجرای آن کار ساده ای نیست و با سختی همراه می باشد. یکی از برجسته‌ترین معایبی که می توان در استفاده از سقف عرشه فولادی نام برد، لرزش شدید آن ها می باشد.

قیمت عرشه فولادی

هزینه اجرای سقف عرشه فولادی با توجه به متراژ فضای مورد نظر متفاوت می باشد.

سقف تیرچه کرومیت

این سقف ها نوعی سقف تیرچه بلوک محسوب می شوند که با استفاده از تیرچه فلزی با جان باز اجرا می گردند. در سقف تیرچه کرومیت فضای بین تیرچه ها با پلی استایرن، بلوک سیمانی، کامپوزیت و یا هر پر کننده دیگر پر خواهد شد. این سقف ها از انسجام بالا و صلبیت کافی برخوردار هستند و به دلیل عدم نیاز به شمع بندی، سرعت اجرای آنها بالا است.

سقف تیرچه کرومیت در مقایسه با سقف تیرچه بلوک معمولی وزن سبک تری دارد و همین امر وزن سازه را پایین می آورد. برای اجرای این سقف در بال تحتانی از یک تسمه و در جان از یک میلگرد خم شده استفاده می شود


موضوعات مرتبط: ساختمان , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


معرفی نمودار لگاریتمی در بورس
یک شنبه 28 فروردين 1401 ساعت 1:46 | بازدید : 240 | نویسنده : علی | ( نظرات )

نمودار لگاریتمی در بورس

نمودار قیمت لگاریتمی چیست و چه تفاوتی با نمودار معمولی دارد؟

 

اگر تازه‌کار باشید، احتمالاً فقط از نمودارهای حسابی برای بررسی قیمت استفاده کرده‌اید؛ اما نوع دیگری از نمودارهای قیمتی هم هستند که نمودار لگاریتمی نام دارند و بسته به شرایط، می‌توانند دیدی بهتر از روند و نوسانات قیمت به شما ارائه کنند. بسیاری از کاربران و حتی تحلیل‌گران تصور می‌کنند استفاده از نمودار لگاریتمی یا نمودار حسابی (خطی) چندان مهم نیست؛ اما این پارامتر به‌ظاهر معمولی، می‌تواند به‌طور چشمگیری در درک ما از بازار تأثیر بگذارد.

تفسیر نمودار قیمت بسته به نوع مقیاسی که در زمان بررسی داده‌ها استفاده می‌شود، می‌تواند متفاوت باشد. اغلب نرم‌افزارهای ترسیم نمودار و یا برنامه‌های نوشته‌شده توسط کارگزاری‌ها، انواع مختلفی از این نمودارها را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در حالت کلی دو نوع متداول از مقیاس‌هایی که برای تجزیه‌وتحلیل نوسانات قیمتی از آن‌ها استفاده می‌شود عبارت‌اند از: مقیاس لگاریتمی (Logarithmic Scale) و مقیاس حسابی (Linear Scale).

پیش از آنکه به تعریف این دو پارامتر برسیم، باید به این موضوع اشاره کنیم که در مطالبی که به بررسی مفاهیم مقیاس‌ لگاریتمی یا حسابی اشاره داشته‌اند اغلب از عنوان نمودار لگاریتمی استفاده شده که اشتباهی رایج در ترجمه و نوشتار ما است. ازآنجاکه این عبارت هم از نظر ریاضی و هم از نظر ترجمه‌ای صحیح نیست، بنابراین بهتر است از عبارت مقیاس لگاریتمی به‌جای نمودار لگاریتمی استفاده کنیم.

 • مقیاس خطی قیمت که به آن مقیاس حسابی نیز گفته می‌شود فاصله مساوی میان قیمت‌ها را نشان می‌دهد. از مقیاس حسابی معمولاً به‌صورت پیش‌فرض در بسیاری از نرم‌افزارها استفاده می‌شود.
 • مقیاس لگاریتمی قیمت، که در نمودارها به آن log نیز گفته‌ می‌شود، به تغییرِ درصدِ قیمتِ دارایی پایه وابسته است و اغلب تحلیل‌گران حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند.

با استفاده از مطالب وب‌سایت‌های واریرتریدینگ و اینوستوپدیا، تفاوت و ویژگی‌های مقیاس‌ نمودار لگاریتمی در بورس  و حسابی را بررسی خواهیم کرد.

نمودار حسابی یا خطی چیست؟

در حالت کلی و پیش‌فرض بسیاری از نمودارهای قیمتی که ما شاهد آن هستیم با مقیاس خطی یا حسابی ترسیم شده است. استفاده از مقیاس حسابی در نمودار را می‌توان یکی از متداول‌ترین روش‌های در تحلیل تکنیکال دانست.

در این مقیاس حرکت قیمت‌ با درصد تغییرات نمایش داده نمی‌شود بلکه، سطوح قیمتی بر اساس یک مقدار ثابت، رسم می‌شود. هر تغییر در مقادیر، به‌صورتی ثابت در نمودار نمایش داده می‌شود و به همین دلیل، ترسیم نمودار با مقیاس حسابی آن هم به‌شکل دستی، آسان‌تر است.

مقیاس حسابی در سمت محور Y و یا همان محور عمودی رسم می‌شود و بین قیمت‌ها، فواصل یکسانی وجود دارد. به بیان ساده، در مقیاس حسابی محور عمودی که بیان‌گر قیمت‌هاست به بازه‌های مساوی تقسیم می‌شود؛ این یعنی فاصله هر بازه با بازه دیگر یکسان است.

همان طور که در تصویر زیر می‌بینید، در مقیاس حسابی تغییر قیمت بیت کوین از ۲۰,۰۰۰ دلار به ۳۰,۰۰۰ دلار به همان شکلی نشان داده می‌شود که تغییر قیمت از ۵۰,۰۰۰ دلار به ۶۰,۰۰۰ دلار است. در مورد اول، ارزش یک دارایی ۵۰ درصد بیشتر شده است، در حالی که در مورد دوم، تنها ۲۰ درصد افزایش قیمت داریم. این تفاوت مهم می تواند مشکلاتی را برای تحلیل دارایی‌هایی که قیمت آنها چند برابر می‌شود، ایجاد کند.

بنابراین می‌توان گفت نمودار حسابی، تغییرات را در زمان کاهش قیمت، کمتر از آنچه واقعاً هست نشان داده و زمانی که قیمت بالا می‌رود، تغییرات را بیش از اندازه بالا و غیرمعمول به کاربر نمایش می‌دهد.

نمودار (مقیاس) لگاریتمی چیست و چه تفاوتی با نمودار حسابی دارد؟

در نمودار لگاریتمی به‌جای آنکه خودِ قیمت‌ها در فواصل مساوی از یکدیگر قرار گیرند (مانند آنچه در نمودار حسابی داریم)، تغییرات یکسانِ درصدِ قیمت‌ها، در فواصل مساوی از یکدیگر قرار می‌گیرند.

اندازه فواصل در مقیاس‌های لگاریتمی و حسابی

اغلب تحلیل‌گران و معامله‌گران حرفه‌ای تکنیکال، از نمودارهای لگاریتمی استفاده می‌کنند. تغییرات درصدی که معمولاً هم تکرار می‌شوند، به‌شکل فواصل مساوی میان اعداد، نشان داده می‌شوند. برای مثال در مقیاس لگاریتمی فاصله بین اعداد ۱۰ و ۲۰ دلار با فاصله بین ۲۰ و ۴۰ دلار برابر است، زیرا در هر دو، افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت اتفاق افتاده است.

در مقیاس لگاریتمی تغییر قیمت از ۲۰,۰۰۰ دلار به ۳۰,۰۰۰ دلار دلار با تغییر از ۵۰,۰۰۰ دلار تا ۶۰,۰۰۰ دلار با مقیاس حسابی کاملاً متفاوت است. با وجود اینکه هر دوی این افزایش قیمت‌ها از نظر دلاری، تغییرات یکسانی دارند اما افزایش ۱۰,۰۰۰ دلاری اول، بازدهی ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد و افزایش دوم، حاکی از بازدهی ۲۵ درصدی قیمت دارایی است.

ازآنجاکه جهش ۵۰ درصدی تفاوت قابل‌توجهی با یک جهش ۲۵ درصدی دارد، چارتیست‌ها (Chartists) یا تحلیل‌گران تکنیکال برای آنکه بتوانند این تفاوت را نشان دهند، از نمودار لگاریتمی استفاده می‌کنند؛ چراکه در این مقیاس، درصد جهش بیشتر به‌خوبی قابل مشاهده خواهد بود. در واقع آنها با این کار، از فواصل بزرگ‌تر و نماد‌گذاری علمی، برای نمایش مرتبه بزرگی اعداد (Orders of Magnitude) استفاده می‌کنند.

باید به این موضوع توجه داشت که اگر قیمت‌ها نزدیک به هم باشند، استفاده از مقیاس‌ لگاریتمی ممکن است کمی شلوغ و ناخوانا به‌نظر برسد.

تفاوت بین مقیاس‌های حسابی و لگاریتمی هنگام بررسی نمودارها اهمیت پیدا می‌کند، البته انواع دیگری از تجزیه‌وتحلیل‌های تکنیکال هم وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای شناسایی روندهای قیمتی استفاده کنید.

زمانی که نوسانات شدید است و معامله‌گر بخواهد با دید بلندمدت بازار را زیر نظر داشته باشد، مقیاس لگاریتمی برای این کار مناسب‌تر است. از سوی دیگر تریدرهایی که به شکل روزانه و کوتاه‌مدت معامله می‌کنند و به‌دنبال تحلیل قیمت‌ها در فواصل زمانی کوتاه هستند، مقیاس حسابی برای آن‌ها گزینه بهتری خواهد بود.

در نمودارهای کوتاه‌مدت تا میان‌مدت با نوسانات کم، نوع مقیاسی که استفاده می‌شود چندانی مهم نیست و اگر مقیاس نمودار را از حسابی به لگاریتمی تغییر دهیم، تفاوت قابل ملاحظه‌ای را مشاهده نمی‌کنیم.

البته می‌توان به این نکته نیز اشاره کرد که با توجه به نمایش قیمت در مقیاس‌های حسابی و لگاریتمی، مقیاس‌های حسابی مقادیر مطلق را در اختیار معامله‌گر قرار می‌دهد، در حالی که مقیاس لگاریتمی مقادیر نسبی از تغییرات را بیان می‌کند.

چگونه نمودار را روی لگاریتمی تنظیم کنیم؟

در بیشتر نمودارهای قیمت، به‌سادگی و با یک کلیک می‌توان مقیاس نمودار را به لگاریتمی تغییر داد. به‌عنوان نمونه، در تریدینگ ویو، فقط کافی است روی گزینه «log» در قسمت پایین سمت راست نمودار بزنید تا حالت لگاریتمی فعال شود.

چه زمانی از نمودار لگاریتمی استفاده کنیم؟

با اینکه هر کدام از مقیاس‌های لگاریتمی و حسابی کاربردها و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند، مقیاس لگاریتمی افزایش یا کاهش شدید قیمت را در مقایسه با مقیاس حسابی، بهتر نشان می‌دهند. این مقیاس‌ها در نمودار می‌توانند به تصویرسازی در خصوص حرکت قیمت و رسیدن به اهداف موردنظر برای خرید یا فروش، کمک فراوانی کنند.

با توجه به تفاوت‌هایی که در خصوص مقیاس‌های حسابی و لگاریتمی بیان کردیم، این سوال مطرح می‌شود که در نهایت از مقیاس حسابی استفاده کنیم یا لگاریتمی؟

در پاسخ باید گفت که مقیاس حسابی بر خلاف مقیاس لگاریتمی، نمی‌تواند میزان سودآوری را در قیمت‌های مختلف مشخص کند، بنابراین در چهارچوب مقیاس لگاریتمی، می‌توان شاهد روند واقعی‌ قیمت‌ها بود و به‌همین دلیل بیشتر تحلیل‌گران حرفه‌ای از این نوع مقیاس استفاده می‌کنند. پس برای تطبیق و مقایسه یک نمودار قیمتی با واقعیت بازار بهتر است از مقیاس لگاریتمی استفاده کنیم.

 

 

نمودار لگاریتمی در بورس


موضوعات مرتبط: سرمایه گذاری , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


ویژگی های پوچ و کنسرو گربه
شنبه 27 فروردين 1401 ساعت 22:42 | بازدید : 312 | نویسنده : علی | ( نظرات )

گربه ها گوشت خوارند و عاشق رژیم غذایی غنی از گوشت هستند و به آن نیاز دارند. طعمه های وحشی به اندازه 75٪ آب دارند، به همین دلیل گربه ها برای به دست آوردن آب از طریق غذایی که می خورند تکامل یافته اند. آب نقش مهمی در عملکرد بدن گربه، به ویژه هضم غذا دارد. گربه ها تمایل ندارند برای آبرسانی مناسب بدن خود، آب کافی بنوشند.

ویژگی های کنسرو و پوچ گربه

یک راه حل ساده برای جلوگیری از کم آبی بدن گربه این است که غذای کنسرو شده گربه را به برنامه غذایی آنها اضافه کنید.
بنابراین غذای مرطوب کنسرو گربه مغذی ترین گزینه برای گربه بالغ و بچه گربه ها است. کنسرو گربه پروتئین حیوانی را در اختیار بچه گربه ها قرار می دهد. گربه ها طعم کنسرو را دوست دارند.

آیا می دانید کنسرو گربه چه فوایدی دارد؟

کنسرو گربه به هیدراته نگه داشتن بچه گربه شما کمک می کند و برای حفظ سلامتی مهم است.
با داشتن کنسرو با کیفیت و مرغوب برای گربه به سلامتی بچه گربه خود کمک کنید. گنجاندن غذای کنسرو گربه در رژیم غذایی آن، می تواند اطمینان از تغذیه مناسب همراه مراقبت را آسان کند.

کنسرو گربه

چرا کنسرو گربه؟ | آیا غذای کنسروی برای گربه کافی است؟

با توجه به این‌که تغذیه مناسب و کافی جزو مهم‌ترین عواملی است که سلامتی گربه ها را تضمین کرده و حتی به افزایش طول عمر آن‌ها کمک می کند؛ بنابراین لازم است که در انتخاب غذای گربه خود نهایت دقت را به خرج دهید؛ هم چنین دیگر دستتان آمده که اگر قرار باشد برای گربه خود غذایی انتخاب کنید، بدون تردید کنسرو در کنار غذای خشک گزینه‌ای عالی محسوب می‌شود. البته باید توجه داشت که کنسرو گربه تنها زمانی ثمربخش خواهد بود که از برندهای معتبر و باکیفیت تهیه شود. به همین دلیل است که ما در پتیشا به ارائه محصولاتی از برندهای درست‌وحسابی پرداخته‌ایم تا خیالتان از بابت سلامتی حیوان خانگی‌تان کاملاً آسوده باشد. باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که استفاده از کنسرو گربه در کنار غذای خشک ضروری است.

شرایط نگهداری کنسرو گربه

برخلاف غذای خشک گربه، کنسرو گربه پس از باز شدن به یخچال نیاز دارد، به این معنی که شما نمی توانید غذای مرطوب گربه را تمام روز بیرون بگذارید. اگر در مکانی هستید که به یخچال دسترسی ندارید، برای میان وعده گربه خود، از غذای خشک گربه به جای غذای کنسرو گربه استفاده کنید. خرید بهترین مارک های کنسرو گربه راهی عالی برای ارائه رژیم غذایی متعادل بچه گربه شما ارائه می دهند.


موضوعات مرتبط: حیوانات خانگی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


آژانس مسافرتی رز آبی برگزار کننده تور ترکیه
شنبه 27 فروردين 1401 ساعت 20:1 | بازدید : 274 | نویسنده : علی | ( نظرات )

آژانس مسافرتی رز آبی و تور ترکیه 

 

آژانس مسافرتی رز آبی

 

آشنایی با تور ترکیه

تور ترکیه به عنوان یکی از تورهای بسیار مناسب همواره مورد توجه بسیاری از افراد در کشورهای مختلف به خصوص ایران بوده است. لذا سفر به ترکیه و استفاده از تورهایی که به این کشور برگزار می‌ شود، می تواند درآمدزایی خوبی برای  کشور ترکیه داشته باشد. در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی در مورد کشور ترکیه و افرادی که قصد استفاده از تور ترکیه را دارند، مورد بررسی قرار دهیم تا شما بتوانید به راحتی این سفر را تجربه نمایید. چنانچه شما نیز به عنوان یکی از علاقه ‌مندان به سفر و مسافرت قصد استفاده از تور ترکیه را دارید، ما را تا پایان همراهی نمایید.

 

بهترین شهر ها برای بازدید در تور ترکیه

قابل توجه است که پایتخت ترکیه  شهر استانبول می باشد. از بهترین شهرهای مختلفی که افراد در تور ترکیه معمولا برای گردش و تفریح آن را مورد استفاده قرار می ‌دهند عبارتند از:  پایتخت این کشور استانبول ، آنتالیا، ازمیر، کوشی آداسی، آنکارا، ترابزون، مارماریس، افسوس، دنیزلی و بسیاری دیگر از شهرهای مختلف می باشند. که افراد می ‌توانند با سفر به آن ها از جاذبه‌ های گردشگری مختلفی که در آن وجود دارد بهره مند شوند. مردمان این کشور اغلب به زبان ترکی صحبت می ‌کنند و همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد ترک زبان ایران تقریبا به زبان آن ها آشنایی داشته باشند.

مساحت این کشور چیزی در حدود ۷۸۳ هزار کیلومتر مربع می ‌باشد که جمعیتی برابر با ۸۲ میلیون نفر را در خود جای داده است. لذا صنعت گردشگری در این کشور از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و همین موضوع باعث شده است که مسئولین این کشور با ایجاد پایگاه ‌های گردشگری مختلف از این صنعت درآمد خوبی به دست آورند.

 

جاذبه های گردشگری آلانیا

آلانیا از لحاظ طبیعی در کشور ترکیه دارای ارزش بازدید بسیار زیادی بوده و به همین دلیل بسیار مورد توجه گردشگران در خرید تور ترکیه واقع شده است. در صورتی که همراه با آژانس مسافرتی رز آبی برای سفر به ترکیه می روید و می خواهید از شهر آلانیا دیدن کنید، بازدید از مناطق گردشگری این شهر مانند قلعه آلانیا متعلق به دوران سلجوقی، برج سرخ آلانیا متعلق به دوران سلجوقی، غار داملاتاش آلانیا که یکی از قدیمی ترین و بهترین مراکز گردشگری طبیعی در کشور ترکیه و شهر آلانیا می باشد، پارک آبی آلانیا که به خصوص برای جوانان مناسب بوده و از جاذبه هایی گردشگری جدید و مدرن این شهر می باشد و رودخانه دیم چای دیدن نمایید.

