بهترین و قشنگ ترین مطالب روز ایران اینجاست
تریگر در بورس چیست؟
یک شنبه 2 مرداد 1401 ساعت 23:12 | بازدید : 40 | نویسنده : علی | ( نظرات )

تریگر در بورس چیست؟ و چه میکند ؟

تریگر در بورس

 

  زمانی که سهمی در محلی حمایت شود و به علت تقاضا روند افزایشی پیدا کند افرادی که به روند اطمینان ندارند مقداری از سهم را می فروشند که این باعث پول بک سهم باز می گردد. در صورت حمایت مجدد روند صعودی سهم قطعی شده و پس از این حمایت مجدد در چندین جای می توان اقدام به خرید کرده که اصطلاحا تریگر خوانده می شوند و به ریسک پذیری خریدار بستگی دارد.

تریگر بر مبنای ریسک دو دسته است: خرید در محل پول بک که اصطلاحا تریگر کندلی خوانده می شود و خرید در مقاومت پس از حمایت در پول بک، تریگر خطی نامیده شده است و در هر دو مورد باید از حجم و قدرت خرید اطمینان حاصل نمود با رعایت حد ضرر مناسب جهت خروج خرید انجام داد.

لازم به ذکر است که نوعی خرید با ریسک بالا وجود دارد که با تشخیص کف حمایتی خرید می شود و به اشتباه گاهی تریگر کندلی نامیده می شود حال آنکه تریگر فقط به محل هایی گفته می شود که روند سهم قطعی شده باشد.

 

واژه انگلیسی Trigger (تریگر) که در فارسی به معنای “ماشه” می‌باشد یکی از مهمترین اصول در تحلیل تکنیکال و معامله‌گری است. به احتمال زیاد تا به حال نیز دفعات زیادی از تریگر استفاده کرده‌اید بدون آنکه معنای آن را بدانید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با انواع تریگرها و کاربرد آن در معامله‌گری آشنا کنیم. پس تا پایان این مطلب با طلاچارت همراه باشید…

.

اگر بخواهیم خیلی ساده مفهوم تریگر در بورس  را به شما منتقل کنیم باید بگوییم که تریگر در واقع شرط (یا شرایط)  ورود به یک معامله یا خروج از آن می‌باشد. بنابراین هم برای ورود به معامله تریگر داریم و هم برای خروج از آن. البته در این مطلب قصد داریم تا بیشتر روی تریگرهای ورود یا همان Entry Triggers تمرکز کنیم. 

شاید بهتر باشد که برای درک بیشتر مفهوم تریگر به دو دسته از معامله‌گران و روش کار آنها اشاره‌ای داشته باشیم. 

در بازار به طور کلی دو دسته معامله‌گر داریم:

۱- معامله‌گران تهاجمی

۲- معامله‌گران محافظه کار

.

تریدرهای تهاجمی بیشتر علاقه دارند که ورودهای سریع‌تری در بازار داشته باشند. در واقع آنها سعی می‌کنند با رسیدن قیمت به ناحیه‌ مدنظرشان ورود را انجام دهند و دیگر منتظر نشانه خاصی نباشند. این کار مزایا و معایبی دارد. مزیت آن این است که شما منتظر نشانه خاصی (تریگر) برای ورود نیستید. بنابراین اگر معامله شما در جهت پیشبینی‌تان حرکت کند، حاشیه سود بیشتر و حاشیه زیان کمتری خواهید داشت. اما در عین حال ریسک‌تان نیز افزایش خواهد یافت. چرا که بدون دیدن نشانه‌ای خاص وارد بازار شده‌اید!

.

در سمت مقابل تریدرهای محافظه کار قرار دارند. آنها سعی می‌کنند تا قبل از ورود به هر معامله‌ای یک نشانه خاص و در جهت تایید نظرشان نسبت به حرکت قیمت مشاهده کنند. به عنوان مثال فرض کنید قیمت به یک ناحیه مقاومتی رسیده‌ است. در اینجا تریدرهای تهاجمی وارد بازار می‌شوند. اما تریدرهای محافظه‌ کار منتظر می‌مانند تا ببینند که آیا قیمت نشانه خاصی مبنی بر حرکت نزولی از خود بروز می‌دهد یا خیر. اگر این نشانه یا سیگنال رویت شد، آنها وارد بازار می‌شوند. این کار هم مزایا و معایبی دارد. 

مزیت ورود محافظه‌ کارانه به بازار این است که ریسک نسبتا کنترل شده‌تری نسبت به حالت تهاجمی دارد. چرا که منتظر تایید حرکت در جهت مدنظر بوده‌اید. اما عیب آن هم این است که در این حالت به دلیل دورتر شدن قیمت از نقطه ورود مناسب‌، هم حاشیه سود کاهش یافته و هم حاشیه زیان بزرگتر می‌شود. 

.

بنابراین تا اینجا متوجه شدید که بیشتر تریدرهای محافظه کار تمایل به استفاده از تریگرهای ورود دارند. حالا به سراغ انواع تریگرهای ورود خواهیم رفت. 

.

انواع تریگرهای ورود عبارتند از:

 • تریگرهای کندلی

 • تریگرهای شکستی

 • تریگرهای مبتنی بر الگوها

 • تریگر پولبکی

 

.

تریگرهای کندلی

در این روش با استفاده از الگوهای کندلی می‌توان تریگر ورود به معاملات گرفت. به عنوان مثال فرض کنید قیمت به یک سطح مقاومتی رسیده است. در اینجا ما این احتمال را می‌دهیم که قیمت می‌خواهد یک حرکت نزولی انجام دهد. اما صبر می‌کنیم تا یک الگوی کندلی نزولی نیز در همان محدوده شکل بگیرد. به عنوان مثال از قویترین الگوهای کندلی می‌توان به الگوی شوتینگ استار‌ (یا همان پین بار نزولی) و پوشای نزولی (Bearish Engulfing) اشاره کرد. 

همچنین در حالتی که بازار به یک سطح حمایتی برسد می‌توان از الگوی چکش (پین بار صعودی) یا پوشای صعودی استفاده نمود. 

 

تریگرهای شکستی

منظور از تریگر شکستی همان بریک آوت‌ها می‌باشند. حالا این شکست می‌تواند در سطوح افقی رخ دهد یا در سطوح مورب مانند خطوط روند. 

یکی از روش‌های ساده گرفتن تریگر ورود این است که منتظر رسیدن قیمت به ناحیه مدنظر شده و سپس به تایم فریم‌های پایین‌تر برویم و در آنجا منتظر شکست شدن خط روند جهت ورود به بازار باشیم

 

انواع تریگر

معامله گران برای ورود به بازار و خروج از آن می توانند از تریگرهای مختلفی جهت تحلیل استفاده کنند. از جمله این تریگرها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

کندلی

در این جا معامله گر برای ورود به بازار از الگوهای شمعی استفاده می کند. یعنی زمانی که قیمت به سطح مقاومتی برسد، احتمال دارد که آن سطح مانع ادامه ی حرکت صعودی شود.

پس تریدر باید منتظر باشد تا یک الگوی شمع نزولی در همان قسمت تشکیل شود. الگوی شمع نزولی مانند پین بار یا اینگولفینگ نزولی و یا شوتینگ استار و … می تواند باشد.

 

العکس اگر قیمت به سطح حمایتی برسد امکان دارد روند صعودی شود. پس معامله کننده باید منتظر بماند تا یک پین بار یا اینگولفینگ صعودی شکل بگیرد بعد وارد معامله شود.

شکستی

مراد از نقطه های تریگر شکستی، همان بریک اوت ها هستند که در سطح های افقی و مورب همچون خط های روند هم شکل می گیرند.

مدل شکستی، یعنی بعد از این که قیمت به محل مورد نظر تریدر رسید آن لحظه او باید صبر کند تا خطوط روندی که ترسیم شده، شکسته شود. پس از آن او می تواند وارد بازار شود.

البته ممکن است شکست معکوس هم روی دهد. آن زمانی است که قیمت به یک نقطه ی مقاومتی برسد. سپس به دنبال مقاومت فروشندگان یک رنج قیمتی تشکیل می شود.

این رنج های قیمتی زمانی که منجر به شکست شوند، شکست معکوس را به وجود می آورند. اگر شکست مقاومتی روی دهد زمان خرید سهم یا نگه داشتن آن است.

بالعکس اگر شکست حمایتی رخ دهد زمان فروختن سهم و خارج شدن از بازار است.


موضوعات مرتبط: سرمایه گذاری , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


راهنمای سفر به تور سوئیس نوروز 1402 در آژانس گردشگری رز آبی
یک شنبه 2 مرداد 1401 ساعت 20:57 | بازدید : 44 | نویسنده : علی | ( نظرات )

تور سوئیس نوروز 1402 در سفر هیا رز آبی

 

 

تور سوئیس نوروز 1402

سوئیس با تنها ۸٫۵ میلیون نفر جمعیت، یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان در اروپای غربی است. این کشور که یکی از بالاترین سطوح کیفیت زندگی در سراسر جهان را دارد از سال ۱۸۱۵ وارد هیچ جنگی نشده است. شکلات‌های مشهور سوئیس، شهر دوهزارساله زوریخ، دریاچه ژنو، دامنه‌های بی‌نظیر آلپ و پارک ملی سوئیس، همه و همه باعث می‌شوند که این کشور، تبدیل به یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری در اروپا و رویای هر گردشگری شود.