این شهر در تور ترکیه می تواند یکی از بهترین مناطق گردشگری به شمار رود که بازدید از آن می تواند بسیار جذاب باشد. در صورتی که می خواهید از آلانیا دیدن کنید و تور کشور ترکیه را خریداری نموده اید، بازدید از این مناطق و در کل شهر آلانیا می تواند گزینه ای بسیار مناسب برای شما به شمار رود. برای دریافت اطلاعات بیشتر برای خرید تور این کشور می توانید از طریق سایت ما اقدام کرده و بلیط های مربوط به سفر و رزرو هتل را انجام دهید.

 

جاذبه های گردشگری استانبول

شهر استانبول را می توان مهم ترین و بهترین شهر گردشگری و جاذبه گردشگری در تور ترکیه معرفی نمود که بسیاری از گردشگران را تنها برای بازدید از آن ها به استانبول می کشاند. استانبول شهر بزرگ و شلوغی در میان قاره های آسیا و اروپا بوده و از لحاظ جغرافیایی دارای زیبایی بسیار زیادی است. بازدید از استانبول برای دیدن جاذبه های گردشگری آن مانند مسجد ایاصوفیه، برج گالاتا، موزه باستان شناسی استانبول، کلیسای کورا (چورا)، آب انبار باسیلیکا، کاخ دلمه باغچه، مسجد سلیمانیه، بازار بزرگ استانبول، کاخ توپکاپی و مسجد کبود اشاره نمود. لازم به ذکر است که تور ترکیه برای بازدید از شهر استانبول تنها برای بازدید از این مراکز تفریحی و دیدنی تاریخی نبوده و شما می توانید اوقات بسیار خوبی را در کنار سواحل این شهر داشته باشید.

همچنین زندگی شبانه در استانبول می تواند برای شما بسیار جذاب باشد که نباید آن را از دست بدهید. بازدید از استانبول به خصوص برای کسانی که می خواهند ماه عسل خوبی داشته باشند توصیه می شود و شما می توانید در بازدید از این شهر، تفریحات بسیار خوبی را انجام داده و انواع غذای ترکی را سرو نمایید.


موضوعات مرتبط: سفر , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


سقف ساختمانی و انواع آن و انواع سقف های جدید ساختمانی
پنج شنبه 25 فروردين 1401 ساعت 22:54 | بازدید : 455 | نویسنده : علی | ( نظرات )

انواع سقف های جدید ساختمانی

انواع سقف های جدید ساختمانی

دلیل این همه تنوع برای سقف ساختمان چیست؟

سقف ساختمانی در زمان های پیشین، با آجر و ملات ( مخلوط شن؛ آب و سیمان) ساخته می شد. این سقف ها به دلیل این که مهندسی ساز نبودند، کارایی بالایی در زمینه ساخت و ساز نداشتند. اما در زمان حال و با روی کار آمدن متریال های جدید ساختمانی برای دیوار یا سقف ها؛ می توان گفت که کدام یکی از انواع سقف های ساختمانی بهترین انتخاب برای بنا می باشد. حال در عنوان های ذیل با تعدادی از سقف های ساختمانی رایج آشنا خواهید شد.

 

انواع سقف های جدید ساختمانی

سقف ساختمانی تیرچه بلوک

سقف ساختمانی که از جنس تیرچه بلوک ساخته می شود، رایج ترین نوع سقف برای ساختمان سازی می باشد. در اجرای این سقف ساختمانی تیرچه (تیرآهن کوچک) نقشی همچون تیر فرعی را بازی می کند که فواصل موجود میان تیرچه ها با بلوک ، از بین می رود. لازم به ذکر است قیمت مناسب و کارایی بیشتر تیرچه بلوک، سبب محبوبیت آن میان کارفرماها می باشد. 

سقف ساختمانی که از تیرچه بلوک شکل می گیرد از وزن بسیار پایینی برخوردار است که در بیشتر بناها با ساختار فلزی، ساختار آجری و ساختار بتنی اعمال می شود. از مزیت های سقف تیرچه بلوک علاوه بر وزن سبک، مقاومت بالا در مقابل نیروهای افقی وارد شده به ساختمان است. در این نوع سازه سقفی ساختار ساختمان و سقف به صورت هماهنگ و یکپارچه بوده که جک های زیر سقفی در این نوع سقف، کاربرد ندارند. 

سقف ساختمانی دال بتنی 

دال بتنی، از دیگر سقف های ساختمانی است که در دسته سقف های سنگین وزن قرار می گیرد. دال بتنی از نظر قطر 10 تا 50 سانتی متر بوده که در سقف طبقه های ساختمانی اعمال می شود. سقف دال بتنی دوام بالایی مقابل زلزله، صوت، حرارت و ... دارد که سبب محبوبیت آن شده است. ولی این نوع سقف همانطور که وزن سنگینی دارد، دارای هزینه های سنگین برای ساختمان سازی هم می باشد. 

سقف ساختمانی دال بتنی برای هر سازه ای مناسب نبوده و بیشتر برای بناهایی وسیع مانند کارخانه ها، مرکز های صنعتی و ... کاربرد دارد. این نوع سقف از آرماتور و بتن تشکیل شده که بیشتر مهندس های ساختمانی از جمله مهندسان شرکت ژوپین، در بیشتر نقشه های معماری خود استفاده می کنند. شاید بپرسید دال به چه معنی است؟ قسمتی از ساختار آن می باشد که به طور یکپارچه از فولاد و بتن تشکیل شده است. 

سقف ساختمانی عرشه فولادی 

ورقه های گالوانیزه ای که به صورت ذوزنقه هستند را سقف عرشه فولادی می نامند. سازه این نوع سقف از گل میخ، میلگرد، بتن و ورق گالوانیزه تشکیل شده که هم وزن سبک و هم قیمتی اقتصادی دارد. از مهم ترین مزیت های این سقف ساختمانی استفاده همزمان بتن ریزی و سقف گذاری در تمامی طبقه ها است. 

سقف ساختمانی عرشه فولادی را اگر بخواهید با سقف تیرچه بلوک مقایسه کنید، مسلماً سقف عرشه فولادی جایگزین بهتری خواهد بود. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده ایمنی سقف عرشه فولادی (به دلیل یکپارچه بودن) در حین کار بیشتر بوده و کارگران با خاطری آسوده می توانند در زیر این سقف کارهای خود را انجام دهند. 

انواع سقف عرشه فولادی شامل کامپوزیتی، عرشه سلولی و عرشه دهانه بلند می شود که هر کدام طبق نظر مهندس ناظر بر روی سقف اجرا می گردند. اما شاید بپرسید نقش گلمیخ در این نوع سقف ساختمانی چیست؟ قسمت هایی از عرشه فولادی باید گلمیخ زده شود تا استحکام سازه را بیشتر کند که بخش مهمی از سقف عرشه فولادی همین گلمیخ است. گلمیخ توسط دستگاه جوش قوس الکتریکی بر روی سقف نصب می شود. 

جزئیات بیشتر درباره سقف ساختمانی عرشه فولادی  

سقف ساختمانی ذکر شده باید مراحلی همچون نورد سرد ورقه های فلزی (فولاد)، منتقل کردن ورقه ها به مکان ساختمان، نصب ورقه ها، ثابت نمودن ورق گالوانیزه، پَرچ گلمیخ، میلگرد گذاری و بتن ریزی را طی کند تا این سقف شکل بگیرد. از عیب های این سقف ساختمانی استفاده از تدابیر ویژه است که باید توسط مهندسان و متخصصان این زمینه اجرا شود. ضمن این که این نوع سقف از نظر اجرایی بسیار مشکل بوده و از نظر هزینه هم فیمت بالایی دارد. مهم ترین عیبی که در این نوع سقف دیده می شود، لرزش های شدید است.

تیرچه کرومیت، سقفی با سرعت بالای اجرا

تیرچه کرومیت؛ نوعی از سقف های تیرچه بلوک می باشد که کمی ساختار آن با تیرچه بلوک متفاوت است. در تیرچه کرومیت، تیرچه فلزی با روی باز اعمال می شود و فضاهای خالی میان تیرچه ها با کامپوزیت، بلوکه های سیمانی، پلی استایرن و ... پر می شوند. سقف تیرچه کرومیت بسیار منسجم بوده و از قوام کافی برخوردار است. 

تیرچه کرومیت به دلیل این که به شمع بندی ساختمان نیاز ندارد، باعث می شود تا سرعت اجرای پروژه ساختمانی بالا رود. تیرچه کرومیت وزن بسیار سبک تری نسبت به تیرچه بلوک دارد که سبب وزن کم پروژه ساختمانی می شود. اجرای سقف تیرچه کرومیت بدین گونه است که ضلع پایینی ساختمان با یک تسمه و در جان ساختمان، از میلگرد خم شده استفاده می گردد. قیمت تیرچه کرومیت بسیار به صرفه است. 


موضوعات مرتبط: ساختمان , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


معری بهترین تفریحات زمستانی در فرانسه - اسکی
پنج شنبه 25 فروردين 1401 ساعت 1:27 | بازدید : 315 | نویسنده : علی | ( نظرات )

 

 

بهترین تفریحات زمستانی در فرانسه

 

 

 

کوه های آلپ فرانسه (منطقه رون-آلپ و بخش آلپ) بیشترین تعداد را دارند  کوه های بلند اروپای غربی، پیست‌های اسکی فرانسه بزرگترین مرکز ورزش‌های زمستانی جهان هستند: 380 ایستگاه اسکی، بیشترین تعداد بالابر جهان (3900!) و کوتاه‌ترین صف‌ها برای آنها. این بزرگترین منطقه برای اسکی و گسترده ترین دامنه ها، بلندترین قله اروپای غربی، مون بلان (مون بلان، 4807 متر)، آب و هوای پایدار، آفتاب زیاد، پوشش تضمینی برف از اوایل دسامبر تا اواسط مه، به علاوه امکان اسکی در تابستان. محبوب ترین استراحتگاه ها در این منطقه عبارتند از: شامونی، کورشول، وال دئیزر، تیگن، وال تورنس، لس دو آلپ، لا پلاگن، مگوه، مریبل و غیره. 175 استراحتگاه مجهز به توپ های برفی هستند. 230 مرکز ورزشی مسیرهایی برای مسطح ارائه می دهند. اسکی .

فرانسه علاوه بر استراحتگاه های معروف آلپ، دارای طیف وسیعی از مکان های زیبا برای اسکی است که به وفور در سراسر سیستم های کوهستانی کشور پراکنده شده است. اغلب این روستاهای کوچک کوهستانی هستند که به عنوان مناطق تفریحی محلی استفاده می شوند و به طور کلی قادر به رقابت با کوه های آلپ نیستند. اما از سوی دیگر، چنین مراکز ورزشی کوچکی هم به عنوان استراحتگاه های اقلیمی و بالنیولوژیکی کوهستانی تابستانی و هم به عنوان مناطق تفریحی برای دوستداران اسکی تخت، پاراگلایدر، صخره نوردی و  تور های پیاده . معمولا در بسیار واقع شده است  مکان های دیدنی نزدیک به جاده های اصلی، در تعطیلات آخر هفته و  تعطیلات آنها اغلب کمتر از مراکز معروف آلپاین مهمان جمع می کنند، اما سطح قیمت در اینجا معمولاً بسیار پایین تر است.

یکی از جالب ترین و به شدت در حال توسعه ترین مراکز تفریحی اسکی هستند پیرنه.

AT توده مرکزیبه دلیل ویژگی های طبیعی و آب و هوایی آن، تعطیلات اسکی "تمیز" بعید است. با این حال، به همین دلیل، این منطقه یکی از بهترین مکان ها فرانسه برای اسکی صحرایی، آموزش اولیه اسکی و اسنوبورد، پیاده روی و اسب سواری، و طبیعت شگفت انگیز آن به شما این امکان را می دهد که در هر زمانی از سال در اینجا استراحت کنید.

 

کم ووسگسبه طور گسترده به عنوان یک مکان عالی برای طرفداران اسکی تخت و کراس کانتری شناخته می شود.

با کمال تعجب، حتی یک جزیره گرم مدیترانه ای کورسیکایک شبکه کامل از مراکز کوهستانی خود را دارد. تسکین جزیره و فراوانی مناطق با آب و هوای کوچک خود اسکی را از دسامبر (اغلب از اواسط ژانویه) تا مارس-آوریل امکان پذیر می کند.

اقلیم

اولین برف وارد شد آلپ فرانسه  ah در اواخر نوامبر می افتد و تا اواسط ماه مه ادامه دارد. به لطف آب و هوای معتدل، حتی در زمستان در دره هایی با ارتفاع حدود 1500 متری، دما به زیر 10 درجه سانتی گراد نمی رسد. مناسب ترین زمان برای اسکی از اواسط فوریه شروع می شود، زمانی که هوای آفتابی پایدار آغاز می شود. ارتفاع پوشش برف بسته به ارتفاع زمین از 0.7 تا 4 متر متغیر است.

 

میانگین دمای ماهانه هوا در ارتفاع حدود 1500 متر (درجه سانتیگراد): در نوامبر 0..-2، در دسامبر -2..-4، در ژانویه -5..-7، در فوریه -2..- 4، در مارس 0..-2، در آوریل +2..+4.

میانگین ارتفاع پوشش برف در ارتفاع حدود 1500 متر (سانتی متر): در 6-80 نوامبر، در دسامبر 90-120، در ژانویه 140-200، در فوریه 160-220، در مارس 160-240، در آوریل 140. -220.

اشتراک، ابونمان

در فرانسه می توانید برای نیم روز، یک روز، دو روز و ... اشتراک بخرید. می توانید هم یک اشتراک عمومی برای کل منطقه اسکی و هم یک اشتراک جداگانه برای هر دره خریداری کنید. خرید اشتراک برای کل منطقه اسکی به طور همزمان راحت تر و سودآورتر است. اسکی برای کودکان زیر 5 سال و برای بزرگسالان بالای 72 سال رایگان است، برای بزرگسالان بالای 60 سال نرخ های ویژه ای در نظر گرفته شده است. نرخ های ویژه خانواده نیز وجود دارد.

 

منطقه اسکی المپیک شامل سه دره، اسپاس کیلی، پارادیسکی است. گذرنامه برای یکی از مناطق (حداقل 6 روز) به شما این حق را می دهد که یک روز در یکی از مناطق دیگر (در طول مدت اعتبار پاس) اسکی کنید.

اجاره تجهیزات

اجاره تجهیزات برای اسکی و اسنوبورد تقریبا در تمام فروشگاه های ورزشی سازماندهی شده است. نقاط نگهداری تجهیزات نیز در آنجا قرار دارد: تیز کردن لبه، روغن کاری و غیره. تجهیزات برای ورزشکاران به صورت جداگانه انتخاب می شود: بسته به وزن، قد و سطح اسکی.

 

مدارس اسکی

چندین سطح آموزش وجود دارد - برای مبتدیان، آموزش پیشرفته، برای حرفه ای ها و غیره. اگر رزرو دروس در مدارس اسکی را با خرید بلیط اسکی ترکیب کنید، ارزان تر خواهد بود. ارائه شده است تخفیف های ویژه برای خانواده های 3-4 نفره در تعطیلات کریسمس (کاتولیک)، هنگام رزرو درس برای یک بزرگسال - یک کودک به صورت رایگان مطالعه می کند.

 

به حق، پیست های اسکی فرانسه به عنوان معتبرترین پیست های جهان در نظر گرفته می شوند. خط الراس آلپاین که از این کشور اروپایی می گذرد دارای بیش از چهار هزار پیست است که در میان آن ها هم مسیرهای بسیار سختی که برای حرفه ای ها طراحی شده اند و هم مسیرهای بسیار ساده ای وجود دارد که حتی یک کودک هم می تواند از اسکی لذت ببرد.

 

بهترین تفریحات زمستانی در فرانسه

 


موضوعات مرتبط: سفر , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


تور سوئیس عید و گردشگری در سوئیس
دو شنبه 22 فروردين 1401 ساعت 17:39 | بازدید : 391 | نویسنده : علی | ( نظرات )

تور سوئیس عید

 

کنفدراسیون سوئیس کشوری بین آلمان و فرانسه و ایتالیا و غنی از منابع طبیعی به پایتختی شهر برن و دارای پایتخت های اقتصادی دو شهر زوریخ و ژنو دارای بالاترین درآمد سرانه برای هر شهروند در جهان و یکی از بی طرف ترین کشورها در سال های جنگ و تاریخ معاصر است که همین امر سبب این شده که این کشور از گزند صدمات مختلف در امان مانده و در عوض صلیب سرخ جهانی و سازمان تجارت جهانی و یکی از 2 دفتر اروپایی سازمان ملل را در خود جای داده است. 

این کشور با شعار زیبای یکی برای همه، همه برای یکی دارای منابع طبیعی زیبایی از جمله بخش مهمی از رشته کوه های آلپ در فلات مسطح اروپاست و یکی از دلایل اصلی جذب گردشگر و توریست در این کشور همین کوه های برفی و ورزش های برفی نظیر اسکی می باشد. بزرگ ترین پیست اسکی دانهیل جهان در کوه Lauberhorn در سوئیس قرار دارد. همگان این کشور را با شکلات و نوتلا و ساعت های معروف و لوکس و کوهستان هایش می شناسند و جالب اینکه پس از مسیحیت دومین دین بزرگ در این کشور اروپائی اسلام است! ویزای شینگن لازمه سفر به این کشور است و در تور سوئیس عید  توسط ما برای شما اخذ می شود.

خطوط هواپیمایی زیادی از جمله ایران ایر, پگاسوس, امارات, تورکیش, قطر, لوفتانزا و غیره بصورت مستقیم و اکثرا غیرمستقیم به سوئیس پرواز دارند و در شهرهای بازل, زوریخ, ژنو و برن می نشینند. البته طبق آنچه بارها گفته ایم تور اتریش در مجموع هزینه کمتری به ارمغان می آورد نسبت به اینکه شما خود شخصا اقدام به خرید بلیط هواپیما رفت و برگشت به سوئیس و هزینه هتل بپردازید. تور های سوئیس دیاکوپرواز جزو ارزان ترین تورهای سوئیس در ایران می باشند.

 از ایران شهرهای تهران , اصفهان , شیراز , مشهد , تبریز , بندرعباس از فرودگاه های بین المللیشان به سوئیس پرواز دارند و مسلما بیشترین پرواز از تهران است. قیمت بلیط هواپیما سوئیس در مسیر تهران-ژنو از یک میلیون تومان برای خطوط هواپیمایی ضعیف تر و تا چندین میلیون تومان برای خطوط هواپیمایی مدرن و پرسرویس و کلاس های پروازی مختلف مثلا first class  است.