سوئیس علی‌رغم مساحت کوچکش، دارای اقلیمی بسیار متنوع است که به مناطق آن بستگی دارد. به طور مثال، منطقه تیچینو در جنوب کشور، دارای آب‌و‌هوای مدیترانه‌ای است، در حالی که دیگر شهرها با توجه به ارتفاعشان از سطح دریا، دارای اقلیم قاره‌ای هستند. افت دما در مناطق کوهستانی و ارتفاعات بالاتر از ۳۰۰۰ متر، بسیار سریع رخ می‌دهد و برف‌ها هیچ وقت آب نمی‌شوند. شما در تمام مواقع سال می‌توانید از سفر به سوئیس لذت ببرید؛ برای اسکی در کوه‌های آلپ در ماه‌های نوامبر تا آوریل (۱۰ آبان تا ۱۰ اردیبهشت) و برای کوهنوردی در فصل تابستان به این کشور سفر کنید. بهترین زمان سفر به ژنو و دریاچه آن، فصل بهار و یهترین زمان بازدید از قلعه‌های منطقه برنیز اوبرلند، فصل پاییز است.

یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد سوئیس، تنوع فرهنگی آن است. چهار زبان آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش در این کشور به رسمیت شناخته می‌شود. ژنو و موقعیت استراتژیک آن، با لذت بی‌نظیر قدم‌زدن در کنار دریاچه و بازدید از شهر قدیمی و بناهای تاریخی چون کلیسای سنت ‌پیتر یا برج ساعت همراه است. اگر کمی به سمت شمال بروید، شهر جادویی لوسرن شما را متحیر خواهد کرد. دهکده‌های کوهستانی با چمنزارهای سرسبز و گاوهای فربه، مناظری آرامش‌بخش و چشم‌اندازهایی ایده‌آل برای گشت‌و‌گذار هستند.

برای کوهنوردان و اسکی‌سواران سفر به زرمات پیشنهاد می‌شود. جایی که به کوه کروین و قله‌های اطرافش دستری داشته و می‌توانند به ورزش مورد علاقه‌شان را بپردازند. ازکونا در جنوب رشته کوه آلپ، با عطر و رایحه ایتالیا، میزبان گالری‌های هنری و دریاچه ماجیوره است و ساحل آن به شما حس کنار دریا بودن را می‌دهد.

اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به‌دنبال تور ارزان سوئیس می‌گردید و می‌خواهید با ارزان‌ترین قیمت و بهترین کیفیت، سفرتان را برنامه‌ریزی کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم از کجارو کمک بگیرید که تورهای مختلف آژانس‌های همکار را در اختیارتان قرار داده است. به این ترتیب با مقایسه‌ی قیمت تور سوئیس نوروز 1402  می‌توانید بهترین تور سوئیس را انتخاب کنید.

 

گردشگری در سوئیس
تور سوئیس بدون شک و قطعا یکی از به یاد‌ماندنی‌ترین و شیرین ترین تجربیات زندگی شما در طول عمرتان و در سفر خواهد بود. سوئیس که به خاطر زیبایی‌ها و جذابیت های نفس‌گیر و بی نظیر، و محیط آرامش بخشش در جهان شهرت دارد به داشتن چشم‌انداز‌های زیبا و کم نظیرهمانند کوه‌های سر‌به‌ فلک کشیده و دریاچه‌ها و رودخانه‌های فوق‌العاده می‌بالد. اما این تمام آن چیزی نیست که در تور سوئیس انتظار شما را می‌کشد. گردشگران و توریست های زیادی از سراسر این کره‌ی خاکی برای دیدن زیبایی‌های طبیعی و سایر جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر و تکرار نشدنی سوئیس  این کشور زیبا و محبوب سفر می‌کنند. برخی از جاذبه های دیدنی سوئیس عبارتند از: کوه پیلاتوس، فواره ژنو، شهر گریندلوالد، آبشار راین، پل چپل، قلعه چیلون و ... .

موقعیت جغرافیایی سوئیس
سوئیس کشور کوهستانی کوچکی است در اروپای مرکزی. این کشور محصور در خشکی تقریباً به اندازة نیوجرسی است و میان فرانسه و ایتالیا قرار گرفته. و با اتریش، آلمان و لیختن‌اشتاین نیز هم‌مرز است. اکثر جمعیت آن در فلاتی زندگی می‌کنند که از جنوب به ارتفاعات آلپ و از شمال به کوه‌های ژورا ختم می‌شود. ناحیة کوهستانی جنوب جمعیت پراکنده‌ای دارد.

سوئیس یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است. این کشور بابت ساعت‌هایش خیلی معروف است. سوئیس زبان رسمی واحدی ندارد و مردم به یکی از چند زبان آلمانی، فرانسوی و ایتالیاییِ حرف می‌زنند.

 

طبیعت سوئیس
کوه‌های آلپ سوئیس مرتفع‌اند و پوشیده از برف و اکثرشان بلندتر از 4000 مترند. مشهورترین قله ماترهورن است به بلندی 4478 متر، ولی بلندترین قله دوفورش‌پتیسِ 4634 متری است. یخرودهای آلپ سوئیس در 40 سال گذشته مقدار زیادی از پوشش برف خود را از دست داده‌اند که این می‌تواند با تغییرات آب‌وهوای جهان مرتبط باشد. ذوب شدن سریع یخرودها می‌تواند در روستاهای پایین‌دست سیل به راه بیندازد.
اکثر حیوانات سوئیس در کوهستان‌ها زندگی می‌کنند. آیبکس، گونه‌ای از بز کوهی، را در اوایل دهة 1800 تا آستانة انقراض شکار کردند. از آن به بعد دوباره به این گونه توجه شده و اکنون بیش از 15000 رأس آیبکس در آلپ سوئیس زندگی می‌کنند. راهپیمایان ممکن است با شاموآ، گونة دیگری از بزسانان، و مارموت هم مواجه شوند. جنگل‌های سوئیس سکونتگاه گوزن، خرگوش، روباه، گورکن، سنجاب و گونه‌های پرندگان پرشماری نیز هستند. 

سوئیس در سال 1291 به صورت اتحادیه‌ای از سه کشور شکل گرفت و در سال 1815 کشور مستقلی شد. قانون اساسی آن، که در سال 1848 تصویب شد، اجازه نمی‌دهد که نیروهای نظامی‌اش برای جنگ‌های خارجی فرستاده شوند. این کشور در درگیری‌های اطراف جهان، از جمله در هر دو جنگ جهانی، بی‌طرف بوده است. سوئیس تا سال 2002 عضو سازمان ملل متحد نبود، و عضو اتحادیة اروپا هم نیست.

بهترین زمان سفر به سوئیس
سوییس مقصدی برای تمام سال است و شما باید سفرتان را بر اساس انواع فعالیت‌هایی که می‌خواهید ازشان لذت ببرید برنامه‌ریزی کنید.
ژوئن تا سپتامبر (تابستان) با کلّی درخشش آفتاب و باران اندک مواجه می‌شوید که آن را به زمان عالی پیاده‌روی در کوهستان‌ها و گشت زدن در شهرهای بزرگتر تبدیل می‌کند.
از نوامبر تا مارس (زمستان) هوای سوئیس سرد است با برف فراوان، که برای آنهایی که می‌خواهند در ورزش‌های زمستانی مثل اسکی کردن شرکت کنند ایدئال است. این موقع برای بازدید کردن از برخی روستاهای کوچکتر در حاشیة آلپ به دلیل حال و هوای شاد و مناظر تماشایی‌شان نیز وقت خوبی است


موضوعات مرتبط: سفر , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


در تحلیل تکنیکال خط روند چیست ؟
جمعه 31 تير 1401 ساعت 7:16 | بازدید : 58 | نویسنده : علی | ( نظرات )

خط روند چیست؟ و کاربرد آن در تحلیل تکنیکال 

 

 

خط روند از مهمترین و رایج ترین موضوعات تحلیل تکنیکال می باشد. اگر به درستی رسم شود، می تواند به اندازه هر روش دیگری دقیق و کارا باشد. متاسفانه بیشتر معامله گران فارکس خط روند را به درستی رسم نمی کنند و یا سعی دارند خط را متناسب با بازار قرار دهند. روند صعودی و روند نزولی از متداول ترین تکنیک های کاربردی مابین معامله گران است. زیرا آنها اطمینان دارند، شرایط اساسی بازار تاثیر مستقیمی در پوزیشن معامله گران دارد.

خطوط روند به آسانی قابل تشخیص میباشد و معامله گر ها آن ها را روی چارت ترسیم می کنند تا یک سری از قیمت ها را به هم وصل کنند. نتیجه بدست آمده از ترسیم خطوط روند، ایده خوبی از جهت بازار و تغییرات قیمت در اختیار معامله گران قرار می دهد. در این مقاله نحوه کار کردن با این ابزار  و را فرا خواهید گرفت با مفهوم خط روند چیست آشنا خواهید شد . . طولی نخواهد کشید تا با ترسیم درست خط روند، شانس موفقیت خود را در بازار بورس افزایش دهید.

خط روند در تحلیل تکنیکال چیست؟

 

خط روند و تشخیص جهت آن یکی از اساسی ترین عوامل موفقیت در استراتژی معاملاتی است. زیرا به شما کمک می کند تا معامله هایتان در جهت درست انجام شود. خطوط روند نزولی نشان دهنده تمایل بیشتر معامله گران بازار به فروش است. چنانکه در شکل بالا می بینید.