استفاده از روش هایی همچون کوچ سرفینگ می تواند هزینه های اقامت در سوئیس را کاهش دهد اما بعلت تقاضای زیاد ممکن است سال ها در صف بمانید 

تور زوریخ

معمولا تورهای سوئیس و کلا اروپا بصورت ترکیبی با دیگر کشورها مثلا هلند برگزار می گردد و در این میان زوریخ یکی از شهرهای پرطرفدار و زیبای سوئیس است. خیابان بانهوف و کلیسای گروس مونستر در این شهر شما را مجذوب خود خواهند کرد. کلیساهای بزرگ و دریاچه ها و مراتع سرسبز با منظره شگفت انگیز کوه های یخی و برفی چشم هر تماشاگری را می نوازد و وی را وادار به عکاسی در این شهر زیبا می کند. بافت تاریخی و قدیمی زوریخ با تلفیق مدرنیته یک شهر دو وجهی را بوجود آورده است. در مجموع این شهر یکی از رومانتیکترین مقاصد توریستی جهان برای ماه عسل و زوج های جوان می باشد.

محبوب ترین پرواز به این شهر از اصفهان است که البته هزینه 3 و نیم میلیون تومانی از آن شهر در بر دارد!

تور ژنو

ژنو دومین شهر پرجمعیت سوئیس بعد از زوریخ در کنار دریاچه ژنو است . طبق گفته ویکی پدیا سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و اروپایی سیاسی و تجاری زیادی در ژنو قرار دارند از این رو این شهر بین‌المللی و مهم محسوب می‌گردد و همه ساله میزبان تعداد زیادی از نهاد و موسسات مهم بین‌المللی در جهان می‌باشد.از مهم ترین سازمان و بنگاه های بین‌المللی جهانی در ژنو سوئیس، مقر اروپایی سازمان ملل متحد را می توان نام برد. همچنین ژنو دومین قطب اقتصادی کشور سوییس و نهمین مرکز اقتصاد رقابتی جهان و سومین در اروپا بعد از لندن و زوریخ است. در سال ۲۰۰۹ مقام سومین شهر از نظر کیفیت زندگی در جهان را بعد از وین و زوریخ به دست آورد. بسیاری از مشاهیر جهان و ایران بعلت کیفیت بالای زندگی در ژنو مدتی را در این شهر زندگی کرده‌اند.

تور سوئیس عید

 


موضوعات مرتبط: آژانس های مسافرتی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


معرفی انواع وضعیت در بورس
یک شنبه 21 فروردين 1401 ساعت 23:47 | بازدید : 307 | نویسنده : علی | ( نظرات )

انواع وضعیت در بورس

انواع وضعیت در بورس

بورس به بازاری ‌اطلاق می‌شود که در آن سهام، کالاها، مشتقات و دیگر ‌ابزارالات مالی در آن معامله می‌گردند. هدف اصلی فعالیت بورس تضمین معامله‌ٔ منصفانه و بر اساس ترتیب و همچنین انتشار اطلاعات قیمتی به‌صورت بهینه بین فعالان در بازار می‌باشد.

بورس به شرکت‌ها‌، دولت‌ها‌ و دیگر افراد، پلتفورمی می‌دهد که می‌توانند به وسیلهٔ آن سهام‌ها‌یشان را به فروش رسانیده و یا سهام شرکت‌ها‌ی دیگر را خریداری نمایند

 آشنایی باانواع وضعیت در بورس و نماد ها :

مجاز: در وضعیت مجاز، نماد مشکلی برای انجام معاملات ندارد و به صورت عادی سفارش‌گیری، خرید و فرش صورت می‌گیرد.

مجاز-متوقف: در این شرایط سهم برای معامله مجاز است اما عملیات سفارش‌گیری، خرید و فروش به صورت موقت صورت نمی‌گیرد و نماد به یکی از علت‌هایی که ذکر شد،  بسته شده است.

مجاز-محفوظ: نماد بعد از بسته بودن، قبل از بازگشایی در این وضعیت قرار می‌گیرد، در این شرایط سهامداران فقط امکان ثبت، حذف و ویرایش سفارش خود را دارند، اما معامله‌ای صورت نمی‌گیرد. با تأیید ناظر، وضعیت نماد از مجاز محفوظ به مجاز تغییر می‌کند. البته امکان رد از سوی ناظر نیز وجود دارد که در این صورت سفارش‌گیری مجدد صورت می‌گیرد.

ممنوع: در وضعیت ممنوع هیچ معامله و سفارشی صورت نمی‌گیرد و نماد به دلایل گوناگون بسته می‌شود.

ممنوعمتوقف: هر گاه نمادی تا اطلاع ثانوی (معمولاً بیش از یک روز کاری) بسته شود و هیچ معامله و ثبت سفارشی برای سهم صورت نگیرد، نماد در این وضعیت قرار می‌گیرد.

در وضعیت ممنوع نماد به شکل موقت بسته شده است و بازگشایی سریعاً انجام می‌شود اما در شرایط ممنوع متوقف، بیش از یک روز بازگشایی سهم به طول می انجامد.

موارد مورد نیاز کمپانی‌ها‌ جهت قرار گرفتن در لیست بازارهای بورس

هر بازار بورس شامل لیست به‌خصوص خود می‌باشد که هر شرکتی که مایل به ورود به آن بورس است، باید واجد آن شرایط باشد تا بتواند سهام خود را برای معامله شدن در بازار ارائه نماید.

برخی از بازارهای بورس نسبت به بازارهای دیگر در این موارد سخت‌گیرتر عمل می‌کنند، اما بیشتر نیازمندی‌ها‌ی درخواست‌شده از شرکت‌ها در بورس‌های مختلف‌ با یکدیگر مشابه می‌باشند که شامل گزارش‌ها‌ی مداوم مالی، گزارش‌ها‌ی درآمد حسابرسی‌شده، و همچنین مقدار حداقلی‌ای از سرمایه است.

برای مثال، بازار بورس نیویورک لیست نیازمندی‌ها‌ی کلیدی و پایه‌ای دارد که تصریح می‌کند، یک شرکت باید حداقل چهار میلیون دلار سرمایه در دست سهامداران خود داشته باشد (Shareholders’ equity) تا بتواند وارد لیست این بازار شود.

بازارهای بورس امکان دسترسی به سرمایه را فراهم می‌کنند

یک بازار بورس می‌تواند به‌عنوان محلی برای کسب سرمایه برای شرکت‌ها‌یی که به دنبال رشد و گسترش فعالیت‌ها‌یشان هستند مورد استفاده قرار گیرند.

اولین فروش سهام یک شرکت خصوصی به عموم تحت عنوان عرضه اولیه عمومی (Initial Public offering – IPO) ‌شناخته می‌شود.

شرکت‌ها‌یی که در لیست بازار بورس قرار گرفته‌اند معمولاً دارای مشخصات قابل توجه‌تری نسبت به شرکت‌ها‌ی همتای خود می‌باشند

مثال‌ها‌ی واقعی از بازار‌های بورس

بازار بورس نیویورک، که تحت عنوان بازار وال استریت نیز شناخته می‌شود؛ به‌عنوان مشهورترین بورس دنیا که در خیابان وال استریت در منطقه منهتن شهر نیویورک قرار دارد، شناخته می‌شود.

این بازار سابقهٔ فعالیت از سال 1792 میلادی را دارد. بورس نیویورک انجام معاملات سهام به شکل مزایده (Auction format) را انجام می‌دهد و از روزهای دوشنبه تا جمعه از ساعت 9:30 صبح تا 04:00 بعدازظهر به‌وقت نیویورک فعالیت می‌کند.

به‌طور تاریخی، کارگزاری‌ها از طریق اعضای بازارهای بورس نیویورک استخدام شدند تا معاملات را با انجام مزایده‌های سهامی، ‌آسان‌تر کنند.

این روند شروعی بر پیدایش پروسه‌ها‌ی خودکار در دهه 90 میلادی شد و تا سال 2007، تقریباً تمام سهام‌ها‌یی که در بازار بورس نیویورک موجود بودند به‌صورت الکترونیکی مبادله می‌شدند. تنها برخی از سهام‌ها‌ وجود دارند که در این مورد استثناء محسوب می‌شوند و شایان ذکر است که این سهام‌ها‌، قیمت‌ها‌ی بسیار بالایی دارند.

تا سال 2005، تنها افراد دارای جایگاه در بازار بورس نیوروک می‌توانستند که به‌صورت مستقیم به معامله در بورس بپردازند. این جایگاه‌ها امروزه به‌صورت یک ساله اجاره داده می‌شوند.


موضوعات مرتبط: سرمایه گذاری , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


معرفی پکیج تور سوئیس
جمعه 19 فروردين 1401 ساعت 11:45 | بازدید : 301 | نویسنده : علی | ( نظرات )

پکیج تور سوئیس

 

قیمت تور سوئیس چقدر می باشد؟

مواردی که برای پکیج تور سوئیس نام بردیم، هریک تاثیر بسیاری در قیمت تور سوئیس دارند. ولی باید ابتدا شهر مقصد را انتخاب کنید و سفرتان را برنامه ریزی کنید. پس تا مقصد خود را مشخص نکنید نمی توان قیمت دقیق تور سوئیس را محاسبه کرد. مثلا قیمت تور سوئیس با قیمت تور سوئیس بسیار متفاوت است. چرا که شما در سوئیس باید 6 شب اقامت داشته باشید ولی در سوئیس می توانید به تعداد روزسوئیس دلخواه بمانید. البته در نظر داشته باشید، دلایل بسیاری در تعیین قیمت تور سوئیس موثر است که این دلیل یکی از آن هاست.

تور لحظه آخری سوئیس

در برخی ماه سوئیس سال مثل فصل پاییز و زمستان (بجز زمان سال نو میلادی) سفر به سوئیس توسط گردشگران ایرانی و خارجی کم می شود و آژانس سوئیس مسافرتی اقدام به ارائه تور سوئیس لحظه آخری یا تور دقیقه نودی سوئیس با قیمت پایینتر که در بعضی مواقع تا 50 درصد کمتر، می کنند. البته در نظر داشته باشید، ارزانتر شدن تور لحظه آخری تاثیری بر کیفیت تور نخواهد داشت.

تور لحظه آخری سوئیس را چه زمانی می توانیم رزرو کنیم؟

تور سوئیس دقیقه 90 یا تور لحظه آخری سوئیس، در کل طول سال قابل خرید و رزرو می باشند. ولی خرید تور سوئیس در طول سال نسبت به سایر شهرها پر طرفدار تر است. مثلا در زمستان تور سوئیس سوئیس به خاطر کم شدن گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند با تخفیف سوئیس زیادی عرضه می شوند. البته بعضی از هتل سوئیس لوکس سوئیس در فصلی که گردشگران کمتری به این شهر سفر می کنند، خدماتی ارائه نمی دهند. پس بهتر است در بهار و تابستان برای سفر به سوئیس برنامه ریزی کنید تا لذت سفرتان چندین برابر شود.

تور لحظه آخری سوئیس از نظر امکانات با تور سوئیس معمولی چه تفاوتی دارد؟

در نظر داشته باشید از نظر قانونی تور لحظه آخری پکیج تور سوئیس  هیچ کم و کاستی نباید نسبت به تور معمولی داشته باشد. پس تور سوئیس ای که در یک بازه زمانی قیمت بالاتری داشت، با قرار گرفتن در قالب تور دقیقه نودی و لحظه آخری با همان امکانات سابق ولی قیمت ارزان تر ارائه خواهد شد.

تور لحظه آخری سوئیس را به عنوان ارزانترین تور سوئیس می توان خرید؟

همیشه نمی توان تور سوئیس لحظه آخری را با چشم ارزان ترین تور سوئیس دید. زیرا ممکن است در فصل تابستان تور لحظه آخری سوئیس ای را خرید کنید که تخفیف کمی داشته است. پس نمی توان صرفا به عنوان ارزانترین تور سوئیس از آن یاد  کرد.

تور ارزان سوئیس ارزش خرید را دارد؟

اگر می خواهید تور سوئیس ارزان قیمت را خرید کنید، پیشنهاد می کنیم روی تور زمینی سوئیس و تور لحظه آخری سوئیس برنامه ریزی کنید. البته در نظر داشته باشید تور ارزان همیشه خوب نیست. پس سعی کنید با تبلیغات افراد سودجو در این مورد هوشیارانه عمل کنید، بعضی اوقات با پرداخت کمی هزینه بیشتر سفری بهتر را برای خود رقم بزنید.

 

سوئیس کشوری محاصره شده از کوههای برجسته ، دریاچه های عمیق آلپ ، دره های پوشیده شده از چمن ، مزارع مرتب و روستاهای کوچک ، و شهرهای پررونق که ترکیبی از قدیم و جدید است.سوئیس ثروتمند و منظم است و همینطور دیدنی های فراوانی دارد. دریاچه ژنو یکی از بزرگترین دریاچه های اروپایی غربی است. از ژنو در سواحل غربی گرفته تا شهر مونترو در شرق ، با مناظر کوههای آلپ منعکس شده در آبهای آرام دریاچه روبرو خواهید شد. در تابستان می توانید در تعدادی از ورزش های آبی تفریح کنید. یکی دیگر از دیدنی های سوئیس شهر قدیمی برن است. با گردش در شهر قدیمی برن می توانید تاریخچه شهر را در نزدیکی خود حس کنید ، زیرا با بازی های قرن پونزدهم و چشمه های قرن نوزدهم رنسانس روبرو می شوید

پکیج تور سوئیس


موضوعات مرتبط: سفر , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


معرفی تور اسپانیا از تورهای خارجی رزآبی
پنج شنبه 18 فروردين 1401 ساعت 21:4 | بازدید : 328 | نویسنده : علی | ( نظرات )

تورهای خارجی رزآبی

 

کشور اسپانیا یکی از دیدنی‌ترین و شگفت‌انگیزترین کشورهای‌ اروپایی جهان است که در شبه جزیره ایبرا و جنوب غربی اروپا واقع شده است. این کشور که پس از روسیه، اوکراین و فرانسه پنجمین کشور بزرگ اروپاست. تور اسپانیا هر ساله گردشگران و علاقمندان زیادی را به سمت خود جذب می‌نماید و طبق آمار سالانه با بیش از 83 میلیون گردشگر دومین کشور پرطرفدار جهان است.

همین مسئله باعث شده تا سازمان‌های گردشگری و آژانس‌های مسافرتی ایرانی شرایطی را فراهم آورند تا علاقمندان برای سفر به این کشور تجربه‌ای متفاوت را کسب نمایند. اما سوال اینجاست که آیا از اطلاعات کافی برای حضور در این کشور و تور اسپانیا برخوردارید؟ درواقع سوال اصلی است که چه چیزهایی از اسپانیا می‌دانید؟ با توجه به اهمیت این سوال در نزد علاقمندان به سفر به اسپانیا، در نظر داریم در ادامه توضیحاتی خدمت شما ارائه دهیم، با ما در تورهای خارجی رزآبی  همراه باشید.

تاریخچه اسپانیا

شاید برای‌تان جالب باشد که بدانید کشور اسپانیا نیز همچون ایران، تاریخی غنی و بسیار قدیمی را با خود به همراه دارد. درواقع در زمان قرون وسطی بود که ژرمن‌ها به این سرزمین حمله کرده و این خطه را تحت سلطه خود درآوردند. هرچند که چندین قرن بعد، این کشور توسط مسلمانان نیز فتح شد و حتی نام آن به اندلس تغییر پیدا کرد.

اما در سال 1492 حاکمیت مسلمانان به اتمام رسید. در همین دوران کریسف کلمب از این کشور توانست با کمک نیروی دریایی قوی اسپانیا، موفق به کشف قاره آمریکا شده و زمینه‌ای را برای استعمار گسترده این کشور در قرن 17 میلادی برای امپراتوری بزرگ اسپانیا فراهم آورد. هرچند که در نهایت پس از جنگ‌های گسترده این امپراتوری افول کرده و ضعیف شد. به‌گونه‌ای در اوایل سال‌های قرن 19 میلادی کشورهای تحت سلطه اسپانیا در آمریکای جنوبی توانستند از زیر سلطه اسپانیا خارج شوند.

فرهنگ مردم اسپانیا

همان‌طور که می‌دانید کشور اسپانیا، به کشور ماتادورها معروف است. و شاید همین مسئله باعث شده این کشور به یکی از توریستی‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده و میلیون‌ها گردشگر را به سمت خود جذب نماید. محال است شما در تور اسپانیا حضور داشته باشید و در مراسم گاوبازی یا موسیقی فلامنکو شرکت نکنید. یکی دیگر از سنت‌های رایج در اسپانیا، خواب نیمروز است. مطمئنا اگر به این کشور سفر کرده و در بین ساعت 1 تا 4 برای بازدید به بیرون از محل اقامت‌تان بروید از این همه خلوت بودن خیابان شگفت‌زده خواهید شد.

این ساعت تمامی افراد خود را برای خواب نیمروزی که در فرهنگ اسپانیایی‌ها به عصر سیستا معروف است، آماده می‌کنند. از دیگر آداب و رسوم مردم اسپانیا می‌توان به روبوسی، سلام کردن و همینطور دست‌دادن اشاره کرد. البته بردن هدیه‌ای هرچند کوچک هنگام دعوت‌شدن به خانه دوستان از رسوم قشنگ مردم در این کشور است.

در واقع تمامی توریست‌ها پس از یکبار حضور در اسپانیا، سال‌ها از مذاهب، اقلیت، لهجه، فرهنگ و نژادهای مختلف ساکن در این کشور یاد می‌کنند. به نوعی فرهنگ غنی که در میان مردم اسپانیا ریشه دوانده به راحتی در زندگی روزمره، تاریخ و مذهب آن‌ها قابل رویت است.

پوشش مردم اسپانیا

مردم اسپانیا همچون سایر مردم جهان آزادند تا هر نوع پوششی که می‌خواهند داشته باشند. اما باید بدانید که لباس‌های سنتی بسیار زیادی در این کشور وجود دارد که با توجه به مراسمات خاص آن را به تن می‌کنند. به عنوان مثال لباس فلامنکو ریشه‌ای اندلسی داشته و به دو شکل عادی و مخصوص رقص در اختیار عموم مردم قرار می‌گیرد.

این لباس با پیروی کردن از فرم بدن دارای لایه‌های متعددی بوده که در قسمت دامن و یقه و آستین را شامل‌شود. این لباس دارای شال نیز می‌باشد که از آن تحت عنوان مانیلا یاد می‌شود. کلاه بارتینا نیز نوعی کلاه مردانه بافتنی از پشم است که مردم کاتالونیا اکثرا در مناطق روستایی آن را استفاده می‌نمایند. مطمئنا پوشش و آیین سنتی مردم اسپانیا تنها به این موارد ختم نمی‌شود اما شما می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و اطلاعات کامل‌تری بدست آورید.

زبان، واحد پول و دین مردم اسپانیا

وقتی خود را برای یک تور اسپانیا آماده می‌کنید، مطمئنا نکات بسیار زیادی را در رابطه با این کشور می‌آموزید از جمله مهم‌ترین این نکات، زبان این کشور است. مطمئنا تا زمانی که به زبان و البته واحد پول کشور مقصد آشنایی نداشته باشید نه می‌توانید وارد رستورانی شده و نه خریدی انجام دهید و نه حتی با کسی ارتباط برقرار کنید. از همین‌رو باید بدانید که زبان مردم اسپانیا، اسپانیایی است.