وقتی یک روند نزولی بلند مدت آغاز می شود، باید نسبت به خرید سهام و ارز دست نگه دارید. زیرا امکان افزایش قیمت ها کمی دور از ذهن است. در مقابل روند صعودی سیگنالی برای افزایش تقاضا در برابر عرضه است. زیرا بازار محتملا نشان می دهد قیمت ها به سمت بالا رشد خواهند کرد.

خطوط روند بر اساس تایم فریم و شیب خط، تغییر می کنند. برای مثال، در برخی از سهام یا جفت ارزها می توانیم شاهد خطوط روند صعودی یا نزولی برای ماه ها، روزها و حتی در عرض چند دقیقه باشیم. در حالی که برخی جفت ارزها شاید مدت ها در محدوده رنج (range-bound) قرار داشته باشند و در یک روند جانبی معامله شوند. در روند جانبی یا محدوده رنج، قیمت در یک خط افقی نوسان می کنند و تقریبا فشار عرضه و تقاضا نزدیک به هم هستند.

حمایت و مقاومت در خطوط روند

 

 

خط روند یک ابزار ساده برای تشخیص جهت حرکت قیمت های بازار است. مهمتر از آن، توسط معامله گر ها برای تشخیص سطح های حمایت و مقاومت استفاده می شود. در واقع خطوط روند نشان دهنده بالاترین و پایین ترین حد نوسان قیمت ها هستند. این اطلاعات برای سرمایه گذاران در جستجوی استراتژی معاملاتی جهت ورود به معامله و حتی کنترل ریسک از طریق شناسایی نقاط حد ضرر کارساز خواهند بود.

معامله گران تحلیل تکنیکال وقتی قیمت ها به خط روند نزدیک می شوند، دقت زیادی دارند چون این نقاط در تعیین جهت کوتاه مدت قیمت ها نقش عمده ای دارند. وقتی قیمت ها به نقاط حمایتی و مقاومتی نزدیک می شوند، دو سناریو ممکن است اتفاق بیفتد:

 1. قیمت ها روند را شکسته و در جهت روند قبلی بازار به حرکت خود ادامه می دهند.
 2. یا هم قیمت ها از محدوده روند خارج شده و باعث معکوس شدن یا ضعیف شدن جهت روند قبلی شوند.

نحوه ترسیم خط روند در چارت معاملاتی

 

 

چنانکه قبلا اشاره کردیم، خط روند با وصل کردن یک سری از نقاط، کمک می کند تا معامله گر روند بازار و جهت حرکت قیمت ها را تشخیص دهد. سوالی برای معامله گران پیش می آید:

کدام قیمت ها در ترسیم خطوط روند باید به کار روند؟

اکثریت شما از نقاط آغازی، پایانی، بالاترین و پایین ترین قیمت ها اطلاع دارید. اما کدام یک از این نقاط در ترسیم خطوط روند باید مورد استفاده قرار گیرد؟ هیچ پاسخ مشخصی برای این سوال وجود ندارد.

سیگنال های تکنیکالی از طریق پترن ها و اندیکاتور های مختلفی صادر می شوند و خطوط روند هم از این قاعده مستثنی نیستند. بستگی به تصمیم معامله گر دارد تا از کدام نقاط در ترسیم خط روند استفاده کند و هیچ وقت دو تریدر از یک روش ترسیم مشابه تبعیت نمی کنند.

برخی از معامله گر ها تنها نقاط پایانی قیمت ها را در نظر میگیرند در حالی که برخی دیگر مجموعه از نقاط آغاز، پایانی و بالاترین حد قیمت، برای ترسیم خطوط روند استفاده می کنند. صرف نظر از اتصال قیمت ها، هرچه قیمت های زیادی در تماس با خطوط روند باشند، اعتبار خطوط روند و قدرت آن هم بالاتر است.

 

ترسیم خط روند صعودی یا نزولی

 

 

به طور کلی خط روند صعودی با به هم وصل کردن نقاط حمایت ایجاد می شود. خطوط روند صعودی اساسا زیر قیمت ها کشیده می شوند و تعدادی نقاط را به هم وصل می کند. در حالت برعکس خطوط روند نزولی با وصل کردن تعدادی نقاط مقاومت به وجود می آیند. باید توجه داشته باشیم از هر دو روند در یک نمودار واحد می توان استفاده کرد. هرچند این روش به عنوان کانال شناخته می شود و فراتر از محدوده این مقاله است.

 

برای نشان دادن مفهوم ترسیم یک روند صعودی، تصمیم داریم معاملات تجاری یک شرکت را مابین ماه های اوت ۲۰۰۴ تا دسامبر ۲۰۰۵ بررسی کنیم. چنانکه در تصویر بالا میبینید، خط سیاه نقاط پایینی قیمت ها را به هم وصل می کند. هر وقت یک خط روند ایجاد شد، معامله گرها انتظار دارند تا وقتی قیمت ها در محدوده نقاط حمایتی جدید ایجاد می شوند، روند به حرکت قبلی خود ادامه خواهد داد.

به مرور زمان با تصویر زیر برخورد خواهیم کرد. قیمت ها در سال ۲۰۰۵ دوباره با نقاط حمایتی روند تماس پیدا کرده اند. این خیلی مهم است، زیرا هر چه بیشتر قیمت ها با خطوط روند در تماس باشد، تاثیر و اعتبار آن خط نیز بیشتر خواهد بود. در این حالت، معامله گر ها دنبال نقاط ورود می گردند و هرچه پوزیشن ورود به معامله نزدیک خطوط روند باشد بهتر خواهد بود.

 

ورود به معامله از طریق خط روند

هر وقت یک معامله گر در نزدیکی خط روند اقدام به خرید می کند، پوزیشن معاملاتی خود را باز نگه می دارد تا زمانی که قیمت ها به پایین نقاط حمایتی روند نزول کنند. بیشتر معامله گرها تا وقتی که جهت روند رو به بالاست، دستور استاپ لاس خود را به موقعیت های بالاتر انتقال می دهند. با استفاده از این روش یعنی تغییر دادن مکان استاپ لاس، یک معامله گر می تواند به زودی از معامله خارج نشود و آخرین حد سود را به دست آورد.

پایین نگه داشتن حد ضرر یا استاپ لاس زیر خط روند یک روش استراتژیک است. زیرا قیمت ها فضای کافی برای نوسان خواهند داشت و احتمال برخورد قیمت ها با حد ضرر کمتر خواهد بود. در روند صعودی شکل زیر، کاربرد استراتژی ذکر شده یعنی تغییر حد ضرر به نقاط بالاتر می تواند سود قابل توجهی را نصیب معامله گر ها کند.

 

خط روند چیست


موضوعات مرتبط: سرمایه گذاری , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


معرفی ظرف دستشویی گربه ارزان در دیجی پت
پنج شنبه 30 تير 1401 ساعت 22:12 | بازدید : 58 | نویسنده : علی | ( نظرات )

ظرف دستشویی گربه ارزان در پت شاپ دیجی پت

ظرف دستشویی گربه ارزان

 

 

گربه‌ها حیوانات فوق‌العاده وسواسی و تمیزی هستند. آن‌ها از استفاده از هرچیز غیرتمیزی امتناع می‌کنند. با به یاد داشتن این نکته می‌توانیم دلیل بسیاری از رفتارهای ناخوشایند گربه‌مان را بفهمیم. عادت دیرینه گربه‌ها، دستشویی کردن در خاک است؛ پس بیشتر این امتناع کردن‌های گربه در استفاده از توالتی که برایش در نظر گرفته‌ایم اتفاق می‌افتد. در اکثر مواقع تنها با تمیز کردن ظرف دستشویی گربه، مشکل حل می‌شود. در هر صورت، توالت گربه هر هفته و خاک گربه هر روز باید تمیز و تعویض شوند. لازم است قبل از این مورد، در خرید ظرف و خاک دستشویی مناسب برای گربه دقت کافی را داشته باشیم.

فروش و خرید اینترنتی توالت و خاک دستشویی گربه

در خصوص دستشویی گربه در ابتدا باید یک جای دستشویی مناسب را در خانه‌مان انتخاب کنیم. جای دستشویی گربه باید جایی به دور از محل آب و غذا خوردنش باشد؛ همچنین باید جای آرام و دور از رفت و آمد زیاد افراد خانواده نیز باشد. سپس یک ظرف یا جعبه توالت مناسب انتخاب می‌کنیم. در خرید جعبه خاک گربه باید با توجه به روحیه گربه‌مان یک نوع سرپوشیده یا یک نوع روباز که شبیه به لگن است را برایش تهیه کنیم.

حالا نوبت به خرید خاک گربه مناسب می‌رسد؛ برای این مورد باید به یک مرکز فروش خاک بستر گربه مراجعه کنیم و در بین انواع خاک موجود برای بستر گربه‌ها، خاکی را انتخاب کنیم که گربه‌مان بپسندد و بدون اذیت کردن در آن دستشویی‌ کند. خاک‌های بستر گربه دارای چند نوع هستند که بعضی از آن‌ها معطر هستند و اجازه نمی‌دهند هیچ بوی بدی در فضای خانه بپیچد. اما متاسفانه گربه‌ها به خاک‌ معطر علاقه چندانی نشان نمی‌دهند. اگر می‌خواهید این نوع خاک را برایش انتخاب کنید باید سختی آموزش دادنش را به جان بخرید.

خرید و فروش آنلاین توالت و ظرف دستشویی گربه

ظرف دستشویی گربه دارای دو نوع مسقف و روباز است که در هنگام خرید دستشویی گربه باید به آن توجه کنید. خرید توالت گربه مسقف برای گربه‌هایی مناسب است که دوست ندارند کسی در هنگام دستشویی کردن آن‌ها را ببیند. علاوه بر این، مزیت استفاده از این نوع ظرف‌ها برای والدین این است که ظروف سرپوشیده از پخش شدن بوی بد ادرار و مدفوع گربه در محیط جلوگیری می‌کنند. البته در مورد بچه گربه‌ها نمی‌توان از باکس توالت استفاده کرد؛ در عوض باید از سینی یا ظرفی استفاده کرد که دیواره کوتاهی داشته باشد تا بچه گربه به راحتی بتواند وارد آن شود. برای تهیه جعبه توالت برای گربه‌ها حتما به مراکز فروش ظرف دستشویی گربه مراجعه کنید و با توجه به روحیه و سایز گربه‌تان، بهترین نوع را برایش تهیه کنید.

قیمت توالت و ظرف دستشویی گربه ارزان

در خصوص قیمت ظرف دستشویی گربه باید به این نکته اشاره کنیم که ظرف دستشویی فقط یک‌ بار خریداری می‌شود و تا مدت‌ها می‌توان از آن استفاده کرد؛ پس لازم نیست تا روی قیمت آن زیاد حساس باشید. اما در خصوص قیمت خاک گربه باید حساس باشید؛ زیرا خاک گربه بیشترین مصرف و هزینه را برای گربه‌تان دارد. خاک بستر گربه هر روز باید تعویض شود. پس باید بتوان یک نوع پسندیده شده توسط گربه‌مان را به قیمت مناسب و ارزان خریداری کنیم. نیازی به نگرانی نیست. شما می‌توانید انواع خاک ایرانی و خارجی  و ظرف دستشویی گربه ارزان را در دیجی پت با قیمت مناسب و ارزان خریداری نمایید. دیجی پت فروشگاه آنلاین فروش تمام مایحتاج حیوانات خانگی است و شما همیشه می‌توانید روی قیمت‌های مناسبش حساب کنید.

این وسایل مناسب گربه‌هایی مانند: گربه پرشین، ایرانی، خیابانی، هیمالین، ملوس، وحشی، اسکاتیش، سیاه، بیرمن، رگدال، سیامی، مو کوتاه، مین کوون و… است و به راحتی از تمامی شهرهایی ایران مانند تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، رشت، تبریز و… قابل سفارش است.


موضوعات مرتبط: حیوانات خانگی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


راهنمیا خرید اینترنتی غذای خشک گربه مفید در دیجی پت
پنج شنبه 30 تير 1401 ساعت 1:7 | بازدید : 55 | نویسنده : علی | ( نظرات )

 

 

راهنما خرید اینترنتی غذای خشک گربه مفید

 

خرید اینترنتی غذای خشک گربه مفید

 

 

گربه‌ها حیوانات بسیار شیرین و بازیگوشی هستند ک بسیاری از افراد دوست دارند آن‌ها را به سرپرستی بگیرند. اگر شما نیز برای سرپرستی گربه اقدام کرده‌اید، بهتر است اطلاعات کافی درباره تغذیه آن‌ها داشته باشید. غذای گربه باید بتواند تمام مواد مغذی و موردنیاز او را فراهم کند. یکی از انواع غذا که می‌توانید برای گربه خود تهیه کنید، غذای خشک گربه است. استفاده از این غذای مقوی و مغذی، مزایای زیادی را به دنبال دارد، به همین خاطر بسیاری از افراد از این دسته غذاها برای گربه خود استفاده می‌کنند.

غذای خشک گربه چیست؟

اگر بخواهیم تعریفی را برای غذای خشک گربه ارائه بدهیم، می‌توانیم بگوییم غذایی است که بعد از پخته شدن تحت فرآیند اکستروژن یا همان فشار گرم قرار گرفته و به‌طور کامل خشک می‌شود. این غذا رطوبت بسیار کمی داشته و اغلب به شکل بیسکوییت‌های کوچک برای مصرف روزانه گربه‌ها ساخته می‌شود.

مزیت‌های غذای خشک گربه

-غذای خشک گربه از مواد اولیه مختلفی تهیه می‌شود و به همین دلیل تنوع بسیار بالایی در طعم و مزه دارد و شما می‌توانید با توجه به ذائقه گربه خود، برای او غذای خشک تهیه کنید.

-همه ترکیبات غذای خشک گربه، متشکل از مواد غذایی مغذی و موردنیاز این حیوان هستند که بسیار برای او مفید خواهد بود. 

-از دیگر ویژگی‌های غذای خشک گربه، می‌توانیم به ماندگاری بسیار بالای آن اشاره کنیم.

-این غذاها حالت تردی دارند و جویدن آن‌ها برای سلامت دندان‌های گربه بسیار مفید خواهد بود.

-میزان کالری غذای خشک گربه کاملا به اندازه بوده و برای انواع نژادهای گربه مانند گربه پرشین و ... قابل استفاده است.

-مصرف غذای خشک برای گربه‌ها باعث می‌شود که حجم مدفوع و همچنین بوی آن‌ها کمتر شود.

-از طرف دیگر هنگام استفاده این غذا به هیچ عنوان محیط خانه کثیف نخواهد شد. حتی اگر غذا به‌صورت کامل بر روی زمین بریزد، باز هم نیاز چندانی به تمیز کردن نخواهد داشت.

خرید اینترنتی غذای خشک گربه مفید به چه افرادی توصیه می‌شود؟

 خرید اینترنتی غذای خشک گربه مفید برای افراد شاغلی که از گربه سرپرستی می‌کنند بسیار مناسب است. در اغلب مواقع این افراد فرصتی برای تهیه غذای گربه نخواهند داشت، پس می‌توانند از غذای خشک گربه با قیمتی بسیار مناسب و ارزان، برای گربه خود استفاده کنند. در صورت تمایل می‌توانید به صورت فله، اقدام به خرید غذای خشک گربه خیابانی کنید و در روزهای سرد زمستان که اغلب این گربه‌ها گرسنه می‌مانند، به آن‌ها بدهید.

برندهای تولیدکننده غذای خشک گربه

امروزه برندهای مختلفی اقدام به تهیه انواع مدل‌های مختلف غذای خشک گربه کرده‌اند. در میان این کمپانی‌ها، برندهای مختلف ایرانی نیز به چشم می‌خورد که بهترین غذای خشک گربه ایرانی را تولید کرده و به بازار فرستاده‌اند.

این برندها غذاهای خشک را با طعم و عصاره‌های مختلف، دقیقا مطابق با ذائقه گربه‌ها می‌سازند و در ترکیبات آن‌ها انواع چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و سایر مواد غذایی مورد نیاز گربه‌ها را قرار داده‌اند. در این قسمت برخی از برندهای مطرح تولیدکننده غذای خشک گربه را به شما معرفی می‌کنیم تا در صورت نیاز و تمایل بتوانید از آن‌ها خرید کنید.

رفلکس، مفید، اپتیما، امپریال، بوناسیبو، فیدار، پروپلن، جوسرا، جانگل، رویال کنین، هپی کت، سلبن، سانابل، فیدار، فلیسیا، کوشیدا، دکتر جان، میچو، فلاتازور، نوتری، ورسلاگا، ویسکاس، هیلز، وینستون، میتو، مونلو، لوکا، گودی

این فهرست در واقع بهترین و مطرح‌ترین تولیدکنندگان غذای گربه است که شما می‌توانید با خیال راحت از محصولات آن‌ها برای تغذیه گربه خود خریداری کنید.

 

غذای مفید برای گربه بالغ پرشین یک خوراک خشک است که دانه بندی مناسب برای سنین بالای 1 سال دارد. این محصول به دفع گلوله مویی کمک می کند.

گربه پرشـین یکی از زیباترین و محبوب ترین نژادهای گربه است که طرفداران بیشماری دارد. گربه های این نژاد، ویژگی های خاص و منحصر به فردی دارند و برای نگهداری از آن ها، باید از غذایی مخصوص استفاده کنید. شرکت مفید یک غذای عالی و با کیفیت برای این حیوانات تولید می کند که توسط متخصصان و کاملا منطبق با نیاز این پرشـین ها، فرمول سازی شده است. سایر غذاهای خشک گربـه برای خرید در وب سایت پت زیپ موجود است.

ویژگی های غذای گربه پرشین مفید :

این غذا برای گربه های پرشین بالغ استفاده می شود و طعم و بوی دلپذیر آن، سبب می شود حتی گربه های بد غذا نیز به غذا خوردن ترغیب شوند. این محصول با انواع ویتامین ها و اسیدهای چرب ضروری مورد نیاز بدن این حیوانات غنی شده است و فرمولاسیونی بی نظیر دارد. در ساخت آن از انواع پروبیوتیک ها و آنتی اکسیدان ها استفاده شده است که سیستم ایمنی را تقویت می کند.