هرچند زبان‌ دیگری با عنوان کاتالونیایی در برخی از شهرهای این کشور دیده می‌شود. البته خیلی رایج نیست. ارز رسمی اسپانیا نیز یورو می‌باشد. تنها کافیست که قبل از سفر پول خود را تبدیل کنید و یا از آژانس مسافربری بخواهید که به ازای ریال به شما یورو تحویل دهد. مطمئنا این کار خیلی سخت نخواهد بود. البته باید قبل از هرچیزی نوسانات بازار و قیمت ارز را در نظر داشته باشید.

مردم اسپانیا مسیحی هستند و کاتولیک‌ها اکثریت قریب به اتفاق آنها را تشکیل می‌دهند.. علاوه بر این، افرادی با مذاهب اسلام و یهودیت نیز در اسپانیا دیده می‌شوند. نکته قابل توجه این که، اسپانیایی‌ها تمایل چندانی به رفتن به کلیسا و شرکت در مراسم مذهبی از خود نشان نمی‌دهند. به طور میانگین شاید تنها ۲۲ درصد از کل جمعیت کشور حداقل ماهی یک بار جهت شرکت در انواع مراسم مذهبی به کلیسا پا می‌گذارند.

آب‌وهوای اسپانیا

مطمئنا زمانی که مقصدی را برای تعطیلات خود برنامه‌ریزی می‌کنید، همواره تصور سفری سراسر لذت‌بخش و دل‌انگیز را دارید. این مسئله می‌تواند از طریق سفر به اسپانیا با سواحل خیره‌کننده و البته آب‌وهوایی فوق‌العاده دلچسب امکان‌پذیر شود. اگر تور اسپانیا با شرایط بسیار ایده‌آل خود را پیدا کرده‌اید باید بدانید که این کشور آب‌وهوای بسیار متغیری را برای مردمانش به نمایش می‌گذارد.

در واقع با توجه به منطقه و شهری که برای مسافرت انتخاب می‌نمائید آب‌وهوا نیز متفاوت است. به طور دقیق‌تر، بخشی از اسپانیا دارای آب و هوای مدیترانه‌ای و بخشی کوهستانی است. اگر در فصل تابستان قصد بستن بار و بنه و سفر به این کشور را دارید، باید خود را برای آب و هوای داغ و بسیار گرم آن آماده کنید. اما در صورت سفر در فصل زمستان باید انتظار هوایی خشک و سرد را در اسپانیا داشته باشید.

آشنایی با شهرهای مهم اسپانیا

برای اینکه بتوانید تور اسپانیا را متناسب با سلایق و علایق خود انتخاب کنید باید نسبت به شهرهای مهم و توریستی آن آشنایی داشته باشید. این شهرهای مهم عبارتند از؛

مادرید

شهر مادرید به عنوان پایتخت این کشور یکی از توریستی‌ترین شهرهایی‌ست که از جانب گردشگران انتخاب شده است. درواقع هرچند این شهر ظاهری مدرن به خود گرفته اما با کمی نگاه کردن به محله‌ها و خیابان‌های تاریخی آن می‌توان به فرهنگ غنی این شهر پی برد. سفر به این شهر برای شما تجربه‌ای شگفت‌انگیز از غذاها، مد و شب‌نشینی را به همراه خواهد داشت.

به نوعی می‌توان گفت که شاید مادرید دیرتر از شهرهای دیگر به عنوان شهری توریستی شناخته شده باشد اما تجربه ثابت کرده که گردشگران بیشتری از شهرهای دیگر در آن توقف داشته‌اند.

بارسلون

دومین شهری که برای تور اسپانیا می‌توانید انتخاب کنید، بارسلون است. این شهر با جاذبه‌ها و خصوصیات منحصر به فرد خود توانسته به یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین مقاصد گردشگری دنیا تبدیل شود. این شهر همچنین پس از مادرید دومین شهر پرجمعیت اسپانیا بوده و به نوعی بخش خود مختار کاتالونیا و البته مهم‌ترین بندر این کشور نیز شناخته می‌شود.

اگر بخواهیم به جاذبه های گردشگری بارسلونا  اشاره کنیم باید مواردی همچون آثار باستانی، محله‌های قدیمی، گاوبازی، غذاهای بی‌نظیر و… را نام ببریم که تمامی آن‌ها باعث می‌شود تا سفری به یادماندنی را تجربه نمائید.

البته باید بدانید که بارسلون به هیچ عنوان شهری ارزان نبوده و سفر به این شهر برای شما ارزان تمام نخواهد شد. آب‌وهوای آن نیز مدیترانه‌ای بوده و زمستان‌هایی مرطوب و ملایم دارد و بر خلاف مادرید تابستان‌های گرم و خشک است.

تورهای خارجی رزآبی


موضوعات مرتبط: آژانس های مسافرتی , سفر , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


سفر به فرانسه با تور مسافرتی رز آبی
سه شنبه 16 فروردين 1401 ساعت 18:52 | بازدید : 399 | نویسنده : علی | ( نظرات )

تور مسافرتی رز آبی 

 

دلایل برای رفتن به تور فرانسه فراتر از مناظر طبیعی، آثار تاریخی و جاذبه‌ها هستند؛ آن حس و حال خاص بودن در آنجا است که می‌تواند یکی از بهترین دوره‌های کل زندگیتان را شکل بدهد. شاید به همین دلیل است که مونا لیزا می‌خندد؛ او خوب می‌داند این سرزمین اعجاب‌انگیز چه چیزهایی را برای ارائه کردن به روح جستجوگر گردشگرانی از سراسر دنیا دارد؛ او منتظر است که شما به تور فرانسه بروید و خودتان این را ببینید، خیلی منتظرش نگذارید. اگر به آمار تعداد کسانی که هر سال از گوشه و کنار دنیا رهسپار این سرزمین می‌شوند بیاندازید، به این واقعیت می‌رسید که امکان ندارد این همه انسان همگی با هم اشتباه کنند. نام این سرزمین به عنوان مرکز فرهنگ، هنر، غذا و مد و لباس در دنیا ثبت شده است. چه در تور فرانسه به دنبال یک تعطیلات شهری و با حال هوای پر جنب و جوش باشید، چه به دنبال یک سفر آرامش‌بخش در مناطق سرسبز و زیبای خارج شهری، در این سفر می‌بینید که فرصت‌های بی‌شماری در پیش‌رو خواهید داشت.

 

سفر به فرانسه با تور مسافرتی رز آبی

تور مسافرتی رز آبی

 

چرا تور فرانسه؟

فرانسه پاریس را دارد؛ به همین سادگی. این شهر یکی از مهم‌ترین، جذاب‌ترین، زیباترین، خلاقانه‌ترین، رمانتیک‌ترین، هنری‌ترین و فرهنگی‌ترین شهرهای دنیا است و هر کسی یک بار هم که در عمرش شده باید آن را ببیند. بسیاری از مردم وقتی به این سرزمین فکر می‌کنند خیابان‌های پهن پاریس، کافه‌های پیاده‌روها و چراغ‌های چشمک‌زن برج ایفل را تصور می‌کنند. پاریس یکی از قسمت‌های ویژه سفرتان خواهد بود و این تازه اولش است. این سرزمین جاذبه‌های خیلی بیشتری از پایتخت رمانتیکش دارد. و اگر شما تصمیم بگیرید که در تور فرانسه تنها از پاریس دیدن کنید بسیاری از این تجربه‌های فرهنگی و جذاب را از دست خواهید داد.

این سرزمین همه نوع جاذبه طبیعی دارد؛ از دریا و ساحل گرفته تا کوهستان‌های برف گرفته. از منطقه بریتانی سرد و فوق‌العاده زیبا، منطقه فرنچ ریوریا (Côte d'Azur) بسیار معروف با آب‌های فوق‌العاده شفاف و گرم دریایش و سواحل نسبتا صخره‌ایش تا مکان‌هایی مانند کن، نیس، سینت تروپز تا سواحل جنوبی که سخت است بتوان زیبایشان را توصیف کرد. کوهستان‌های این سرزمین را هم فراموش نکنید، جایی که فرصت‌هایی بی‌شمار برای اسکی کردن و مناظری بی‌بدیل از مونت بلانت را به مسافران تور فرانسه ارائه می‌دهد.

فرانسه موقعیتی استراتژیک دارد؛ بسیاری از مسافران تور اروپا در سفرشان از این کشور زیبا هم دیدن می‌کنند. مردم بریتانیا به راحتی از طریق تونل خود را به این سرزمین می‌رسانند. باقی توریست‌ها هم می‌توانند از میان این کشور عبور کرده و به مقصدهای جنوب اروپا برسند. در داخل، سیستم ریلی وجود دارد که کارآمد و مدرن است و قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد. اگر برنامه سفر انعطاف‌پذیری داشته باشید می‌توانید با استفاده از همین قطارها بخش‌های مختلف را دیده و در عین حال یک تور ارزان فرانسه داشته باشید. اگر بابت پول نگرانی خاصی ندارید می‌توانید یک اتومبیل کرایه کرده و یکی از فراموش‌نشدنی‌ترین سفرهای جاده‌ای تمام زندگیتان را داشته باشید؛ سفری که در آن به بهترین و خالص‌ترین شکل می‌توانید با این سرزمین و مردمش آشنا شوید.

اگر فکر می‌کنید تا به حال مزه کروسانت و باگت را چشیده‌اید، اشتباه می‌کنید؛ آنهایی که در دیگر نقاط دنیا به فروش می‌رسند کپی‌هایی ناموفق از اصلشان بوده‌اند که حالا و در تور فرانسه می‌توانید آنها را پیدا کنید. بهترین راه تجربه کروسانت، خوردنش در هنگام صبحانه همراه با کره و مربا است. داستان باگت کمی متفاوت است؛ در خانواده‌های فرانسوی این نان را تقریبا هر روز می‌خورند. باگت نه تنها به عنوان ناهار و خوراکی سبک بلکه در کنار غذاهای اصلی هم خورده می‌شود. و وقتی شما باگت‌ها و کروسانت‌های واقعی فرانسوی را چشیدید، هیچ وقت با خوردن نسخه‌های کپی شده‌شان در دیگر کشورها راضی نخواهید شد.

بسیاری از مردمی که به تور فرانسه می‌روند، رویای چند ساعتی نشستن بر روی صندلی‌های بیرون یک کافه، نوشیدن یک فنجان قهوه خوش‌عطر، تماشای جریان سیال زندگی در جلوی دیدگان‌شان و غرق شدن در آرامش این محیط دلنواز را در سر دارند. از زمان ضیافت سیار همینگوی چیزهای زیادی در این سرزمین تغییر کرده‌اند اما یک چیز به عنوان سنتی ارزشمند باقی مانده است: نشستن در بیرون یک کافه و رستوران. فرقی نمی‌کند چه جور مکانی باشد، از کافه‌های خیلی بزرگ تا رستوران‌های کوچک محلی، شما می‌توانید مطمئن باشید در سفرتان یک میز در بیرون برای نشستن پیدا خواهید کرد.

این سرزمین فرهنگ، تاریخ و هنری خارق‌العاده و جذاب دارد. پاریس، دهکده‌های قدیمی و دیگر شهرهای بزرگ همگی پر هستند از موزه‌ها، گالری‌های هنری، باسیلیکاها، یادبودها و معماری‌های تاریخی. آن قدر زیاد هستند که این سرزمین رتبه چهارم را در میان تمامی کشورهای دنیا از نظر تعداد جاذبه‌های ثبت شده در میراث جهانی یونسکو دارد. 39 مکان در این لیست وجود دارند و هر روز به تعداد این میراث جهانی افزوده می‌شود. مشهورترین و پربازدیدترین مکان در بین مسافران تور فرانسه بدون شک پاریس است و محبوب‌ترین موزه شهر یعنی موزه لوور به تنهایی حدود 10 میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند.

زیباترین دهکده‌های این سرزمین آن روستاهای کوچک قرون وسطایی هستند که به سبک و سیاق همان دوران حفظ شده‌اند. این دهکده‌ها افراد محلی مهمان‌نواز دارند و دنج و دوست‌داشتنی هستند. هر کدامشان منحصربه‌فرد و متفاوت از دیگری بوده و معمولا در بالای تپه‌ای با منظره‌ای خیره‌کننده از طبیعت اطرافشان قرار گرفته‌اند. برخی در حد چند 10 نفر سکنه و یک مغازه کوچک دارند و بعضی دیگر با حضور توریست‌های تور فرانسه حسابی شولغ و پر از فروشگاه‌های سوغاتی و رستوران هستند. کاری که شما باید بکنید این است که تجربه این محیط‌های حقیقتا فرانسوی را در سفرتان از دست ندهید. همین موضوع در مورد قلعه‌های این سرزمین هم صادق است؛ هیچ جایی در این دنیا قلعه‌هایی زیباتر و بهتر از این کشور ندارد.

در میان تمام دلایل رفتن به تور فرانسه، خرید کردن مطمئنا یکی از مهم‌ترین آنها است. همه می‌دانیم که پاریس یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین مقاصد دنیا برای دوستداران مد و لباس است. خب چطور می‌توانیم با این دوستداران مد بحث کرد، وقتی این سرزمین محل تولد افسانه‌هایی مانند کوکو شانل، کریستین دیور و ایوس سنت لورن بوده است؟ اما صحنه خریدی که در این سفر پیش رو دارید تنها محدود به این برندهای لوکس و سطح بالا نیست. به هر شهر و دهکده‌ای که قدم بگذارید بازارهای هفتگی را پیدا می‌کنید که در آنها می‌توانید با کمی چانه زدن کالاهای آنتیک جالب توجه و ارزان پیدا کنید و علاوه بر آن غذاها و نوشیدنی‌های خوشمزه فرانسوی را هم بچشید. در ادامه مکان‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که در آنها می‌توانید ارزان خرید کنید.

خرید ارزان در تور فرانسه

خرید کردن در فرانسه یکی از لذت‌های بزرگ زندگی برایتان خواهد بود. در بازارهای هفتگی جذاب شهرها می‌توانید محصولات محلی را پیدا کنید؛ از اسطوخدوس در پروانس گرفته تا پنیر در اوورنی، اما برای پیدا کردن کالاهای ارزان باید کمی بیشتر بگردید. فرصت‌های زیادی برای پیدا کردن کالاهای دارای تخفیف و با قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه وجود دارند، اگر بدانید کجا را بگردید. اگر دوست دارید یک تور ارزان فرانسه داشته باشید، نگران نباشید؛ در ادامه برخی پیشنهاد برای یک خرید عالی و ارزان را به شما ارائه می‌دهیم.


موضوعات مرتبط: آژانس های مسافرتی , سفر , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


معرفی تور فرانسه عید 1401 و پاریس
سه شنبه 16 فروردين 1401 ساعت 18:48 | بازدید : 326 | نویسنده : علی | ( نظرات )

 

تور فرانسه عید 1402

تور فرانسه عید 1402

 

تور فرانسه، آنچه باید بدانید

احتمالاً اگر قرار باشد چند کشور را برای سفر خارجی انتخاب کنید، یکی از آنها فرانسه است؛ فرانسه کشوری خیال انگیز و سراسر تنوع است. اما پاریس به عنوان قلب و پایتخت فرانسه، یکی از پرتوریست‌ترین شهرهای جهان است و هر سال رتبه‌ی چشمگیری در این زمینه به دست می‌آورد. برخی پاریس را مرکز مد جهان می‌دانند. تمام برندهای بزرگ دنیا یا از پاریس آمده‌اند یا نمایندگی‌های پروپا قرصی در این شهر دارند. بسیاری از این نمایندگی‌ها را می‌توانید در خیابان زیبا و معروف شانزه‌لیزه بیابید؛ خیابانی که سراسر جذابیت و زرق و برق اروپایی است.

شاید رمانتیک‌ترین و جذاب‌ترین مقصد برای مسافران پاریس، کنار رودخانه‌ی زیبای سن باشد؛ رودخانه‌ای که سال‌هاست میعادگاه عاشقان در آثار ادبی بوده است. شاید همین دلداده‌ها بوده‌‌اند که سنت بستن قفل یا ربان به بخش‌‌های مختلف پل‌های روی رودخانه‌ی سن را رواج داده‌اند.

کلیسای معروف نوتردام نیز از دیگر آثار شگفت و فوق‌العاده‌ای است که گردشگران را به سوی خود فرامی‌خواند؛ خصوصاً اگر رمان «راز داوینچی» یا فیلمش را دیده باشید، کمی هم درباره‌ی رازآلودگی این کلیسا کنجکاو خواهید بود. اما شاخص‌ترین نماد پاریس، ایفل است؛ ایفل آن قدر زیبا، خاص و هیجان‌انگیز است که اگر به هیچ کدام یک از این مکان‌ها سر نزنید، حتماً به سراغ ایفل می‌روید و با این سازه‌ی غول‌آسا عکس یادگاری می‌گیرید.

 

مکان های دیدنی در تور فرانسه عید 1402  

پاریسی‌های هنردوست

هنردوستی فرانسوی‌ها نیز کاملاً ثابت شده است. کاخ گارنیه و سالن اپرای بزرگ و باشکوه آن شاهدی بر این مدعاست. علاوه بر این لوور نیز با در اختیار داشتن برترین آثار تاریخی و هنری از سراسر جهان، نمونه‌ی بی‌نظیری از یک موزه‌ی هنری تمام عیار است. اما از آنجایی که فرانسوی‌ها از پیشگامان هنر مدرن نیز بوده‌اند، مرکز هنری پمپیدو در پاریس با ساختمان خاص و عجیبش، مجموعه‌‌ی بی‌نظیری از آثار هنری مدرن را در خود جای داده است. 

 اگر باز هم دلتان خواست از رنگ و بوی هنری و روشنفکری پاریس بهره ببرید، سری به محله‌ی لاتین و کافه‌های مشهورش بزنید. کافه‌هایی که روزگاری پاتوق نویسندگان بزرگ فرانسوی نظیر ژان پل سارتر بوده است.

پاریس و گالری لافایت

خرید و پاساژگردی به بخش جدایی‌ناپذیر سفر تبدیل شده است. اما اگر از آن دسته افراد هستید که محیط محل خرید هم برای‌تان مهم است سری به گالری لافایت در پاریس بزنید؛ این گالری که مجموعه‌ی سه ساختمان بزرگ است علاوه بر اینکه فروشگاه‌هایی از برترین برندهای معتبر جهان را در خود جای داده است، با عظمت، معماری و زیبایی شناسی فوق‌العاده‌‌ی ساختمانش، چشم‌ها را به خود خیره می‌کند.

پنیر فرانسوی را از دست ندهید

فرانسوی‌ها کلاً خوش‌خوراک هستند؛ در واقع آنها غذاهای‌شان را با انواع سس‌ها و چاشنی‌ها بسیار لذیذ می‌کنند. در میان غذاهای فرانسوی راتاتوی و سوپ پیاز شهرت بیشتری دارند. اما در کنار این غذاها از سوفله‌ی شکلات معروف و ماکارون‌های خوشمزه در پاریس غافل نشوید. ضمناً پنیرهای معروف فرانسوی نیز برای خود شهرت بسیاری کسب کرده‌اند. پیشنهاد می‌شود از میان انواع پنیرها، حتماً پنیر کمامبر و پنیر بز را امتحان کنید.


موضوعات مرتبط: سفر , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


ویژگی‌های غذای سگ نگهبان دوبرمن
دو شنبه 11 فروردين 1401 ساعت 2:35 | بازدید : 343 | نویسنده : علی | ( نظرات )

سگ دوبرمن پینچر نژادی بزرگ، باجذبه و تیزهوشه و اغلب به عنوان سگ نگهبان و گارد و سگ پلیس استفاده می‌شه. غذای سگ دوبرمن باید حاوی پروتئین گوشت بالایی باشه تا انرژی این سگ فعال و پرانرژی رو تامین کنه. 

 غذای سگ دوبرمن چیست؟

سگ‌های دوبرمن در قرن ۱۹ به وجود اومدن و به طرز حیرت‌انگیزی باهوش، پرانرژی و وفادار هستن. این نژاد جزء سگ‌های کار  و نگهبان حساب می‌شه و معمولا در نیروی پلیس و ارتش کار می‌کنه. برای اینکه در مورد این نژاد و نگهداری از این سگ‌ها بیشتر بدونید مطلب معرفی نژاد سگ دوبرمن پینچر رو بخونید.

نژاد دوبرمن به رژیم غذایی ویژه‌ای نیازه داره تا به خوبی انرژی مورد نیازش رو تامین کنه. همینطور این نژاد مستعد برخی مشکلات سلامتی هست که باید در برنامه غذایی به این موارد توجه کنید؛ مثلا میزان پروتئین در غذای سگ دوبرمن نباید زیاد باشه.

همچنین هیپوگلیسمی یا افت قند خون هم در دوبرمن‌ها شایع هست و نیاز به مواد غذایی خاصی داره.

مشکل نفخ و تاثیر رژیم غذایی بر آن

نژاد دوبرمن مستعد ابتلا به مشکل اتساع معده یا همون نفخ هست. این مشکل در سگ‌ها خیلی خطرناکه و می‌تونه منجر به مشکل تنفسی و حتی مرگشون بشه.

یکی از دلایل بروز این مشکل پرخوری و سریع خوردن حجم زیادی از غذا در یک وعده است؛ بنابراین به عنوان صاحب دوبرمن وظیفه‌ ماست که مقدار غذای روزانه‌ش رو دو وعده بهش بدیم (در توله‌ها ۳-۴ وعده).

همچنین از فعالیت شدید سگ نیم ساعت قبل و بعد غذا خودداری کنید.

ویژگی‌های غذای سگ نگهبان دوبرمن

دوبرمن سگ بزرگیه و وزنش در بزرگسالی به ۴۵ کیلوگرم می‌رسه. سگ‌های دوبرمن بالغ و سالم  روزانه حدود ۲۱۰۰ کالری نیاز دارن که البته این بسته به سن و خیلی فاکتورهای دیگه تغییر میکنه. نژاد دوبرمن پینچر به منابع غذایی مختلفی نیاز داره تا همیشه سالم و پرانرژی باشه.

به طور کلی غذای سگ نگهبان دوبرمن باید شامل موارد زیر باشه:

پروتئین: پروتئین مهم‌ترین بخش تغذیه سگ دوبرمن محسوب می‌شه. منابع پروتئینی مثل انواع گوشت سرشار از آمینواسید هستن که برای تقویت و سلامت عضلات بسیار مفیدن. در مورد اکثر سگ‌ها هرچه مقدار پروتئین بیشتر باشه بهتره؛ اما سگ دوبرمن کمی وضعیتش فرق داره.

به همین دلیل باید در مقدار پروتئین غذای سگ دوبرمن دقت کنید. توصیه می‌کنیم حتما در این مورد با یه دامپزشک مجرب مشورت کنید.

غذای سگ نگهبان دوبرمن

چربی: برخلاف شهرت بد چربی برای سلامت انسان، سگ‌ها به مقداری چربی در رژیم غذایی‌شون نیاز دارن. سگ دوبرمن در مقایسه با سگ‌های دیگه به چربی بیشتری هم نیاز داره و این چربی عمدتا به سلامت و درخشش پوست و موهای این سگ کمک می‌‌کنه.

روغن ماهی و روغن کتان از جمله روغن‌های مفید برای دوبرمن هستن؛ چون سرشار از اسیدهای چرب امگاه ۳ و امگا ۶ هستن که برای سلامت پوست سگ لازمه و به تقویت و سلامت قلبشون هم کمک می‌کنه.

کربوهیدرات: کربوهیدرات‌ها منبع غنی فیبر و انرژی هستن و حدود یک چهارم رژیم غذایی سگ باید کربوهیدرات باشه. سگ نژاد دوبرمن مستعد ابتلا به هیپوگلیسمی یا افت قند خونه؛ مشکلی که به قند خون بالا و در نهایت دیابت منجر می‌شه.

به همین دلیل کربوهیدرات موجود درغذای سگ دوبرمن باید باید از نوعی باشه که هضم و جذبش مدت زمان بیشتری طول بکشه.

موادی مثل سیب زمینی، نخود و بسیاری از سبزیجات از جمله کربوهیدرات‌های مفید برای دوبرمن هستن. این مواد انرژی مورد نیاز سگ در طول روز رو تامین می‌کنن و در عین حال از کاهش ناگهانی قند خون جلوگیری می‌کنن. (در این رابطه بخوانید: سیب زمینی برای سگ)

ویتامین‌ها و مواد معدنی: سگ دوبرمن برای سلامت کلی و تقویت سیستم ایمنی بدنش به انواع ویتامین و مواد معدنی نیاز داره. یکی از مواد معدنی که سگ دوبرمن بهش نیاز بیشتری داره کلسیم هست و بهترین رژیم غذایی برای سگ دوبرمن باید حدود ۲% کلسیم داشته باشه.

 


موضوعات مرتبط: حیوانات خانگی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


غذای سگ روتوایلر چیست؟
دو شنبه 14 فروردين 1401 ساعت 2:20 | بازدید : 265 | نویسنده : علی | ( نظرات )

از سالیان پیش سگ روتوایلر به عنوان یک سگ خانگی زیبا از محبوبیت زیادی برخوردار است. این نژاد سگ بسیار قوی و دارای پوششی براق و صاف به رنگ‌های قهوه ای و مشکی است. روتوایلر ها به طور غریزی به نگهبانی و مراقبت از اطرافیان خود علاقه دارند ولی در عین حال حیوانات پرخاشگری نیستند. البته بسیاری از مردم به اشتباه آن ها را به عنوان پرخاشگرترین نژاد سگ می شناسند. این سگ های وفادار از صاحب خود و هر چیزی که به صاحبشان متعلق است به بهترین شکل محافظت و نگهداری می کنند. توله روتوایلر به سرعت می آموزد و آموزش به او کار بسیار راحتی است. البته انتخاب سگ روتوایلر برای افرادی که تا به حال از هیچ سگی نگهداری نکرده‌ اند، انتخاب خوبی نیست. اگر قصد خرید این نوع سگ را دارید، بهتر است که به چند نکات توجه کنید. شما باید بدانید که آیا قدرت و زمان کافی برای آموزش و مراقبت از این سگ ها را دارید یا نه.

معرفی ویژگی های مثبت و منفی سگ روتوایلر

نژاد سگ روتوایلر از لحاظ شخصیتی دارای ویژگی هایی مثبتی است‌. این سگ بسیار باهوش است و اعتماد به نفس بالایی دارد. وفاداری، فداکاری، عدم ریزش زیاد موها، راحت بودن نگهداری از پوشش بدن این سگ، داشتن روحیه مراقبت و نگهداری از اطرافیان، استعداد زیاد در نگهبان شدن از ویژگی‌های منحصر به فرد این حیوان است‌. سگ های روتوایلر از محبوب ترین نژادهای سگ در ایران به شمار می روند. البته انتخاب این سگ برای افرادی که تا به حال سگ نداشته اند، گزینه مناسبی نیست. برای یادگیری روابط اجتماعی باید از سن پایین آموزش دادن او را شروع کنید و به مراقبت و نگهداری زیادی نیازمند هستند. توله روتوایلر به دلیل پرانرژی بودن سر و صدای زیادی ایجاد می کنند و در صورت وجود حیوان دیگر در اطراف خود آن را مورد خشونت قرار می دهند. در صورت بروز بیماری برای این نژاد هزینه های دامپزشکی آن ها بسیار زیاد خواهد شد.

 

سگ روتوایلر اصالتا متعلق به کدام کشور است؟

هنوز کسی نمی داند که سگ روتوایلر برای اولین بار در کدام کشور مشاهده شده است. اما مطالعات نشان می دهد که رومی ها در گذشته هنگام جنگیدن از سگ هایی استفاده می کردند که به عنوان اجداد سگ های روتوایلر معرفی شده اند. در گذشته این سگ ها بیشتر در کشور سوئیس و جنوب کشور آلمان یافت می شد. دلیل نامگذاری روتوایلر این است که در جنوب آلمان منطقه ای به نام روتویل وجود داشت که مخصوص داد و ستد حیوانات چهارپا بود. وقتی برای اولین این سگ ها در این منطقه مشاهده شدند، مردم آلمان آن ها را بر اساس منطقه روتویل نامگذاری کردند. در آن دوران این سگ ها برای نگهداری و مراقبت از گله چهارپایان مورد استفاده قرار می گرفتند و به تدریج به مناطق دیگر نیز راه پیدا کردند. قصاب های آلمانی در گذشته به سگ های نژاد روتوایلر علاقه زیادی داشتند، به همین دلیل این سگ ها در آن دوران به سگ قصاب ها نیز مشهور بودند. یکی دیگر از کاربردهای روتوایلر در آن دوران هدایت گاوها و کمک به کشیدن ارابه بود. در بعضی از مناطق نیز به عنوان سگ پلیس استفاده می شوند و در کار خود مهارت خاصی داشتند. مشاهده این نژاد در زمان امپرطوری رم آن را به یکی از قدیمی ترین نژاد سگ ها تبدیل کرده است.

معرفی ویژگی های ظاهری سگ روتوایلر

وزن سگ های نر روتوایلر ۵۰ الی ۶۰ کیلوگرم است و انواع ماده آن ۳۵ الی ۴۸ کیلوگرم وزن دارند. قد انواع نر ۶۱ الی ۶۹ سانتی متر و قد انواع ماده بین ۵۶ الی ۶۳ سانتی متر می باشد. این سگ ها دارای هیکلی درشت و باابهت هستند. بدن قوی و عضلانی دارند، سر پهن، گونه های ماهیچه ای و برجسته، پیشانی قوس دارک بینی سیاه و پهن با سوراخ های بزرگ، پوزه برجسته، چشم های بادامی به رنگ قهوه ای با اندازه متوسط، گوش هایی پهن، کوچک و آویزان، گردن عضلانی و بلند، دست ها و پاهایی عضلانی و پهن ویژگی های دیگر این سگ است. در هنگام هوشیاری و تمرکز یک چین ملایم بر روی پیشانی این نژاد سگ می افتد. اما در زمانی که عادی هستند، پوست صورت و سر آن ها بدون چین و صاف دیده می شود. پاهای عقب روتوایلر از پاهای جلویی او بلندتر و قدرتمند تر هستند. ناخن دست و پای آن ها کوتاه و به رنگ سیاه است. دم قطوری دارند و در زمان هیجان دم خود را به سمت بالا حرکت می دهند. میزان بلندی موهای بدن روتوایلر متوسط و دارای حالت خوابیده است. رنگ پوشش زیرین خاکستری، حنایی یا مشکی و کوتاه تر از پوشش رویی آن هاست. رنگ پوشش رویی آن ها معمولا به رنگ های قهوه ای نزدیک به مسی و مشکی دیده می شود. پوشش پشت پاهای جلو از قسمت های دیگر بلندتر است. این سگ ها به هیچ وجه دارای موهای خیلی بلند یا مجعد نیستند.

نکات مربوط به تغذیه و غذای سگ روتوایلر

بهتر است یک برنامه مشخص برای میزان غذای سگ روتوایلر تهیه کنید و از غذا دادن بیش از حد به این حیوان بپرهیزید. زیرا باعث به وجود آمدن مشکلات گوارشی در آن ها خواهد شد. اگر مشکلات گوارشی در سگ خود مشاهده کردید بلافاصله برنامه غذایی را به حالت قبلی برگردانید و موضوع را به سرعت به دامپزشک اطلاع دهید. این سگ ها جزء حیوانات سخت گیر و بد غذا نیستند. اما حتما باید به آن ها غذای با کیفیت و سالم داده شود. روتوایلر بالغ روزانه به دو وعده غذایی با حجم مناسب و کافی نیاز دارد. غذای تهیه شده باید از لحاظ میزان چربی و کربوهیدرات به خوبی کنترل گردد تا سگ دچار اضافه وزن و چاقی نشود. چاقی باعث می شود که طول عمر این سگ کاهش پیدا کند و به دلیل وزن بالا به مفاصلش فشار وارد شود. برای انجام چکاپ و واکسیناسیون سگ سالیانه یک بار او را به کلینیک دامپزشکی معتبر ببرید تا توسط یک دامپزشک با تجربه معاینه شود. دامپزشک حیوان را از لحاظ بیماری های نژادی مورد بررسی قرار می دهد. سگ های نژاد روتوایلر بر خلاف ظاهر خشمگین و خشن رفتاری مهربان دارند. با آموزش مناسب می توانید از این حیوان یک سگ نگهبان توانمند و با وفا پرورش دهید.

غذای سگ روتوایلر

 

 

موضوعات مرتبط: حیوانات خانگی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


سرمایه گذاری در بورس بهتر است یا سرمایه گذاری در طلا؟
یک شنبه 14 فروردين 1401 ساعت 21:18 | بازدید : 334 | نویسنده : علی | ( نظرات )

سرمایه گذاری در طلا

 

سرمایه گذاری در طلا

 

فراد مختلف برای سرمایه گذاری و کسب سود بیشتر بازارهای مختلفی را در نظر می‌گیرند. از جمله این بازارها می‌توان بازار بورس، طلا، سکه، مسکن و ارز را نام برد. یکی از بازارهای مناسب برای سرمایه گذاری،  بورس و دیگری بازار طلا است که در این مقاله به بررسی این دو بازار و مزایا و معایب هر یک، می‌پردازیم.

سرمایه گذاری در بازار طلا و خرید آن

سرمایه گذاری در طلا، سکه و... سایر اشیای قیمتی یکی از روش‌های سرمایه گذاری در بازار سرمایه است. خرید طلا از سرمایه گذاری‌هایی است که اصطلاحا می‌گویند سرمایه گذاری امن است. خرید طلا و سرمایه گذاری در بازار آن، دارای مزایایی نیز می‌باشد.

مزایای خرید طلا

از جمله مزایای خرید طلا این است که طلا ارزش افزوده ایجاد نمی‌کند و چنانچه اقتصاد دچار تورم شود نرخ طلا و سود آن، به میزان زیادی افزایش می‌یابد که این میزان از سود سپرده‌های بانکی نیز بیشتر است.
از طرف دیگر طلا، قدرت نقد شوندگی بالایی دارد از این رو در مواقع لزوم بلافاصله می‌توان طلا را به وجه نقد تبدیل کرد.
افراد مختلف با جمع کردن مقداری از سرمایه شان می‌توانند به خرید طلا اقدام نمایند. در خرید و فروش طلا هیچ‌گونه محدودیت زمانی وجود ندارد. از طرف دیگر ریسک خرید و فروش طلا معمولا پایین است.

عیوب خرید طلا

اما در خرید طلا، عیوبی نیز وجود دارد. از جمله ممکن است طلای خریداری شده به سرقت برود. از دیگر عیوب خرید طلا نیز آن است که چنانچه شبح تورم به طور ناگهانی از اقتصاد جامعه برداشته شود قیمت طلا نیز ممکن است به طور ناگهانی دچار تغییر و تبدیل گردد. بنابراین بازار طلا متغیر است.

سرمایه گذاری در بورس

امروزه این شیوه از سرمایه گذاری در ایران توانسته محبوبیت زیادی را کسب کند. بسیاری از افراد در مقایسه بین بازار طلا و بازار بورس، بورس را انتخاب می‌کنند و دلائلی هم برای انجام این کار دارند.
یکی از لائل انتخاب بازار بورس به وسیله افراد و سرمایه گذاران، توجه به مزیت‌های این بازار سرمایه است.

مزایای سرمایه گذاری در بورس

از جمله مزایای سرمایه گذاری در بورس سرمایه، آن است که فعالیت در بورس، دارای محدودیتی نیست. همه افراد جامعه با میزان کمی از دارایی و سرمایه می‌توانند وارد بورس شوند و به فعالیت در این بازار مشغول شوند. این میزان یعنی حداقل سرمایه برای فعالیت در بازار طلا، بسیار بیشتر است.

حداقل سود و بازدهی سرمایه در بازار بورس از سایر بازارها از قبیل سود سپرده‌های بانکی بیشتر است. فعالیت در بورس هیچ‌گونه شرط سنی ندارد.  در بازار بورس، شرایطی حاکم است که می‌توان با سرمایه گذارا ن دیگر در میزان کسب سود، رقابت داشت. در این بازار هم‌چنین امکان پیش بینی سود شرکت‌ها با توجه به شاخص‌های بورس امکان پذیر است.
بورس، بازار سرمایه شفافی است و همه چیز در آن، قانونی و تحت نظارت نهادهای قانونی کشوری است. ارزش پول به واسطه شرکت در بورس بیشتر حفظ می‌شود.  بورس به چرخه اقتصادی کشور کمک می‌کند و باعث رونق تولید داخلی می‌گردد. سرمایه گذاری در بورس کاری فوق العاده آسان است و روش‌های مختلفی نیز برای انجام این کار وجود دارد.


موضوعات مرتبط: سرمایه گذاری , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


صندوق سرمایه گذاری در طلا چیست ؟
شنبه 13 فروردين 1401 ساعت 20:32 | بازدید : 325 | نویسنده : علی | ( نظرات )

صندوق سرمایه گذاری طلا چیست ؟ 

 

 

 

سرمایه گذاری در طلا

صندوق سرمایه گذاری طلا چیست ؟ نحوه سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری طلا به چه صورت امکان‌پذیر است؟ این‌ها سوالاتی است که برای خیلی از شما پیش آمده و در این مطلب قصد دارم به آن‌ها پاسخ بدهم.

شما طلا را به عنوان یک کالای سرمایه‌گذاری و پس انداز می‌شناسید. یعنی طلا می‌خرید تا هم ارزش پول‌تان حفظ شود و هم اگر روزی نیاز به پول نقد داشتید آن را بفروشید و نیاز خود را برطرف کنید. همه این خرید و فروش‌ها را هم با طلای فیزیکی انجام داده‌اید، چرا که احتمالا صندوق سرمایه گذاری طلا را نمی‌شناختید.