غذای گربه پرشین مفید میزان فیبر بالایی دارد که دفع گلوله های مویی را بسیار آسان می کند. فرمولاسیون آن به گونه ای در نظر گرفته شده است که هضم و جذب بالایی داشته و افزایش سلامتی دستگاه گوارشی را به همراه دارد. در تولید آن از پروتئین حیوانی حلال استفاده شده است که به تقویت و قوای جسمی حیوان کمک شایانی می کند. دانه بندی این غذا به گونه ای است که کاملا با فک و شکل دهان گربه های پرشین همخوانی دارد و به راحتی توسط آن ها برداشته می شود.

ترکیبات محصول :

در ساخت این غذا از محصولات کشتارگاهی طیور، چغندر خشک شده، روغن های گیاهی، سبوس برنج، طعم دهنده های طبیعی، روغن ماهی، ریبوفلاوین، کولین کلرین، نیاسین، عصاره چای سبز، آهن، مس، روی، منگنز، ال کارنیتین، آنتی اکسیدان ها، تورین، متیونین و … استفاده شده است.

 

غذای گربه بالغ مفید مدل ADULT یک غذای مفید برای گربه شما می باشد.گربه ها به عنوان حیواناتی گوشتخوار نیاز به جیره ای بر پایه پروتئین حیوانی دارند و همچنین مکانیسم بدن این حیوانات به گونه ای است که قادر به استفاده از مسیرهای متابولیکی مانند سایر گونه ها نبوده و نیاز به تغذیه ای دارند که منحصر به این گونه ها باشد. خوراک مفید بر پایه به روزترین تحقیقات جهان و گذراندن آزمایشات عملی به گونه ای طراحی شده است.که تمام این نیاز هارا تامین می کند. این خوراک با در نظر گرفتن فیزیولوژی گربه ها و با توجه به استفاده از مواد اولیه با کیفیت بالا در جهت حفظ سلامتی و نگهداشتن آنها در وزنی متعادل موفق عمل می کند.تیم MOFEED محصولات خود را در زمینه حیوانات خانگی خوراک های تخصصی سگ و گربه با رعایت بهترین جیره بر اساس قیمت در بازار ایران را عرضه کرده است . درتیم MOFEED دامپزشکان و متخصصان تلاش می کنند جز به وجدان کاری و سلامت حیوانات و پرندگان فکر نکنند و آرزومندیم که این محصولات را با بالاترین کیفیت به تمام جهان عرضه کنیم.غذاهای مفید ؛ غذایی کامل بوده و مکمل های ویتامینه و معدنی آن با مجوز در کارخانه تهیه شده و اولین خوراک داخل کشور دارای مخمر هیدرولیز شده تجاری میباشد. هیج افزودنی تحریکی اشتها یا گول زننده حیوان اضافه نشده و به حقوق حیوانات احترام گذاشته شده است. تمامی تولیدات بدون مواد نگهدارنده است و هیچ آنتی بیوتیکی چه شیمیایی و چه طبیعی در این خوراک وجود ندارد. نگهداری غذا را با کاهش رطوبت به زیر 7درصد کنترل می شود. بسته بندی خوراک به گونه ای طراحی شده است تا نور از آن عبور نکند و چربی ها و مواد مغذی آن اکسید نشوند .این یک تولید ملی بسیار با کیفیت است.


موضوعات مرتبط: حیوانات خانگی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


تفاوت بورس و فرابورس چیست؟
چهار شنبه 29 تير 1401 ساعت 17:6 | بازدید : 40 | نویسنده : علی | ( نظرات )

تفاوت بازار بورس و فرابورس

فرق  و تفاوت بازار بورس و فرابورس در چیست؟

 

 

همه ما تا حدی با بورس آشنایی داریم بخصوص این روز‌ها که مردم به سرمایه گذاری در بورس و حمایت از اقتصاد کشور روی آورند، اما با این وجود بسیاری از ما نمی‌دانیم که تفاوت بورس و فرابورس چیست؟

همه ما تا حدی با بورس آشنایی داریم بخصوص این روز‌ها که مردم به سرمایه گذاری در بورس و حمایت از اقتصاد کشور روی آورده اند، اما با این وجود بسیاری از ما نمی‌دانیم که تفاوت بورس و فرابورس چیست؟

در سال‌های اخیر و با توجه به وضعیت اقتصادی کشور یکی از بهترین روش‌های کسب سود سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار است. اما در کنار بازار بورس، بازار دیگری با شرایط متفاوت‌تر به نام فرابورس وجود دارد.

بطور خلاصه شرکت‌هایی که شرایط پذیرش در بورس اوراق بهادار را ندارند در این بازار به معامله سهام می‌پردازند که از نظر عمل فرق چندانی ندارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرق بورس و فرابورس این مقاله رو مطالعه کنید.

فرق بین بورس و فرابورس در چیست؟

برای درک بهتر تفاوت بازار بورس و فرابورس  ابتدا بهتر است که این دو موضوع را بصورت جداگانه تعرف نماییم.

بورس چیست؟

در علم اقتصاد، بورس به بازاری گفته می‌شود که قیمت‌گذاری و خرید و فروش کالا و اوراق بهادار در آن انجام می‌شود و در یک طبقه‌بندی کلی شامل بورس کالا و اوراق بهادار است.

فرابورس چیست؟

و، اما بازار فرابورس، داد و ستد خارج از بورس یا به اصطلاح فرابورس (OTC) به طور مستقیم بین دو طرف بدون هیچ گونه نظارتی از جانب یک نهاد مشخص مانند بورس انجام می‌گیرد. فرابورس در مقابل داد و ستد بورسی است که در بازار‌های سازمان یافته رخ می‌دهد قرار دارد.

شرکت فرابورس ایران همچون دو بورس فعال کشور، بورس اوراق و بورس کالا، با مجوز شورای عالی بورس ایجاد شده و تحت نظارت سازمان بورس اوراق بهادار قرار دارد، از مزایای فرابورس این است که ورود به بازار‌های فرابورس از شرایط و الزامات کمتری برخوردار بوده و شامل بازار‌های متنوعی می‌باشد.

تفاوت بین بورس و فرابورس

اولین تفاوت بورس و فرابورس این است که بازار فرابورس مکان فیزیکی خاصی ندارد که معامله گران مانند بورس گرد هم آیند.
از دیگر تفاوت‌های میان بورس و فرابورس این است که قوانین وضع شده در فرابورس انعطاف پذیر و معمولاً ناشی از توافق طرفین می‌باشد، ولی در بورس استاندارد‌ها و قوانین خاصی وجود دارد.
سومین تفاوت بورس و فرابورس در این است که در بازار‌های فرابورسی با توجه به اینکه شرایط معاملات با نظر طرفین تعیین می‌گردد مزایایی از قبیل کاهش ریسک و شفافیت قیمت‌ها وجود ندارد؛ و تفاوت دیگر بورس و فرابورس این است که ساعات کار فرابورس نسبت به بورس از انعطاف پذیری بیشتری برخوردار است. در فرابورس سطح فعلی امکانات الکترونیکی، انجام معاملات 24 ساعته را امکان پذیر کرده که، در مقایسه با یک بورس، مزیت عمده‌ای محسوب شده.
پنجمین فرق میان بورس و فرابورس این است که فرابورس دارای پنج بازار: اول، دوم، سوم (عرضه)، ابزار‌های نوین مالی و پایه است. ولی بورس دارای دو بازار: اول و دوم است.
یکی از تفاوت‌های بازار بورس در مقابل بازار فرابورس، شفافیت قیمت‌ها و کاهش ریسک آن می‌باشد، اما در بازار فرابورس به این علت که شرایط معاملات با نظر طرفین قرارداد تعیین می‌گردد، این مزایا به صورت کامل وجود ندارد؛ و آخرین تفاوت بین بورس و فرابورس این است که تفاوت در فرآیند پذیرش در بازار بورس و فرابورس وجود دارد.
در واقع ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه همواره نشان‌دهنده رشد شرکت و معرفی آن‌ها در سطح کشور می‌باشد. شرکت‌هایی که سهامشان در بازار‌های مالی مورد داد و ستد قرار می‌گیرد از درجه اعتبار بالاتری برخوردار هستند؛ بنابراین ورود به بازار اوراق بهادار از جمله اهداف شرکت‌ها محسوب می‌شود. اما این واقعیت که دستیابی سریع و آسان به بازار اوراق بهادار برای تعداد عمده‌ای از شرکت‌های سهامی فعال در کشور میسر نبوده و این شرکت‌ها از مزایای بازار سرمایه محروم بوده‌اند قبل از ایجاد فرابورس مشهود بوده است.

در نتیجه فرابورس ایران با ساختار و جایگاه قانونی مشابه بورس، ولی با شرایط پذیرش و معامله ساده‌تر ایجاد گردید تا حوزه شمول بازار سرمایه کشور را گسترش دهد.

مهم‌ترین وظیفه فرابورس ایران، ساماندهی و هدایت بخشی از بازار سرمایه می‌باشد که شرایط ورود به بورس اوراق بهادار را نداشته یا تمایل به ورود سریع‌تر به بازار را دارند.

فرق بورس و فرابورس به زبان ساده در واقع این است که رویه‌های پذیرش شرکت‌ها و تنوع شرایط پذیرش به گونه ایست که شرکت‌ها با احراز حداقل شرایط و در سریع‌ترین زمان ممکن، امکان ورود به بازار را داشته و از کلیه مزایای شرکت‌های پذیرفته شده در بازار اوراق بهادار استفاده کنند.