طلاهای زیادی برای خرید خانه، ماشین، لوازم منزل، روز مبادا و … فروخته شده است. گذشته از طلای زینتی، برخی پول نقدشان را صرف خرید سکه می‌کنند تا هزینه اجرت ساخت ندهند و سرمایه‌گذاری مقرون به صرفه‌تری داشته باشند. طلا هم هیچوقت دست رد به سینه هیچ سرمایه‌گذاری نزده و تا به امروز افت چشمگیری نداشته، در عوض گاهی چنان سود داشته که حسرتی شده روی دل بسیاری از مردم که پول نقد خوابیده توی بانک داشته‌اند. همین ویژگی طلا، باعث شده صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا به وجود بیایند و در بازار سرمایه‌گذاری فعالیت کنند.

صندوق سرمایه گذاری طلا چیست؟

قبل از پاسخ به سوال صندوق سرمایه گذاری طلا چیست ؟ باید با ماهیت این نوع صندوق‌ها بیشتر آشنا شوید.

صندوق سرمایه ‌گذاری در  طلا (Gold Funds)‌ نوعی از صندوق‌های کالایی قابل معامله در بورس است که سرمایه‌های جمع‌آوری شده از مشتریان را به جای خرید سهام، در گواهی سپرده سکه طلا و اوراق مبتنی بر سکه طلا سرمایه گذاری  می‌کند.

مدیران این صندوق‌ها با پشتوانه پولی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، سعی می‌کنند بازدهی مناسبی را از سرمایه‌گذاری در بازار سکه و طلا کسب کنند. افرادی هم که در صندوق‌های طلا سرمایه‌گذاری می‌کنند، به‌دنبال این هستند که از طریق مدیریت حرفه‌ای صندوق، بازدهی بهتری از بازار پرتلاطم سکه طلا بدست آورده و کمتر با مشکلات خرید و فروش فیزیکی این فلز گرانبها سروکار داشته باشند.

تصور کنید یک گاوصندوق پر از طلا وجود دارد که هر تکه‌اش متعلق به کسی است. هر کس هم می‌تواند هر قدر که در توانایی‌اش است طلا بخرد و در این گنج داخل گاو صندوق سهیم باشد.

از چند هزار تومان گرفته تا چند صد میلیون تومان. گاوصندوق هم مدیری دارد که حواسش به همه چیز هست و می‌داند کی طلا بخرد و کی بفروشد که سرمایه مجموعه بیشتر شود و همه با هم سود کنند. در ضمن این گاوصندوق به شدت ضد سرقت است و هیچ کس نمی‌تواند به آن دستبرد بزند!

صندوق‌های طلا حداقل 70 درصد از دارایی خود را در خرید سکه طلا سرمایه‌گذاری می‌کنند و مابقی را در اوراق با درآمد ثابت. به این صورت که مدیر صندوق، سکه‌های مورد نیاز را از بازار یا بانک کارگشایی می‌خرد و در یک بانک عامل سپرده‌گذاری می‌کند.

در ادامه نمونه‌هایی از ترکیب دارایی صندوق‌ سرمایه ‌گذاری طلا را برای شما آورده‌ام:

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری طلا چیست

از آنجایی که درصد عمده  سرمایه گذاری  این صندوق‌ها روی گواهی‌های سکه طلاست و قیمت گذاری طلا به دو عامل نرخ دلار و قیمت اونس جهانی وابسته است، می‌توان گفت سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها، یک سرمایه‌گذاری غیرمستقیم روی نرخ ارز و طلای جهانی است. پس سود صندوق‌های طلا به این دو عامل بستگی دارد.

مزایای صندوق طلا نسبت به خرید فیزیکی طلا

پس از آشنایی با ماهیت این صندوق‌ها و در ادامه پاسخ به سوال صندوق سرمایه گذاری طلا چیست ؟ به بیان مزیت‌های صندوق طلا می پردازم.

ریسک‌های خرید طلای فیزیکی با استفاده از صندوق‌ سرمایه‌ گذاری طلا به حداقل خود می‌رسد. یعنی در صندوق‌های طلا سعی شده تمام ریسک‌ها و مشکلات خرید طلا رفع شود و در کنارش یک سری مزیت‌های دیگر هم داشته باشد.

رفع مشکلات نگهداری فیزیکی طلا و سکه

مشکلات خرید طلا بصورت فیزیکی از جمله حمل کردن، نگهداری در مکانی امن، احتمال کلاهبرداری، سرقت و تقلب از بین می‌رود.

کاهش کارمزد معاملات

کارمزد معاملات فیزیکی طلا حدود 1 تا 2 درصد است و در صندوق‌های طلا به 0.15 درصد کاهش یافته است.

سرمایه‌گذاری حتی با سرمایه‌های کوچک

حتی با چند هزار تومان هم می‌شود وارد این بازار شد، در حالی که برای خرید یک سکه طلا، باید میلیون‌ها تومان هزینه کرد.


موضوعات مرتبط: سرمایه گذاری , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


آشنایی با تور بارسلونا رز آبی
پنج شنبه 11 فروردين 1401 ساعت 22:44 | بازدید : 325 | نویسنده : علی | ( نظرات )

تور بارسلونا رز آبی

تور بارسلونا رز آبی

بارسلونا یکی از مقصد‌های خرید مهم دنیا و البته جزء گران‌ترین آن‌هاست. شهر پر از فروشگاه‌های لوکس با اجناس مارک‌دار است. همه چیز از بهترین نوعش اینجا هست؛ از مد و لباس و لوازم خانه گرفته تا بازار‌ها، سوپرمارکت‌ها، عتیقه‌فروشی‌ها و صنایع دستی. در بلوار همیشه‌بیدار گراسیا و خیابان‌های اطرافش هم برند‌های جهانی مثل پرادا و لویی‌ویتون را خواهید دید، هم بوتیک‌های طراحان اسپانیایی و کاتالان. البته بهترین زمان خرید در چنین شهر گران‌قیمتی، فصل حراجی است که قیمت‌ها پایین می‌آید. بخش قدیمی شهر- باری گوتیک، لا ریبرا و ال راوال– هم پر از عتیقه، صنایع دستی محلی و مبلمان آنتیک است. سرامیک‌کاری، صنایع دستی معروف بارسلونا است. مجسمه‌های سرامیکی به‌خصوص طرح سوسمار بزرگی که در پارک گوئل قرار دارد یا مجسمه‌های سرامیکی کولی‌های اسپانیایی، از محبوب‌ترین سوغاتی‌های شهر است. بازار‌های رنگارنگ مواد غذایی را هم فراموش نکنید؛ پنیر‌های سن‌دار مزارع اطراف یا شکلات‌های مرغوب دست‌ساز را نباید از دست داد.

 

۱-خیابان گراسیا

 

 گران‌ترین خیابان بارسلونا که همراه خیابان‌های اطرافش یک بهشت خرید تمام‌عیار می‌سازند. گراسیا از میدان بزرگ کاتالونیا در مرکز شهر شروع می‌شود و دو طرفش پر از بوتیک، مغازه و فروشگاه است. طراحان مد معروف دنیا مثل بربری، کارتیه، شنل، لویی‌ویتون و برند‌های لوکس دیگر در این خیابان شعبه زده‌اند. در کنار آن‌ها مارک‌های درجه‌یک اسپانیایی هم حضور دارند؛ مثل زارا، آدولفو دومینگز، کاراملو و برند دوست‌داشتنی مانگو که زادگاهش خودِ بارسلونا‌ست. پوما، دیزل، اسپیریت، اچ‌اند‌ام، تامی هیلفیگر و کلی برند آشنای دیگر با قیمت‌های متوسط هم در گراسیا پیدا می‌کنید. در خود میدان کاتالونیا هم یک فروشگاه زنجیره‌ای ۹‌طبقه به نام ال کورته اینگلس وجود دارد که شعبه‌ اصلی آن در مادرید است و همه چیز از مد و لباس و لوازم خانه تا مواد غذایی در آن پیدا می‌شود. اجناس آن اغلب تولید اسپانیا هستند و ۱۰ درصد تخفیف هم برای توریست‌های خارجی دارد. برای رسیدن به خیابان گراسیا از ایستگاه متروی پَسِژ د گراسیا استفاده کنید و اگر می‌خواهید از میدان شروع کنید در ایستگاه کاتالونیا پیاده شوید.

 تور بارسلونا رز آبی:

۲-خیابان دیاگونال

 

آوینگودا دیاگونال یکی از مهم‌ترین و بلند‌ترین خیابان‌های بارسلوناست که به شکل یک خط مورب شهر را به دو بخش تقسیم می‌کند. دیاگونال ۵۰ متر پهنا و ۱۱ کیلومتر طول دارد و محل تجمع بیشتر هتل‌ها، شرکت‌های بزرگ و برج‌های تجاری- اداری است. اگر دنبال خرید از مارک‌های بین‌المللی هستید اینجا چند مرکز خرید خیلی خوب دارد؛ لیا، دیاگونال مار و گلوریِس سه مرکز خرید بزرگ و مدرن هستند که هر کدام حدود ۲۰۰ مغازه و فروشگاه، رستوران، کافه، سینما و پارکینگ دارند و از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز هستند. کالوین کلین، لیوایز، اچ‌اند‌ام، بنتون و دو برند اسپانیایی محبوب زارا و مانگو در این مرکزخرید‌ها شعبه‌های بزرگ دارند. خیابان دیاگونال چند ایستگاه مترو از جمله ماریا کریستینا، گلوریس و مارسمه/ فروم دارد که نزدیک مراکز خرید هستند. یک شعبه از فروشگاه‌های زنجیره‌ای ال کورته اینگلس هم در این خیابان قرار دارد که هرچه فکر کنید در آن پیدا می‌شود.

 

۳-مرکز خرید مارِماگنوم

مرکز خرید بزرگی به سبک آمریکایی که روی یک اسکله قدیمی ساخته شده و کلی مغازه و بوتیک، رستوران و کافه، سینما و مراکز تفریحی دارد. فروشگاه پوشاک زنانه مانگو و بوتیک بزرگ «دِزیگوئال» در مارماگنوم خیلی معروفند که هردویشان از برند‌های محبوب اسپانیایی هستند. مارک‌های اروپایی دیگر مثل اچ‌اند‌ام، دیزل، لاکوست، برشکا و فلورمار هم اینجا شعبه دارند. یک زمین گلف هم روی سقف مرکز خرید ساخته شده که بد نیست سری به آن بزنید. یکی از فروشگاه‌های رسمی باشگاه بارسلونا هم در طبقه صفر این مرکز خرید قرار گرفته که برای طرفداران فوتبال جای هیجان‌انگیزی است. برای رفت و آمد از ایستگاه متروی دراسانس در خیابان مول د اسپانیا استفاده کنید. مارماگنوم تنها مرکز خرید بارسلونا‌ست که یکشنبه‌ها هم باز است.

 

۴-مرکز خرید لا ماکینیستا

 

ماکینیستا بزرگترین و جدیدترین مرکز خرید کاتالونیاست؛ بنایی زیبا، دلباز و بدون سقف در سه طبقه که ۲۲۵ مغازه، یک سینما، یک سالن بولینگ و کلی رستوران و کافه و فودکورت رنگارنگ دارد. همه نوع برندی هم در آن پیدا می‌کنید؛ از مارک‌های لوکس طراحان مد گرفته تا برند‌های معمول و متوسط. اگر اهل مد و لباس باشید فروشگاه‌های تامی هیلفیگر، کالوین کلین، گس، اچ‌اند‌ام، لاکوست و کلی فروشگاه دیگر ساعت‌ها مشغولتان می‌کند و همین‌طور دو برند اسپانیایی زارا و مانگو که پای ثابت خرید در همه جای بارسلونا هستند. ماکینیستا یک فروشگاه اپل و یک شعبه از هایپرمارکت فرانسوی کارفور هم دارد که آن را تبدیل به مرکز خریدی دوست‌داشتنی و پرطرفدار کرده. از ایستگاه متروی توراسی باگس در خیابان پوتوسی می‌توانید به این مرکز خرید بیایید.


موضوعات مرتبط: سفر , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


آشنایی با پوچ گربه
پنج شنبه 9 فروردين 1401 ساعت 1:23 | بازدید : 376 | نویسنده : علی | ( نظرات )

برای سالم ماندن و خوشبختی گربه شما به یک رژیم با کیفیت و متعادل نیاز دارد. داشتن یک گربه به عنوان حیوان خانگی یک مسئولیت بزرگ است. گربه شما به انواع لوازم جانبی دیگر احتیاج دارد، و غذای گربه ها نه تنها آشکار ترین بلکه مهمترین آنهاست.

گربه نمی تواند غذای انسان بخورد زیرا شما و گربه شما برابر نیستند و هر یک از شما نیازهای غذایی متفاوتی دارید. بنابراین ، شما باید غذایی را برای گربه خود تهیه کنید که مخصوصاً برای آنها تهیه شده باشد و بیش از حد نگران هزینه آن نباشید ، زیرا بیشتر غذاهای گربه مرطوب از نظر قیمت مناسب هستند.

در این راهنما به شما کمک می کنیم تا در مورد نیازهای غذایی گربه خود بیشتر بدانید و ما روی غذای مرطوب تمرکز خواهیم کرد ، این نوع غذایی است که معمولاً این افراد خوشمزه ترجیح می دهند.

در بندهای زیر به شما کمک خواهیم کرد بسیاری از عادتهای روزانه گربه خود را نیز درک کنید. ما می خواهیم به شما کمک کنیم تا نیازهای گربه خود را بهتر بشناسید تا بتوانید غذای ایده آل را برای خنده دار مخصوص پوست گربه خود خریداری کنید.

نکات درباره تغذیه گربه ها

گربه ها بیشتر از هیدراتاسیون خود را از طریق مواد غذایی دریافت می کنند. بعضی از گربه ها آب بسیار کمی می نوشند و این تصور غریزی را حفظ می کنند که آب باید از طعمه بدست آید. غذای مرطوب می تواند به انجام این عملکرد کمک کند.

بر اساس علاقه دلخواه حیوان خانگی خود، انواع مختلفی از طعم ها و بافت ها در بازار غذاهای گربه مرطوب وجود دارد که می توانید از آن انتخاب کنید. مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که غذایی که شما انتخاب می کنید باید حاوی عناصری باشد که تغذیه کاملی را به گربه شما ارائه می دهد.

گربه غذای مرطوب را بیش از غذای خشک ترجیح می دهند. زیرا غذای مرطوب گربه عظر و بوی بهتری نسبت به خذای خشک دارد با این حال، ترکیب غذای مرطوب و خشک، برای تغذیه گربه ای شما ضروری است. از مواد غذایی مرطوب نباید به عنوان یک پاداش یا درمان استفاده شود بلکه به عنوان یک ماده غذایی مکمل استفاده می شود.

پوچ گربه چیست؟

پوچ گربه (سوپ گربه) که در دسته غذای گربه وجود دارد یکی از محبوب ترین غذا ها برای انواع نژآد گربه هست که در ادامه به خواص و علت علاقه گربه ها به پوچ خواهیم پرداخت.

به زبان ساده گربه ها گوشت‌خوار هستند و باید با رژیم غذایی این حیوانات خانگی دوست داشتنی به خوبی آشنایی داشت. رژیم غذایی گربه ها شامل آب، پروتئین و مقداری چربی هست و البته کربوهیدرات (قند نشاسته، فیبر) باید در آن کمتر از 10% باشد.

پوچ گربه

ویژگی‌ها و مزایا پوچ گربه

 • پوچ گربه درصد بیشتری از حجمش رو مایعات تشکیل می‌دهد حدود (60/70درصد)، از این رو تا حد زیادی میتواند آب مورد نیاز بدن گربه رو تامین کنه، و برای گربه هایی که عادت به خوردن آب ندارد میتواند یک گزینه عالی به شمار آید.
 • در تهیه غذای گربه اغلب سس مخصوص و ژله ای استفاده میشود که بسیار لذیذ و خوشمزه بوده و میتواند به راحتی آن غذا را بسیار خوش خوراک‌تر کند.
 • پوچ های گربه عموما برای یک وعده تهیه و بسته بندی می‌شود از این رو شما پس از استفاده به راحتی میتوانید بسته آن را دور اندازید و دیگر نیاز به نگهداری پس از باز شدن در یخچال نیست.
 • به دلیل بافت نرم و آبکی که پوچ، خوردن آن برای گربه ها، بچه گربه ها، گربه های مریض ویا گربه هایی که در دوران ریکاوری بهبودد هستند بسیار مناسب است.
 • گربه هایی که معده حساسی دارند استفاده از پوچ یک گزینه عالی به شمار می آید، که حتی بد غذا ترین گربه ها هم طعمش رو دوست دارند.
 • بسته بندی جمع و جور و راحتی داره که یک گزینه خیلی خوب برای سفر به شمار میاد، و همچنین به دلیل خوش خوراک بودن پوچ و طرز استفاده راحت میان بسیاری از صاحبان این حیوانات خانگی دوستداشنی محبوب و پرطرفدار است که باعث شده خیلی از صاحبان از این نوع غذا برای گربه‌ خانگی خود تهیه کنند.

نکته ای که لازم است در زمان خرید پوچ به آن اشاره کرد قیمت پوچ گربه نسبت به کنسرو گربه است که از نظر اقتصادی کنسرو مقرون به صرفه تر است از این رو باعث میشود برخی از صاحبان گربه ها از کنسرو گربه استفاده کنند.


موضوعات مرتبط: حیوانات خانگی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


ظرف دستشویی سگ دیجی پت
پنج شنبه 8 فروردين 1401 ساعت 1:12 | بازدید : 301 | نویسنده : علی | ( نظرات )

ظرف دستشویی سگ

ظرف دستشویی سگ یک وسیله از جنس پلاستیک های فشرده و باکیفیت برای دستشویی سگ ها است. این وسیله بر روی یه سطح قرار میگیرد و میتواند ایرانی یا خارجی و در اندازه ها و سایز های مختلفی باشد که این اندازه و سایز را باتوجه به نژاد و جثه حیوان باید انتخاب کرد.

به طور مثال نژاد های مکسی یا نژاد های بزرگ و ژرمن مثل هاسکی نیاز به سینی توالت بزرگتر و نژاد های کوچک مثل پامر، اشپیتس و شیتسو نیاز به سینب های سایز متوسط و نژادهایی باسایز های خیلی کوچکتر مثل سگ های مینیاتوری به سینی های توالت خیلی کوچک تر نیاز دارند.

دلیل پلاستیکی بودن جنس این توالت های سگ به خاطر این است که بعد از شست و شو توالت زنگ نزند.