 

قوانین جدید بازار پایه فرابورس چیست؟

در گذشته دامنه نوسان بازار پایه برابر با ده درصد در طول روز بود که این موضوع باعث می‌شد سهامداران در طی چند روز کاری دچار ضرر و زیان بسیاری شوند. همچنین موضوع دیگری که در این بازار به چشم می‌خورد، پروژه کردن سهم‌ها بود. منظور از پروژه کردن سهم‌ها، خرید گروهی توسط چند نفری است که سرمایه زیادی دارند و هر روز دست به بالا بردن سهم می‌زنند. این موضوع می‌توانست در مدت زمانی تقریبا یک‌ساله، سهام شرکت ورشکسته را به ۱۰۰۰ درصد سود برساند.

پس از گذشت مدت زمانی، سهم به‌شدت حبابی می‌شد و سهامداران کلان، سهم را در صف خرید قرار می‌دادند و به مردم می‌فروختند که این موضوع باعث ضرر و زیان بسیار سهامداران خرد می‌شد. تمام این موضوعات باعث شد که سازمان بورس قانون بازار پایه را تغییر دهد. حال شاید برای شما سوال پیش آید که قوانین جدید بازار پایه چیست؟ که در جواب باید گفت قوانین جدید به رنگی کردن بازار پایه معروف شدند و آن‌ها را می‌توان در سه دسته بازار پایه زرد، بازار پایه قرمز و پایه نارنجی تقسیم کرد.


موضوعات مرتبط: سرمایه گذاری , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


آشنایی با دریاچه صورتی هیلیر
سه شنبه 28 تير 1401 ساعت 22:30 | بازدید : 46 | نویسنده : علی | ( نظرات )

دریاچه صورتی هیلیر

 

دریاچه صورتی هیلیر

 

دریاچه هیلیر(Hillier) نام یک دریاچه شگفت‌انگیز در لبه ساحل جنوبی استرالیای غربی است که به نظر می‌رسد بجای آب از میلک‌شیک توت‌فرنگی پر شده است .

، دریاچه هیلیر صورتی معروف استرالیا یک برکه رمزآلود است. این دریاچه در سال 1802 توسط یک جستجوگر نیروی دریایی سلطنتی انگلیس کشف شد.دریاچه هیلیر در نزدیکی ساحل جزیره "میدل"(Middle) در جنوب استرالیای غربی واقع شده است.اینکه دقیقا چه چیزی سبب می‌شود که این دریاچه صورتی باشد، هنوز مورد بحث است. اما احتمالا مربوط به میکروارگانیسم‌هایی است که در این دریاچه خانه دارند.دریاچه صورتی هیلیر امروزه یکی از ذخایر حفاظت شده طبیعی است، اما می‌توان تحت شرایط خاصی از آن بازدید کرد و بهترین روش نیز، بازدید هوایی است.

دریاچه‌های صورتی جهان، از زیباترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی هستند که سالانه توریست‌های زیادی را از سراسر جهان به سمت خود می‌کشانند. اولین سوالی که در ذهن‌مان نقش می‌بندد احتمالا این است که چرا آب دریاچه‌های صورتی جهان، مثل سایر آب‌های زمین، بازتاب رنگ آسمان نیست؟ و چرا صورتی است؟در تمام این دریاچه‌ها یک نقطه مشترک وجود دارد و آن این است که تمام دریاچه‌های صورتی جهان، دریاچه‌های آب شور هستند. مهم‌ترین دلیل طبیعت برای رنگ‌آمیزی دریاچه‌های صورتی جهان، شوری بالای آب این دریاچه‌هاست. 

 

بعید است صحبت از دریاچه‌های صورتی جهان باشد و نام دریاچه هیلیر (Hillier Lake) به میان نیاید! این دریاچه زیبا و خوشرنگ با رنگ صورتی پاستیلی جذابش، همچون نگینی در سبزی طبیعت جنگل‌های انبوه خودنمایی می‌کند. طول دریاچه هیلیر در پهن‌ترین نقاط به ۶۰۰ متر (۲۰۰۰ فوت) و عرض آن به حدود ۲۵۰ متر (۸۲۰ فوت) می‌رسد.اطراف دریاچه هیلیر با بلورهای سفید نمک احاطه شده‌، از این‌رو زمانی محل استخراج نمک بوده‌ است. باکتری‌های مثل هالوفیلیک قرمز (Red Halophilic) در این دریاچه رشد و تکثیر می‌کنند؛ این باکتری‌ها باعث صورتی‌شدن آب این دریاچه شده‌اند. دریاچه هیلیر در حاشیه جزیره میدل (Middle Island) در منطقه گلدفیلدز-اسپرانس (Goldfields-Esperance) در سواحل جنوبی استرالیای غربی قرار گرفته‌است.

دریاچه هات لاگون

در نزدیکی ساحل اقیانوس هند و در ۲ کیلومتری دهانه رودخانه هات (Hutt River) در استرالیای غربی، دومین مورد از دریاچه‌های صورتی جهان واقع شده‌است. دریاچه‌ای ۷۰ متری با نام هات لاگون (Hutt Lagoon).در این دریاچه باکتری‌ها و موجودات ریزمولکولی زندگی ‌می‌کنند، که نمک‌دوست هستند و دریاچه‌های نمک مساعدترین مکان برای رشد و تکثیر آن‌هاست. این موجودات در ساعاتی از روز که تابش آفتاب قوی‌تر است و تبخیر بیش‌تر اتفاق می‌افتد، با جذب نور خورشید، رنگدانه‌های بیش‌تری تولید می‌کنند و رنگ آب دریاچه را غلیظ‌تر می‌کنند.نتیجه روزهای ابری، که تابش مستقیم خورشید وجود ندارد تصویری رنگ‌پریده‌ از دریاچه است! در واقع می‌توان گفت، غلطت رنگ صورتی دریاچه هات لاگون به میزان شوری آب، تابش خورشید و در نتیجه فعالیت موجودات و عناصر موجود در آب وابسته ‌است.

دریاچه بومبونگا

دریاچه بومبونگا (Bumbunga) از زیباترین دریاچه‌های صورتی جهان است. این دریاچه در اواسط استرالیای جنوبی ما بین شهر لوخیل (Lochiel) و منطقه کشاورزی بومبونگا قرار گرفته ‌است. دریاچه بومبونگا از سال ۱۸۸۱ محل استخراج نمک بوده‌‌است.

دریاچه مک دانل

یکی از مسحورکننده‌ترین دریاچه‌های صورتی جهان دریاچه مک دانل (MacDonnell) است. این دریاچه به‌قدری زیبا و حیرت‌انگیز است که از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری استرالیا به‌شمار می‌رود. این دریاچه درایالت استرالیای جنوبی، در امتداد نوک غربی شبه‌جزیره ایر (Eyre Peninsula) واقع شده‌است.رنگ صورتی دریاچه مک دانل نتیجه رشد و تکثیر جلبک‌های نمک‌دوست به همین رنگ است. البته از دریاچه مک دانل با نام دریاچه صورتی ـ آبی هم یاد می‌شود. به علت تفاوت غلطت نمک در آب، در قسمتی از دریاچه که نمک آب کم است، امکان حیات جلبک‌های صورتی رنگ وجود ندارد و رنگ آب دریاچه به رنگ طبیعی آب (بی‌رنگ) است. و اما در ادامه با سایر دریاچه‌های صورتی جهان آشنا می‌شوید.

دریاچه کولورادا در بولیوی

تالاب سرخ، یا دریاچه کولارادا (Laguna Colorada) یک دریاچه نمک کم‌عمق و صورتی‌رنگ است. این دریاچه با چشم‌اندازی خیره‌کننده درلیست زیباترین دریاچه‌های صورتی جهان قرار گرفته‌است. دریاچه کولارادار در جنوب غربی کشور بولیوی در مرز شیلی واقع شده‌است. جالب است بدانید که گونه‌‌های نادر فلامینگو شامل جیمز، شیلی و آند در اطراف دریاچه کولارادا یافت می‌شوند.

دریاچه صورتی رتبا؛ سنگال

دریاچه‌ای به وسعت ۳ کیلومترکه با یک راه باریک شنی از اقیانوس اطلس جدا شده‌است. دریاچه رتبا (Lake Retba) در فاصله ۳۰ کیلومتری شهر داکار (Dakar) -پایتخت سنگال- قرار گرفته‌است. جلبک‌های صورتی و سرخ‌رنگ این دریاچه که دونالیلا سالینا (Dunaliella salina) نام‌ دارند باعث تغییر رنگ آب آن شده‌اند.به خاطر شوری بالای ۴۰٪ آب این دریاچه میزان تولید نمک آن زیاد است. اگر به بازدید دریاچه رتبا بروید، محلی‌ها را در حال استخراج نمک خواهید دید. لازم به ذکر است که باکتری‌های موجود در این دریاچه و اکثر دریاچه‌های صورتی جهان، برای بدن انسان ضرری ندارند، اما به‌علت شوری بالای آب، خوردن آب این دریاچه‌ها به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

دریاچه ناترون در تانزانیا

دریاچه ناترون (Lake Natron) در منطقه آروشا (Arusha) در تازانیا (Tanzania) واقع شده است. به علت دمای بسیار بالای هوا به این دریاچه «دریاچه سوزان» هم می‌گویند. شدت گرمای هوا در دریاچه ناترون به بیش از ۶۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. همانند دیگر مواردی که تا به‌این‌جا در لیست دریاچه‌های صورتی جهان به آنها اشاره کردیم، در دریاچه ناترون هم، میزان تبخیر آب و غلظت نمک در آن با غلظت رنگ آب دریاچه ارتباط مستقیم دارد. هرچه آب شورتر باشد باکتری‌ها و جلبک‌های صورتی رشد و تکثیر بیش‌تری خواهند داشت.گفته می‌شود مصری‌های باستان از نمک دریاچه ناترون، به‌عنوان یک ماده معدنی خشک‌کننده، برای مومیای‌کردن اجساد استفاده می‌کرده‌اند! نمک موجود در دریاچه ناترون به‌کلی آب جسد را می‌گیرد و به دلیل ضد باکتری بودن، تمام میکرو ارگانیسم‌هایی که از جسد مرده تغذیه می‌کنند را از بین می‌برد. به خاطر وجود مواد شیمیایی مثل:کربنات سدیم و جوش شیرین، حیوانات و پرندگانی که در اطراف این دریاچه می‌میرند اصطلاحا مثل مجسمه‌های سنگی می‌شوند و جسدشان به حالت عادی تجزیه نمی‌شود.