توالت سگ از 2 تیکه پلاستیک تشکیل شده که تیکه بالایی یه پلاستیک یا صفحه شطرنجی و تیکه زیری آن همانند یک سینی است که این دو تیکه به هم قفل و وصل می شوند. میتوانید بین این دو تیکه از پدهای بهداشتی هم استفاده کنید که هروقت سگ درون این توالت ها ادرار یا مدفوع کرد، دیگر نیاز نباشد که کل سینی توالت را بشویید و تنها آن پد را خارج کنیم و شستشوی کلی سینی توالت سگ را هر چند وقت یکبار انجام دهیم.

قیمت ظرف دستشویی سگ دیجی پت

توالت سگ در رنگ ها و سایز بندی های مختلف در بازار وجود دارد، که نسبت به مدل، قیمتشان با هم متفاوت است. باتوجه به ایرانی و خارجی بودن یا حتی سایز بندی ها قیمت بندی می شون، به طوری که هرچقدر سایز بزرگتر، قیمت هم بالاترمیرود.

برای خرید ظرف دستشویی سگ دیجی پت می توانید به این فروشگاه آنلاین مراجعه کرده و این محصول را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت خریداری کنید.

ظرف دستشویی سگ دیجی پت

ویژگی ظرف دستشویی سگ

برای ادرار و مدفوع کردن سگ ها نیاز به آموزش دارند و این ادرار و مدفوع کردن در سگ ها برخلاف گربه ها یک امر ذاتی نیست، برای همین این وسیله برای آموزش دهی به سگ ها که جایی به غیر از این توالت خود ادرار یا مدفوع نکنند خیلی مناسب است. ویژگی دیگر آن سبکی و راحتی این محصول است و باعث آموزش سریع به سگ ها می شود.


موضوعات مرتبط: حیوانات خانگی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


در دوره پکیج ارز دیجیتال چه چیزی آموزش داده میشود ؟
چهار شنبه 10 فروردين 1401 ساعت 22:18 | بازدید : 329 | نویسنده : علی | ( نظرات )

پکیج ارز دیجیتال

 

 

 

پکیج ارز دیجیتال

 

مزیت های ارز دیجیتال چیست ؟

بخش مربوط به معرفی مزیت های ارز دیجیتال یکی از بخش هایی است که خود ما نیز علاقه بسیار زیادی به آن داریم. معرفی این مزیت ها از این نظر جذاب است که امیدواری به آینده آنها را بیشتر می‌نماید. البته این بخش با یک چالش بزرگ نیز همراه است.

بسیاری از کاربران بر این باورند که همه رمز ارزها مزیت های ارز دیجیتال را دارا هستند. اما این تصور غلط است. مزیت های ارز دیجیتال برای تمام رمز ارز تعریف نشده و بسیاری از به اصلاح زرد ارزها اصلاً این مزیت ها را ندارند.

از مهم ترین مزیت های ارز دیجیتال می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • عدم وابستگی به هیچ سازمان و دولت خاص
 • عدم امکان دخالت دولت ها و گروه های مختلف در روند تغییرات قیمت آنها
 • امکان سرمایه گذاری بدون واسطه در آنها حتی برای کاربران خرد
 • امکان خرید و فروش ارز دیجیتال در کمتر از چند صدم ثانیه
 • امنیت بسیار بالا با توجه به امنیت بالای بلاک چین
 • تنوع بسیار بالا هم برای سرمایه گذاری و هم برای استفاده برای کارکردهای مختلف

معایب ارز دیجیتال چیست ؟

همان طور که به صورت صادقانه به بررسی مزیت های ارز دیجیتال پرداختیم، لازم است تا معایب آنها را نیز بیان کنیم. البته که بررسی این معایب باعث می‌شود تا کاربران ایرانی که به دنبال سرمایه گذاری بر روی این ارزها هستند، روند بهتری برای معاملات خود داشته و خود را از ضررهای سنگین و ورود به ارزهای دیجیتال بی در و پیکر در امان نگه دارند.

معایب ارز دیجیتال در بندهای زیر خلاصه می‌شود:

 • عدم وجود هیچ نظارت برای شرایط توسعه و یا کنترل آنها
 • امکان وجود تقلب در توسعه ارزهای دیجیتال زرد و سوء استفاده از اعتماد کاربران
 • بالا بردن تب و تاب سرمایه گذاری در جامعه و تأثیر مستقیم روی سایر بازارهای مالی
 • زیاد بودن تعداد ارزهای دیجیتال جعلی و تقلبی
 • چالش های مربوط به خرید و فروش و نقل و انتقال رمز ارزها در کیف پول و حساب های موجود در صرافی

اولین ارز دیجیتال چیست ؟

 

 

پکیج ارز دیجیتال

بیت کوین نامی آشنا برای تمام جامعه امروز . چه کسانی که در بازار ارزهای دیجیتال حاضر بوده و چه کسانی که در این بازار هیچ فعالیتی ندارند، با این عبارت آشنا بود و می‌دانند که اگر در ۱۰ سل گذشته بخشی از سرمایه های خود را به خرید بیت کوین اختصاص می‌دادند، اکنون به یکی از سرمایه داران بزرگ تبدیل شده بودند.

بیت کوین در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار به جامعه جهانی معرفی شد. اکنون بیت کوین به عنوان بهترین ارز دیجیتال جهان معرفی می‌شود. برای دیدن اطلاعات فاندامنتالی این ارز اعم از

 •  قیمت لحظه ای بیت کوین 
 • نمودار بیت کوین
 • حجم معاملات بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته
 • تغییرات قیمت بیت کوین
 • نمودار بیت کوین از ابتدا تاکنون

انواع ارز دیجیتال چیست ؟

انواع ارز دیجیتال چیست؟ پاسخ دادن به این سؤال از چندین جنبه مختلف امکان پذیر است. دسته بندی های بسیار زیادی برای انواع ارز دیجیتال تعریف شده که هر یک اهمیت خاص خود را دارد. برای مثال در یک دسته بندی ارزهای دیجیتال را می‌توان بر اساس نوع پروژه اولیه آنها تقسیم نمود. شبکه های بلاک چین مورد استفاده برای هر یک از انواع ارز دیجیتال نیز می‌تواند یکی از دسته بندی های به کار گرفته شده برای تقسیم آنها باشد.

برای اینکه یک بار برای همیشه پاسخ سؤال انواع ارز دیجیتال چیست را درک کنید، لازم دانستیم تا تمام این دسته بندی ها را با شما در میان بگذاریم.

 • کوین و توکن

در این دسته بندی انواع ارز دیجیتال در دو دسته کوین و توکن قرار می‌گیرند. کوین به آن دسته از ارزهای دیجیتالی اطلاق می‌شود که دارای شبکه بلاک چین اختصاصی می‌باشند. بیت کوین، اتریوم، سولانا، استلار و … در این دسته قرار می‌گیرند. ارزهای دیجیتالی که روی شبکه بلاک چین سایر ارزها سوار شده و بلاک چین اختصاصی ندارند نیز با اصلاح توکن شناخته می‌شوند. دوج کوین، شیبا اینو، تتر و … نیز در این دسته بندی جای دارند.

 • بیت کوین، آلت کوین ها و توکن ها

این دسته بندی انواع ارز دیجیتال را به سه دسته تقسیم می‌کند. بیت کوین به عنوان اولین و مهم ترین ارز دیجیتال به عنوان یک دسته معرفی شده و بقیه ارزهای دیجیتال که دارای شبکه بلاک چین اختصاصی می‌باشند، به عنوان آلت کوین شناخته می‌شوند. هم چنین سایرینی که بلاک چین اختصاصی ندارند، با عنوان توکن در این دسته بندی معرفی می‌شوند.

 • قابل استخراج و غیر قابل استخراج

نحوه توسعه توکن ها و کوین های جدید نیز می‌تواند تبدیل به یک نوع دسته بندی برای انواع ارز دیجیتال باشند. قابل استخراج آنهایی هستند که کوین های جدید آنها در حال حاضر وجود نداشته و در دسترس هیچ کسی نیست. بیت کوین، اتریوم در این دسته قرار دارند. دسته دوم هم توکن هایی هستند که عملاً غیرقابل استخراج بوده و تعداد مشخصی از آنها در همان روز اول توسعه تعریف شده است.

سایر انواع ارز دیجیتال

با دسته بندی های مختلف به کار گرفته شده برای انواع ارز دیجیتال آشنا شدید. اما لازم است تا انواع مختلف ارز دیجیتال را نیز برای شما تعریف نماییم. در مقاله آموزش ارز دیجیتال یک بار این دسته بندی ها را با یک فرم مشخص معرفی کردیم. اگر این مقاله را مطالعه کرده باشید، اکنون به خوبی انواع ارز دیجیتال را می شناسید. اما برای اینکه کمی حرفه‌ای‌تر و کاربردی تر نیز به معرفی این انواع بپردازیم، در این مقاله ارزهای دیجیتال را بر اساس شرایط توسعه و بلاک چین و پروژه مورد نظر برای شما تقسیم کرده‌ایم که عبارتند از:

 • ارزهای دیجیتال بر پایه قراردادهای هوشمند اعم از اتریوم، کاردانو و سولانا و …
 • ارزهای دیجیتال مبتنی بر صرافی اعم از کوکوین، کوینکس، یونی سوآپ، پنکیک سوآپ و …
 • ارزهای دیجیتال مبتنی بر پروژه دیفای اعم از ترا، چین لینک، یونی سوآپ، دای و …
 • استیبل کوین ها اعم از تتر، دای و …
 • ارزهای دیجیتال بر پایه شبکه باینانس اسمارت چین اعم از خود کوین این صرافی
 • ارزهای دیجیتال اکوسیستم سولانا
 • ارزهای دیجیتال اکوسیستم پولکادات
 • میم کوین ها
 • ارزهای دیجیتال اکوسیستم کازماس
 • NFT ها

البته انواع دیگری نیز برای ارزهای دیجیتال می‌توان تعریف کرد که معمول ترین آنها به همان شرح بالا است و بقیه خیلی کاربردی نیستند.


موضوعات مرتبط: سرمایه گذاری , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


معرفی ارزدیجیتال آموزش آن و آشنایی با آن
چهار شنبه 10 فروردين 1401 ساعت 22:12 | بازدید : 378 | نویسنده : علی | ( نظرات )

ارزدیجیتال آموزش و نکات آن

 

 

ارزدیجیتال آموزش

 

 

 

ارز دیجیتال چیست ؟

ارز دیجیتال چیست و چرا از این لفظ برای نامیدن آن استفاده می‌شود؟ ارز دیجیتال در واقع حکم پول و اسکناس را در دنیای دیجیتال به عهده دارد. این ارزها برنامه‌های کد نویسی شده هستند که قابلیت های خاص خود را داشته  و به کاربر اجازه انجام فعالیت هایی را می‌دهد.

 

ارز دیجیتال چیست به زبان ساده

 

 

ارزدیجیتال آموزش و توضیح آن : 

در بند قبل به بررسی تعریف حرفه‌ای و تخصصی ارز دیجیتال پرداختیم. اما ارز دیجیتال چیست به زبان ساده چه پاسخی می‌تواند داشته باشد؟

برای درک ارز دیجیتال به زبان ساده شما را به نحوه استفاده از حساب های بانکی در محیط مجازی ارجاع می‌دهیم. شما برای پرداخت هزینه یک خرید اینترنتی در محیط اینترنت می‌توانید از حساب بانکی خود استفاده کرده و با انتقال پول از حساب خود به حساب فروشنده، مبلغ هر جنسی را بپردازید.

در این فرایند هر چند در حساب بانکی عملاً پول از حساب شما برداشته شده و به حساب فروشنده وارد شده است، اما شما به صورت فیزیکی هیچ عملیاتی انجام نداده‌اید. حال فرض کنید که قرار باشد مبلغ جنس خریداری شده را با طلا بپردازید. می‌توانید از حساب صرافی خود مقداری طلا به ارز قیمت جنس به حساب مشتری بفرستید.

 

ارز دیجیتال نحوه مدرن و به روز انتقال ارزش یک خرید به حساب شخص ثالث در قرن ۲۱ است که جایگزین همه این موارد شده است. ارز دیجیتال را می‌توان پول یا اسکناس در محیط مجازی تعریف کرد که البته هیچ نمود فیزیکی نداشته و برای پرداخت های در محیط اینترنت قابل استفاده است.

دقیقاً مانند ارزهای مختلف کشورها که هر یک ارزش خاص خود را در جهان دارند، هر یک از انواع ارز دیجیتال نیز به جهت عوامل مختلف، ارزش خاص خود را پیدا کرده‌اند.

 

رمز ارز چیست ؟

انگور، عنب و اوزوم هر سه به معنی میوه انگور هستند که در زبان های مختلف از آنها استفاده می‌شود رمز ارز نیز همان ارز دیجیتال است که در میان پارسی زبان ها به این نام مشهور شده است. پس برای تعریف رمز ارز باید شما را به دو بند قبلی و پاسخ ارز دیجیتال چیست ارجاع دهیم. اگر این سؤال را درباره کریپتوکارنسی هم داشته باشید، دوباره مجبور هستیم همین پاسخ را به شما ارائه کنیم. زیرا کریپتوکارنسی هم نام لاتین ارز دیجیتال می‌باشد.

کاربرد ارز دیجیتال چیست ؟

در حال حاضر که در حال نگارش این مقاله هستیم، بیش از ۵۰۰۰ ارز دیجیتال در جهان توسعه یافته و در دسترس قرار گرفته است. برای هر کدام از این ارزها می‌توان کاربردهای خاص خود را تعریف کرد. از این رو پرداخت به کاربرد ارز دیجیتال خود نیاز به یک مقاله ۵۰۰۰ صفحه ای خواهد داشت. اما بسیاری از این کاربردها خیلی متعارف نبوده و حتی ممکن است به همین دلیل باعث بی ارزش شدن ارز دیجیتال مذکور نیز شود. از این رو در این بخش سعی داریم تا عمومی‌ترین کاربرد های ارز دیجیتال را با شما در میان بگذاریم که به شرح زیر است:

 • واحدی برای نقل و انتقال مبلغ و ارزش یک کالا در هنگام خرید و فروش اجناس
 • امکان انجام معاملات در سطح بین‌المللی در کمترین زمان ممکن
 • سرمایه گذاری هم در سطح خرد و هم در سطح کلان

به اصطلاح می‌توان کاربرد ارز دیجیتال را با کاربرد پول و اسکناس واقعی هم مقایسه کرد. ارزهای دیجیتال قرار است جایگزینی برای پول واقعی باشند؛ از این رو می بایست تمام کاربردهای پول را داشته و به راحتی بتوان از شرایط آنها برای جایگزینی با پول واقعی استفاده کرد.

کاربرد ارز دیجیتال در ایران چیست؟ پاسخ این سؤال به این دلیل اهمیت دارد مه متأسفانه کشور ما از نظر اقتصادی شرایط کاملاً متفاوتی با سایر کشورها داشته و عملاً رفتار تمام بازارها در کشور ما نیز با رفتار سایر کشورها متفاوت است. کاربران ایرانی به تمام امکانات مربوط به این ارزها دسترسی نداشته و نمی‌توانند مانند کاربران جهانی به راحتی از ویژگی های ارز دیجیتال استفاده نمایند.

اما با این حال در معرفی کاربرد ارز دیجیتال در ایران می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سرمایه گذاری را کی توان اصلی ترین کاربرد ارز دیجیتال در ایران برشمرد.
 • هم چنین دور زدن تحریم ها برای نقل و انتقال پول در سطح بین‌المللی را نیز می‌توان یکی دیگر از کاربرد های ارز دیجیتال در ایران عنوان کرد.

ویژگی های ارز دیجیتال چیست ؟

دقیقاً به مانند کاربرد ارز دیجیتال برای بخش ویژگی های ارز دیجیتال نیز می‌توان موارد بسیار زیادی را عنوان نمود. هر ارز دیجیتالی بنا به اهداف توسعه ای که دارد، دارای ویژگی های خاص خود نیز بوده و از این رو می‌توان برای آن ویژگی های خاصی تعریف کرد. اما توسعه اصلی و اولیه ارزهای دیجیتال برای کاربردهای خاصی بوده و به همین دلیل شاهد ویژگی های مشترک زیادی در آنها هستیم. معرفی این ویژگی ها کمک می‌کند تا شما هر چه بیشتر با ماهیت این ارزها آشنا شوید.


موضوعات مرتبط: سرمایه گذاری , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


آشنایی با نحوه سرمایه گذاری در فارکس
چهار شنبه 10 فروردين 1401 ساعت 1:22 | بازدید : 383 | نویسنده : علی | ( نظرات )

نحوه سرمایه گذاری در فارکس

 

فارکس (Forex) کوتاه شده عبارت Foreign Exchange به معنی تبادل ارزهای خارجی می باشد. به بیان ساده تبادل ارزهای خارجی یا فارکس، به معنای تبدیل یک ارز به ارز دیگر می باشد سهمی از آن برای معامله کالا یا خدمات دولت ها و شرکت ها، سرمایه گذاری اشخاص و بنگاه ها یا هزینه های سفر و خرید جهانگردان در کشور استفاده می شود اما اکثر تبادلات ارزی هدفشان کسب سود از تفاضل قیمت خرید و فروش می باشد.

در بازار فارکس همه مؤسسات مالی بزرگ، بانک ها (مرکزی، تجاری و سرمایه گذاری)، شرکت های چند ملیتی، شرکت های بیمه، تاجران، صندوقهای بازنشستگی، شرکت های صادرات و واردات، سفته بازها و اشخاص حقیقی، ارزهای گوناگون مانند دلار آمریکا، یورو، پوند، ین و … را معامله می نمایند.

بازار فارکس مکان فیزیکی خاصی ندارد مؤسسات، بانکها و معامله گران با استفاده از شبکه الکترونیکی، به معامله ارز می پردارند به این صورت که یک ارز را در مقابل ارز دیگر معامله می نمایند.

البته با توجه به اینکه ماهیت معاملات فارکس، خارج بورس (OTC) است اما مرکز های اصلی برای تجارت ارز در سراسر دنیا وجود دارد این مراکز به ترتیب در لندن، نیویورک و توکیو قرار دارد و بانکها در سرتاسر دنیا در این معاملات شرکت می نمایند.

به زبان ساده معامله در بازار فارکس یعنی خرید یک ارز و همزمان، فروش یک ارز دیگر.
ارزها از به واسطه یک معامله گر یا کارگزار، به صورت جفت ارز معامله می شوند. برای مثال یورو و دلار (EUR/USD) یا پوند انگلیس و ین ژاپن (GBP/JPY).

چگونه در فارکس معامله کنیم؟نحوه سرمایه گذاری در فارکس

با اینکه  تفاوت های بین بورس و فارکس تفاوت های بین بورس و فارکس  وجود دارد اما نقاط مشترکی همچون نحوه انجام معاملات با هم دارند.
 

با پیشرفت فناوری افراد با استفاده از اینترنت می توانند در یک شرایط یکسان با شرکت های سرمایه گذاری و سفته بازان و … از طریق کارگزاران یا همان بروکرزها که به واسطه شبکه الکترونیکی به بانک متصل می شوند و در هر زمان نرخ ارزها را از بانک های متفاوت جمع آوری و با اتصال به نرم افزار معاملاتی اختصاصی خود (Platform) که در اختیار مشتریان خود قرار داده اند نرخ ارزها را از شبکه اینترنت به نرم افزار معاملاتی مورد نظر فرستاده و مشتریان هم سفارش خودشان را از طریق همان نرم افزار به کارگزار مربوطه منتقل می کنند.