دریاچه صورتی توز؛ ترکیه

دریاچه توز (Lake Tu) یک نمای باورنکردنی دیگر از شگفتی‌های طبیعی در کشور ترکیه است. این دریاچه زیبا در فلات آناتولی و در بین استان‌های قونیه، آق‌سرای و آنکارا قرار گرفته ‌است. مساحت دریاچه توز تقریبا ۱۶۰۰ کیلومتر است. این دریاچه بسیار کم‌عمق و مملو از بلورهای تیز شکل نمک است.

دریاچه سالینا دوتورویا در اسپانیا

دریاچه سالینا دو تورویا (The Pink Lake Of Torrevieja) دریاچه‌ای صو‌رتی‌رنگ در کشور زیبای اسپانیاست. همانطور که انتظار می‌رود به علت شوری آب، گونه‌های جانوری و گیاهی درحوالی دریاچه‌های صورتی جهان بسیار کم‌ و محدود است. در واقع گونه‌های خاصی مقاومت کافی را برای زندگی در این محیط را دارند. دریاچه سالینا دوتورویا هم از این قاعده مستثنی نیست. گونه‌های گیاهی موجود در منطقه را اسطوخودوس، ارکیده‌های پیچیده، کاج و اکالیپتوس (در مناطق کم‌نمک‌تر) تشکیل می‌دهند.به دلیل وجود میکرو باکتری‌های آب شور و غلطت بالای نمک بوی نسبتا شدیدی از آب این دریاچه به مشام می‌رسد. ممکن است برای ما چندان خوشایند نباشد، اما برای میگو‌های آب‌شور، فلامینگو‌های گلگون و پرندگان مهاجر بهترین مکان برای زیستن و تولید مثل است.


موضوعات مرتبط: سفر , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


آشنایی با برس گربه در دیجی پت
دو شنبه 27 تير 1401 ساعت 23:39 | بازدید : 24 | نویسنده : علی | ( نظرات )

برس گربه

 

برس گربه

 

یکی از عللی که سگ و بخصوص گربه نیاز به پیرایش و شانه کردن دارند این است که رابطه بین شما و حیوان خانگی عمیق‌تر می‌شود. سگ ها و بخصوص گربه از اینکه توسط صاحب خود شانه شوند بسیار لذت می‌برند. شما علاوه بر مرتب کردن موی آنها می‌توانید بدن حیوان خود را بررسی کنید تا از عدم وجود خراش، زخم، مو ریختگی‌های نقطه‌ای و التهاب و … مطمئن شوید.

برس‌های دو طرفه از جمله برس‌های پرکاربرد و پر طرفدار محسوب می‌شود؛ یک سمت آن دارای برس فلزی و طرف دیگر برس نرم می باشد. دیگر نیازی به خرید دو برس جداگانه نیست و شما با خرید این برس می‌توانید از طرف فلزی برای باز کردن گره‌ها و از طرف دیگر برس برای مرتب کردن و درخشش موی حیوان استفاده کنید.

طراحی خاص این برس‌ها باعث شده است که شما به راحتی از آن استفاده کنید و  داشتن بدنه چوبی امکان سر خوردن و یا پرتاب شدن هنگام شانه زدن جلوگیری می‌کند.

برس تخلیه مو سگ و گربه cleanpet’s

این برس تخلیه مو cleanpet’s با شانه‌های فلزی و جنس دسته‌ی سیلیکونی و بسیار با کیفیت می باشد.  و همچنین جنس دانه های برس  ضد زنگ است و  بدون آسیب زدن به پوست بدن حیوان به راحتی موهای مرده آن را جدا می کند سپس شما به راحتی با فشار دادن دکمه پشت برس می توانید موهای داخل آن را خالی کنید و یک برس کاملا تمیز داشته باشید. این برسها برای سگ ها و گربه ها یی با موهای متوسط و بلند مناسب می باشد.

ویژگی های برس یک طرفه مجهز به دکمه تخلیه مو ، با کیفیت عالی ، مجهز به دکمه تخلیه مو و صفحه تخلیه مو ، نوک برس سوزن‌های نرم و صیقل داده شده ( soft )مناسب برای تمامی پوشش‌های سگ و گربه ( مو کوتاه و موبلند ) است.

 

برس گربه  و سگ با قابلیت تخلیه مو دارای دندانه‌های فلزی ضد زنگ براحتی موهای حیوانات را از آلودگی‌ها و چیزهای ناخوشایند پاک می‌کند. با این برس شوره‌ها، موهای از دست رفته، گره‌ها و… از لابلای موی حیوانات جدا شده و تمیز می‌شود.
این برس با انواع مختلف موهای حیوانات خانگی، موهای کوتاه و بلند یا ضخیم و نازک سگ ها و گربه ها سازگار می باشد. تمیز کردن برس نیز خیلی راحت است. شما با فشار دادن دکمه براحتی می توانید تمامی موهای سطح برس را تخلیه کرده و تمیز کنید.

دسته برس با سطح ضد لغزشی که دارد از خسته شدن و وارد شدن فشار به مچ دست شما هنگام شانه زدن موی حیوانات جلوگیری می کند.

برس سگ و گربه با قابلیت تخلیه مو بدون آسیب رساندن به پوست حیوان موها و آلودگی ها را به آرامی از سطح پوست پاک می‌کند.

برس زدن حیوانات نوعی ماساژ نیز محسوب می‌شود که باعث افزایش گردش خون در بدن حیوان می‌شود. همچنین به براق و نرم شدن پوشش حیوان شما کمک می‌کند.


موضوعات مرتبط: حیوانات خانگی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


آشنای با خرید قلاده سگ Digipet
دو شنبه 27 تير 1401 ساعت 1:9 | بازدید : 30 | نویسنده : علی | ( نظرات )

خرید قلاده سگ Digipet

خرید قلاده سگ Digipet

 

در بین تمام حیوانات خانگی، برای سگ‌ها بیشتر از همه از قلاده استفاده می‌شود. در واقع قلاده برای بعضی از پت‌ها مانند گربه ممکن است فقط جنبه‌ی ظاهری داشته باشد اما در مورد سگ‌ها اینطور نیست. قلاده سگ یک وسیله مهم برای تربیت و کنترل سگ‌ها است که در انواع بسیار متنوعی تولید می‌شوند. در هنگام خرید قلاده برای سگ‌تان می‌توانید با توجه به سلیقه خود، سایز گردن و روحیه سگ‌تان یکی از انواع چرمی، پارچه‌ای یا زنجیری آن را انتخاب نمایید. البته انواع دیگری از قلاده هم عرضه می‌شوند که قلاده کتفی نام دارند و بیشتر از این نوع برای سگ‌های کاملاً تربیت شده استفاده می‌شود.

فروش و خرید قلاده سگ

بعضی از والدینی که به تیپ سگ‌شان بسیار اهمیت می‌دهند، ممکن است انواع مختلفی از قلاده‌ها را تهیه کرده باشند و هربار بسته به جایی که سگ‌شان را می‌برند از یکی از آن‌ها برایش استفاده کنند. تعویض قلاده‌های گردنی  و خرید قلاده سگ Digipet برای سگ‌ها راحت است اما اگر صاحبی از قلاده کتفی برای سگ خود استفاده کند، نمی‌تواند به راحتی قلاده گردنی آن را تعویض کند. به هرحال قلاده‌های گردنی محبوب‌تر هستند و بیشتر از هر نوع دیگر آن، خریداری می‌شوند.

انواع قلاده سگ عبارت است از:

 • قلاده کتفی سگ
 • قلاده کمری سگ
 • قلاده زنجیری سگ
 • قلاده چرمی سگ
 • قلاده خاردار سگ
 • قلاده ضد پارس

توصیه می‌کنیم در هنگام خرید قلاده سگ یا هریک از وسایل سگ از مرکز فروش قلاده سگ یا هنگام سفارش از فروشگاه‌های خرید اینترنتی این محصولات، اگر مدل قلاده گردنی زنجیری را انتخاب کردید حتما یک نوع راحت پارچه‌ای یا چرمی را نیز به همراه آن تهیه کنید؛ زیرا استفاده مداوم از قلاده زنجیری، علی‌رغم جذابیت بیشتر، ممکن است برای سگ‌ها خوشایند نباشد. اما اگر شما سگی دارید که زیاد اهل بازیگوشی و شیطنت نیست و راحت کنترل می‌شود، بیخیال انواع قلاده‌های گردنی شده و از قلاده کتفی برای آن استفاده کنید.

خرید سینه بند و پوزه بند سگ

در هنگام خرید محصولات تربیتی، اسباب بازی سگ، بند قلاده سگ و همچنین خرید پوزه بند سگ و در مواقعی نیز خرید سینه بند سگ در اولویت قرار دارند. وقتی توانستیم به کمک انواع قلاده، سگ‌ها را کنترل کنیم، آن‌گاه می‌توانیم برای آموزش سایر اصول از تشویقی‌ها کمک بگیریم. سینه‌ بند سگ بیشتر به همراه قلاده کتفی عرضه می‌شود و برای والدینی که به راحتی سگ‌شان اهمیت زیادی می‌دهند، توصیه می‌شود؛ پوزه بند هم برای سگ‌هایی که استرس زیادی دارند و مدام پارس می‌کنند یا برای سگ‌هایی که گاز می‌گیرند یا آشغال می‌جوند مناسب است اما برای سگ‌های دارای مشکلات تنفسی به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. سینه بند سگ و پوزه بند سگ برای سگ‌های تربیت نشده بیشتر کاربرد دارند.

این وسایل مناسب سگ‌هایی مانند: سگ هاسکی، سگ شیتزو، ژرمن شپرد، اسکای، تریر، تریکسی، بیفار، پولیشی، پامرانین، جیبی و… است و به راحتی از تمامی شهرهایی ایران مانند: تهران، اصفهان، شیراز، مشهد، رشت، تبریز و… قابل سفارش است.

قیمت قلاده سگ ارزان

همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم، قلاده‌ ها تنوع بسیار بالایی دارند و با انواع جنس‌ها و مدل‌ها تولید می‌شوند. همین امر هنگام سفارش قلاده باعث سردرگمی والدین می‌شود. وقتی والدین موفق به پیدا کردن قلاده مورد نظر برای سگ‌شان شدند، حالا ممکن است قیمت قلاده سگ مشکل‌ساز شود و همین امر ممکن است هنگام خرید پوزه بند سگ یا سینه بند سگ که آن‌ها هم از تنوع بالایی برخوردارند، اتفاق بیفتد و قیمت آن‌ها از بودجه اختصاصی آن‌ها بیشتر شود.

برای حل این مشکل باید کمی حوصله داشت و برای پیدا کردن قلاده سگ ارزان، بیشتر در پت‌شاپ‌ها جستجو کرد. شما می‌توانید برای خرید انواع قلاده، سینه‌بند، پوزه‌بند، لباس سگ و تمام آنچه برای سگ‌تان احتیاج دارید، روی دیجی پت حساب کنید. دیجی پت تمام محصولات مورد نیاز حیوانات خانگی را با قیمت مناسب و ارزان ارائه می‌دهد.

 


موضوعات مرتبط: حیوانات خانگی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


قيمت تور اروپا نوروز ۱۴۰۲ در سفر رز آبی
یک شنبه 26 تير 1401 ساعت 21:5 | بازدید : 49 | نویسنده : علی | ( نظرات )

قيمت تور اروپا نوروز ۱۴۰۲

 

قيمت تور اروپا نوروز ۱۴۰۲

 

اروپا به عنوان قلب جهان در میان مردم دنیا شهرت یافته است و گردشگران بی شماری در جهان آرزوی سفر به اروپا و دیدن جاذبه ها و تاریخ غنی آن را در سر می پرورانند. بسیاری از ایرانیان هم خواهان سفر به اروپا هستند اما دریافت ویزا از لزومات  این سفر محسوب می گردد و همچنین نیازمند طی مسافت بسیار طولانی می باشد. بنابراین قیمت تور اروپا به نسبت از نرخ بالایی برخوردار است. اما در میان کشورهای اروپایی، مکان هایی وجود دارد که نرخ پایین تری داشته و یا با کمی تاخیر در زمان سفر و موکول کردن آن به زمستان با هزینه ی کمتری امکان سفر فراهم می باشد. زیرا در این فصل به دلیل سرمای هوا تعداد گردشگران کم است، در نتیجه نرخ هتل و پرواز کاهش می یابد. لازم به ذکر است تور اروپا لحظه آخری در صورتی میسر است که فرد دارای ویزای شینگن بوده در غیر این صورت پروسه یک ماهه جهت اخذ ویزا می بایست سپری شود. کارشناسان ما در رز آبی در زمینه اخذ ویزا اروپا تضمینی و قيمت تور اروپا نوروز ۱۴۰۲و شرایط تور اروپا شما را همراهی نموده تا با اطمینان خاطر مقدمات سفر خود را فراهم کنید.

بهترین زمان تور اروپا

بهترین زمان سفر به اروپا برای هر فردی متفاوت بوده است، در واقع متناسب با شرایط و خواسته هر فرد این زمان متغییر می باشد. اگر برای سفر بودجه محدودی دارید بهترین زمان زمستان است زیرا پروازها و هتل ها از نرخ پایین تری برخوردار می باشد. همچنین زمان مناسبی برای افراد علاقه مند به ورزش اسکی در ارتفاعات آلپ است. اما اگر هزینه اهمیت چندانی ندارد بهترین زمان سفر از اواسط آوریل تا اواخر اوت می باشد تا از آب و هوای دلچسب هم کمال لذت را ببرید.

شرایط تور اروپا زمینی

یکی از راه ها و تجربه های سفر به اروپا، سفر زمینی می باشد که علاوه بر زیبایی هایش ممکن است معایبی هم به همراه داشته باشد. اما نکته حائز اهمیت در مورد این سفر هزینه ی پایین تر آن می باشد. برای آغاز سفر در ابتدا نیاز به دریافت گواهینامه بین المللی است که این گواهینامه به چندین زبان ترجمه شده و بین 1 الی 3 سال دارای اعتبار می باشد. برای سفر به اروپا می بایست از مرز ترکیه گذر کنید.

خدمات تور اروپا

خدمات تور اروپا در آژانس هواپیمایی سبزینه شامل :

 • اخذ ویزای تضمینی اروپا
 • رزرو هتل
 • بلیط رفت و برگشت با پرواز دلخواه مسافر
 • ترانسفر فرودگاهی و بیمه مسافرتی
 • تور لیدر فارسی زبان همراه با گشت شهری

رزرو تور اروپا

تور اروپا یکی از ویژه ترین تورهای مسافرتی می باشد. این قاره ی سرسبز دارای آب و هوای بی نظیر و جاذبه های گردشگری فراوان و همچنین از محبوب ترین مقاصد برای گردشگران محسوب می شود. جهت رزرو تور اروپا کارشناسان فروش ما در سبزینه آماده پاسخگویی و راهنمایی می باشند

 

به لطف قرن‌ها تاریخ، ادبیات افسانه‌ای اروپا ، فیلم‌های فوق‌العاده محبوب اروپا و البته برق نگاه مسافران در زمان تعریف خاطراتشان از  سفر اروپا فراموش‌نشدنی، تور اروپا سال‌ها است که عاشقان سیاحت و ماجراجویی و دوستداران تاریخ اروپا ، فرهنگ و طبیعت را اسیر و پابند دلبری پایان‌ناپذیرش کرده است. اروپا کوچکترین عضو هفت قاره است و سیستم حمل و نقل عمومی دسترس‌پذیرش، در قدم به قدم این جغرافیای کوچک اروپا پخش شده است. شبکه ریلی اروپا از شهرهای بزرگ و شلوغ تا روستاهای آرام گسترده شده و مسافران کنجکاو و جستجوگر را به پاسخ‌های غافل‌گیرکننده در هر لحظه‌ای از سفرشان می‌رساند. یک بلیت چند سفره اروپا تهیه کنید، پشت پنجره قطار اروپا بنشینید و از هر سانتی‌متر از منظره پیش رویتان، از کوه‌های برف گرفته آلپ تا دشت‌های سرسبز اسلوونی، قبل از رسیدن به سواحل طلایی مونته نگرو لذت ببرید. حتی یک بازدید کوتاه از اروپا، مسافران را با دنیای گوناگونی از کشورهای اروپا ، زبان‌ها، فرهنگ‌ها و تاریخ، معماری و غذاهای متنوع اروپا روبه‌رو می‌کند. می‌توان دلایل زیادی برای رفتن به اروپا  برشمرد، اما واقعیت این است که شما تنها به یک بهانه کوچک برای شروع سفر به اروپا نیاز دارید. هر لحظه‌ای از عمرتان که شده تجربه تور اروپا را از دست ندهید، سفری که شاید با شما کاری کند که با همان ریتم دلنواز، قلبتان را نه در سان فرانسیسکو بلکه در رم و پاریس اروپا جا بگذارید.


موضوعات مرتبط: سفر , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
نویسندگان
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شوددیگر موارد
چت باکس

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)
تبادل لینک هوشمند

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان modoposhakk و آدرس modoposhakk.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 319
:: کل نظرات : 0

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 1

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 211
:: باردید دیروز : 314
:: بازدید هفته : 1481
:: بازدید ماه : 525
:: بازدید سال : 7896
:: بازدید کلی : 7896