بطور کلی رابط بین معامله گران شخصی و بازار، کارگزار است و مهمترین کاری که یک کارگزار انجام می دهد، و برای انجام معاملات در فارکس انتخاب یک کارگزار ضروری می‌باشد.

برای انجام معاملات در فارکس مشتری باید با کارگزار مورد نظر خود قراردادی را ببندد و مبلغ مورد نظرش را به عنوان سپرده به شماره حسابی که کارگزار مشخص می نماید واریز کند.

سپرده نام برده شده همان پشتوانه انجام معاملات است و به نام خود مشتری افتتاح میشود، در مرحله بعدی کارگزار مربوطه نام کاربری و شماره رمز ورود به حساب معاملاتی افتتاح شده را به کاربر می دهد تا به وسیله آن مشتری بتواند از طریق نرم افزار معاملاتی که در اختیارش قرار داده اند و از طریق اینترنت به حساب معاملاتی خود دسترسی پیدا کنند.

نرم افزارهای معاملاتی فارکس  کدامند؟

برای انجام دستورات معاملاتی مشتریان، هر بروکر یا کارگزار بازار فارکس، به یک محیط احتیاج دارد تا با استفاده از آن بتواند با مشتریان خود ارتباط برقرار کند و آنها را از روند قیمت ها با خبر کند و شرایطی را هم فراهم کند که بر این اساس بتواند مراحل انجام یک معامله را ثبت نماید.
بطور کلی این مراحل شامل دریافت تقاضاهای پیش خرید و پیش فروش و باز و بستن معاملات روی کالاها یا ارزهای مخصوص می باشد که هر کارگزار به کاربران خود بر اساس آن خدمات می دهد.برای حل این مشکل هر بروکر از پلت فرم های خاصی استفاده می نماید که بعضی اوقات ممکن است در بین بسیاری از آن ها مشترک باشد مثل نرم افزار متاتریدر Metatrader از بهترین و معروفترین نرم افزار معاملات بازار فارکس، نرم افزار متاتریدر می باشد این محصول از شرکت روسی بنام MetaQuotes است که با استفاده از آن می توان در بازار فیوچرز و CFD نیز معامله انجام داد.

 

آخرین نسخه از این نرم افزار در حال حاضر Metatrader4 می باشد و تا به حال بیش از ۲۰ زبان مختلف دنیا از جمله فارسی را پشتیبانی می کند.

 وجود دارد اما نقاط مشترکی همچون نحوه انجام معاملات با هم دارند.
 

با پیشرفت فناوری افراد با استفاده از اینترنت می توانند در یک شرایط یکسان با شرکت های سرمایه گذاری و سفته بازان و … از طریق کارگزاران یا همان بروکرزها که به واسطه شبکه الکترونیکی به بانک متصل می شوند و در هر زمان نرخ ارزها را از بانک های متفاوت جمع آوری و با اتصال به نرم افزار معاملاتی اختصاصی خود (Platform) که در اختیار مشتریان خود قرار داده اند نرخ ارزها را از شبکه اینترنت به نرم افزار معاملاتی مورد نظر فرستاده و مشتریان هم سفارش خودشان را از طریق همان نرم افزار به کارگزار مربوطه منتقل می کنند.

بطور کلی رابط بین معامله گران شخصی و بازار، کارگزار است و مهمترین کاری که یک کارگزار انجام می دهد، و برای انجام معاملات در فارکس انتخاب یک کارگزار ضروری می‌باشد.

برای انجام معاملات در فارکس مشتری باید با کارگزار مورد نظر خود قراردادی را ببندد و مبلغ مورد نظرش را به عنوان سپرده به شماره حسابی که کارگزار مشخص می نماید واریز کند.

سپرده نام برده شده همان پشتوانه انجام معاملات است و به نام خود مشتری افتتاح میشود، در مرحله بعدی کارگزار مربوطه نام کاربری و شماره رمز ورود به حساب معاملاتی افتتاح شده را به کاربر می دهد تا به وسیله آن مشتری بتواند از طریق نرم افزار معاملاتی که در اختیارش قرار داده اند و از طریق اینترنت به حساب معاملاتی خود دسترسی پیدا کنند.

 

نحوه سرمایه گذاری در فارکس


موضوعات مرتبط: سرمایه گذاری , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


هتل های رم و معرفی آن ها
یک شنبه 7 فروردين 1401 ساعت 21:18 | بازدید : 515 | نویسنده : علی | ( نظرات )

هتل های رم

 

 

به گزارش مجله 90 جعبه، در سفر به رم بی شک شما هیجان زده خواهید شد و چیزهای زیادی را کشف خواهید کرد. ما خوشحالیم که بهترین نکات مربوط به سفر را برای گذراندن یک هفته در رم با شما به اشتراک می گذاریم.

 

ما شما را با تمام اطلاعات در خصوص رم و تجربیات بی نظیری که این شهر ارائه می دهد و همچنین رزرو هتل ایتالیا رم آشنا می کنیم. رزرو هتل رم کار آسانی است و به راحتی می توانید آن را به وسیله سایت ها انجام دهید.

در رم باید به این موارد توجه داشته باشید:

● رزرو اینترنتی هتل های رم

● چگونه به مناطق گردشگری رم بروید

● در رم چه باید دید

● کارهایی که باید در رم انجام گردد

● بلیط هایی که از قبل باید خریداری کنید

● غذا و رستوران

● سفرهای روزانه در رم

● برنامه سفر در رم

آیا می خواهید رم را در مدت کمی ببینید؟ آیا می خواهید به رزرو هتل ایتالیا رم بپردازید پس باید به یک تور کامل بپیوندید. بهترین تور برای دیدن رم در مدت زمان کوتاه را انتخاب نموده و به رزرو اینترنتی هتل های رم بپردازید. مکان های مهم و دیدنی رم شامل واتیکان و کلیسای سیستین آن، سنت پیتر، پانتئون، چشمه تروی و البته کولوسئوم باشکوه است.

رم، شهر ابدی

رم یکی از محبوب ترین نقاط اروپا و دنیا است. رم معروف به شهر پیتزا و پاستا است. در حالی که خوراکی های زیاد دیگر نیز در رم وجود دارد و پیشنهاد می گردد حتما قهوه آن را بچشید. برای سفر به رم بهتر است ابتدا هتل خود را رزرو کنید. با رزرو هتل ایتالیا رم می توانید این کار را انجام دهید.

ما می خواهیم قبل از آمدن به رم با یک معرفی ساده از چیزهایی که باید بدانید آغاز کنیم تا با رزرو هتل ایتالیا رم آشنا شوید.

ارز: یورو (€)

گفتار زبان: ایتالیایی

جمعیت: 2.8 میلیون

بهترین زمان برای بازدید: ماه های تابستان برای گردش در اطراف رم بسیار گرم است. رم مانند یک موزه زنده است، بنابراین شما زیاد پیاده روی خواهید کرد. توصیه می کنیم در زمان عید پاک از رفتن به رم خودداری کنید چون بسیار شلوغ است. در نوامبر سرد نیست اما معمولاً باران زیاد می بارد.

اسکان: می توانید برای اقامت در رم انواع رزرو اینترنتی هتل های رم را پیدا کنید، از خوابگاه گرفته تا گزینه های لوکس هتل. در نظر داشته باشید، بسیاری از هتل ها فقط از یک طبقه در یک ساختمان تشکیل شده اند.

حمل و نقل عمومی: در رم، قطار، مترو و تراموا و همچنین اتوبوس های معمولی پیدا خواهید کرد. مترو بسیار راحت است. اتوبوس ها خیلی دقیق نیستند اما شما را به مکان هایی که می خواهید می برند. به خاطر داشته باشید اگر بخواهید بلیط اتوبوس را خریداری کنید قبل از ورود به آن باید آن را خریداری کنید. امکان خرید بلیط هواپیما و اتوبوس های معمولی در شهر وجود ندارد و باید از آژانس های ویژه آن را خریداری کنید.

ایمنی: رم یک شهر امن است و مثل دیگر شهرهای اروپا جیب بر در آن زیاد نیست اما در مترو مراقب جیب های خود باشید.

کجا اقامت کنید

اگر می خواهید زندگی و تجربه کامل در رم داشته باشید، توصیه می کنیم در نزدیکی Piazza Spagna بمانید. این بخش، مرکزی ترین و راحت ترین مکان برای کلیه بناهای دیدنی مهم شهر است. اگر در مرکز شهر بمانید، تقریباً می توانید با پیاده روی به تمام مکان های دیدنی بروید. رزرو هتل رم در مرکز شهر کمی گرانتر است؛ اما کاملاً ارزشش را دارد! این کار باعث می گردد تا در هنگام بازدید از مناظر اصلی بیشتر وقت صرفه جویی کنید و به شما امکان می دهد تا از این شهر را در کمترین زمان بازدید کنید

لوکس ترین هتل های رم را بشناسید

محبوب ترین مناطق هنگام اقامت در رم مرکز شهر و Termini است. Termini فقط برای کمتر مسافری گزینه خوبی خواهد بود، زیرا واقعاً منطقه خوبی نیست. Termini همچنین منطقه ای برای دوستداران مهمانی های شبانه است، زیرا مکانی است که تقریباً تمام کلوپ های شب در آنجا برگزار می گردد.

مکان های دیگری نیز برای اقامت در رم وجود دارد:

منطقه Trastevere و واتیکان. Trastevere یک محله بسیار زیبا برای بازدید و اقامت است، زیرا مکانی است که بسیاری از خانواده ها در آن زندگی می نمایند. واتیکان همچنین منطقه ای با هتل های فراوان است. اگر قصد ندارید مکان های زیادی را در اطراف این دو منطقه مشاهده کنید، محل اقامت خود را در مرکز شهر رزرو کنید. با رزرو هتل رم می توانید در منطقه مورد نظر خود هتلی را انتخاب کنید.

در اینجا توصیه هایی را نیز برای مسافران مختلف ارائه می دهیم.

هتل های رم :

هتل لوکس در رم

Hassler Roma در صدر مراحل ایتالیا ا قرار گرفته است، یکی از محبوب ترین هتل های رم است. موقعیت مکانی خوب، سوئیت های زیبا و جذاب، امکانات رفاهی مانند حمام ترکی و رستوران در تراس. از گزینه های ناهار خوری در هاسلر می توان به میگوی ستاره دار در رستوران میچلین و رستوران پالم کورت با دیوارهای سنگی قدیمی خود اشاره نمود. این رستوران ها دارای غذاها ایتالیایی کلاسیک و غذاهای بین المللی است. این هتل یک رویای واقعی است، مناسب برای تعطیلات لوکس!

بهترین هتل خانوادگی در رم

هتل زیبا و دنج در مرکز شهر، هتل پارمنتو است (Parlamento Boutique) یک هتل سنتی با پرسنل دوست داشتنی و باتجربه است. فضای داخلی و تراس بالای سقف بزرگ آنها برای صبحانه هر گردشگری را عاشق خود می نماید. موقعیت مکانی عالی و در عین حال آرام، مکانی عالی برای اقامت در رم برای خانواده ها و بازنشستگان است.

هتلی مناسب برای ماه عسل

در هتل پیزا ناونا از امکانات رمانتیک و مکانی برتر برای یک تفریح آرام عاشقانه بهره مند می شوید. از صبحانه در اتاق خود وقتی خورشید در تراس می تابد لذت خواهید و منظره دلپذیر هتل را از تراس تماشا خواهید کرد. مکان فوق العاده ای که ترک کردن آن سخت خواهد بود. شیوه پذیرایی شیک این هتل توصیه اصلی ما برای زوج هایی است که از رم بازدید می نمایند. از پذیرایی و همچنین یک رستوران رمانتیک در این هتل استفاده نموده و لذت ببرید. با رزرو اینترنتی هتل های رم می توانید از این هتل استفاده کنید.

هتل آپارتمان

هتل آپارتمان ها در رم اقامتگاه مناسبی برای خانواده های کم جمعیت و زوج هاست. این هتل آپارتمان ها علاوه بر اینکه زیبا هستند هزینه تقریبا مناسبی هم دارند. با جزئیاتی که گفته شد شما می توانید باتوجه به بودجه تان به رزرو اینترنتی هتل های رم بپردازید.

 

 

هتل های رم


موضوعات مرتبط: سفر , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


معرفی تور زوریخ
شنبه 6 فروردين 1401 ساعت 17:10 | بازدید : 528 | نویسنده : علی | ( نظرات )

تور زوریخ 

 

تور زوریخ

 

 

بدون شک سفر به زوریخ یک تجربه ویژه در میان سفرهای شما خواهد بود. سوئیس کشور زیبایی است که دیدنی های فراوانی دارد. سفر به زوریخ شما را با تاریخچه و فرهنگ این کشور زیبا آشنا می کند. برای آشنایی بیشتر با  تور زوریخ ما همراه باشید.

دانستنی هایی از سفر به زوریخ

پیش از سفر به زوریخ لازم است که اطلاعاتی درباره تور زوریخ  داشته باشید. همان طور که می دانید شهر زوریخ پایتخت اقتصادی کشور سوئیس است. در حقیقت سوئیس بزرگ ترین مرکز اقتصادی دنیا است که بانک های کشور سوئیس شهرتی جهانی دارند. برخلاف بسیاری از کشورها که هزینه های کلانی صرف زیباسازی و ساخت برج های عظیم می کنند، مردم کشور سوئیس ارزش پول را بیشتر از آن می دانند که به هزینه های زائد و بی جهتی مانند خودنمایی در شهر سازی صرف شود. به جای این کار مردم این کشور برای نگهداری از آثار تاریخی و فرهنگی کشور خود هزینه می کنند.

 

تاریخچه شهر زوریخ

اسناد به جا مانده درباره شهر زوریخ نشان می دهد که ساخت این شهر به سال ۹۲۹ میلادی برمی گردد. با این وجود این منطقه از قرن ها قبل ساکنانی داشته است که در روستاها و مناطق کوچک تر زندگی می کردند. مردم این کشور به خوبی از آثار تاریخی و فرهنگی خود حفاظت کرده اند و به همین دلیل هم آثار بسیاری از دوران های تاریخی مختلف در این منطقه برجای مانده است. بهتر است قبل از سفر به زوریخ درباره این آثار تاریخی و فرهنگی تحقیق کنید تا بتوانید از دیدنی های این منطقه لذت بیشتری ببرید.

دیدنیهای شهر زوریخ

مهم ترین دیدنی که در تور زوریخ  خواهید دید کلیساهای این شهر هستند. در این بخش دو کلیسای مشهوری را که از نظر تاریخی برای مردم این منطقه اهمیت دارند به شما معرفی می کنیم.

 

کلیسای سنت پیتر

مهم ترین مکان دیدنی در  تور زوریخ کلیسای مشهور سنت پیتر است. این کلیسا معبدی است که در سال ۸۵۷ میلادی توسط بایرون پادشاه آن زمان برای دخترش بنا شد. سالها بعد معبد بازسازی شد و ظاهر آن با تغییراتی روبرو شد. در حال حاضر این بنا به عنوان کلیسا استفاده می شود. همچنین حدود پانصد سال قبل ساعتی روی کلیسا نصب شد. ساعت برج سنت پیتر قطری برابر ۸/۷ متر دارد. این ساعت بزرگ ترین ساعت لندن محسوب می شود.

کلیسای گروس مونستر

دومین کلیسای زیبایی که در سفر به زوریخ باید آن را بازدید کنید، کلیسای گروس مونستر است. این کلیسا در بخش مرکزی شهر زوریخ قرار دارد و ساخت آن به سال ۱۰۹۰ بازمی گردد. گفته می شود که بنای آن به دستور امپراتور مقدس روم شارلمانی صورت گرفته است که در میان مسیحیان یک قدیس است. پیش از این مدرکی برای اثبات این مسئله نبود اما در سالهای اخیر باستان شناسان متوجه وجود یک مقبره رومی در برابر ساختمان شده اند که به نظر می رسد تایید کننده این داستان باشد. در زمان سفر به زوریخ می توانید مجسمه او را که جلوی کلیسا سوار براسب زانو زده ببینید.

 

موزه ملی سوئیس

از جذاب ترین مکان هایی که در  تور زوریخ باید ببینید موزۀ ملی این کشور است. این موزه در مجاورت دریاچۀ زوریخ قرار دارد و منظره دلپذیر و زیبایی ایجاد کرده است. موزۀ ملی سوئیس جزء مهمترین موزه های کشورهای اروپایی است. براساس اسناد موجود، ساخت این موزه به سال ۱۸۹۸ برمی گردد. موزه ملی سوئیس بیشتر از هشتصد هزار اثر تاریخی با ارزش را نگهداری می کند که شامل آثار هنری، نظامی، مجموعه ای از سکه ها و … می شود. در سفر به زوریخ بازدید از موزه ملی کشور سوئیس را فراموش نکنید.

 

بازدید از شهر تاریخی الدتاون در سفر به زوریخ

برای عاشقان مکان های تاریخی زوریخ یک بهشت شگفتی است. بخش تاریخی و قدیمی شهر زوریخ که به نام اولد تاون شناخته می شود، منطقه ای جالب و دیدنی است که در سفر به زوریخ باید از آن بازدید کنید. معماری این منطقه الگو گرفته از معماری قرون وسطی است. با کوچه های باریک پیچ در پیچ و خیابانهای زیبا که تجربه ای جالب را برای شما ایجاد می کند. در سفر به زوریخ بازدید از این جاذبه گردشگری زوریخ را از یاد نبرید.

خانه‌  اپرای سوئیس

یکی از مکان های شگفت آوری که در  تور زوریخ  حتما باید از آن بازدید کنید، خانۀ اپرای سوئیس است. شهرت این مکان به معماری آن نیست بلکه به تاثیری است که در تاریخ موسیقی و اپرا داشته است. ریچارد وگنر موسیقی دان مشهور تبعید شده از آلمان در این مرکز فعالیت می کرد. سالن اپرای موجود در این ساختمان ۱۲۰۰ صندلی دارد و با وجود اینکه سالهای زیادی از ساخت این بنا می گذرد هنوز هم یکی از بهترین سالن های اپرای دنیا محسوب می شود. بسیاری از علاقه مندان به هنر و موسیقی در سفر به زوریخ سری به این منطقه می زنند.

 

 


موضوعات مرتبط: سفر , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
نویسندگان
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شوددیگر موارد
چت باکس

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)
تبادل لینک هوشمند

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان modoposhakk و آدرس modoposhakk.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 340
:: کل نظرات : 0

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 3

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 681
:: باردید دیروز : 1556
:: بازدید هفته : 6132
:: بازدید ماه : 8767
:: بازدید سال : 39819
:: بازدید کلی : 65226